Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Acnelan Nedir ?

Günümüzde sivilce problemi yaşayan kişiler için pek çok tedavi yöntemleri geliştirilmektedir. Ortadan yoğuna sivilce problemi yaşayan kişilerin ciltlerinde oluşan bu hasarın giderilmesi için acnelan sivilce tedavisi uygulaması geliştirilmiştir. Sivilceler üzerinde profesyonel bir tedavi sağlayan bu yöntem özellikle genetik sivilce problemi olan kişiler için ideal bir tedavi sunmaktadır. Sivilce maskesi şeklinde uygulanan bu tedavi kısa sürede ciltteki sivilceleri kurutmaktadır. 

Sivilce tedavisinde en önemli etken, sivilcenin oluşumuna neden olan faktörlerdir. Sivilce tedavisi yapılırken yalnızca ciltteki sivilceler değil, cildin altında bulunan sivilce hücreleri de giderilir. Bu nedenle sivilcelerin tekrarlanma durumu ortadan kaldırılmış olur. Sivilce tedavisinde en önemli etken cildin alt tabakasında oluşan hasarlı hücreleri tedavi etmektir. Bu nedenle hem cilt üstü hem cilt altı bir tedavi uygulayan acnelan tedavisi, sivilcelerin kalıcı olarak tedavi edilmesini sağlamaktadır.


Acnelan Tedavisi Nasıl Olur ?

Her hastanın cilt tipine ve yapısına özel olarak tedavi geliştirilmektedir. Cilt üzerine belirli karışımlar içeren maske sürülerek bir süre bekletilir. Bu maskenin seanslar halinde düzenli olarak yaptırılması ile birlikte ciltteki sivilcelerde kuruma görülür. Yapılan bu özel karışım maskenin ardından kuruyan sivilce bölgelerinde kısa sürede parlaklık ve sağlıklı bir cilt yapısı oluşur.

Acnelan Tedavisi Kaç Seans Sürer ?

Acnelan tedavisi cildinde yoğun ve orta derecede sivilce olan kişiler için uygulanan bir tedavidir. Bu nedenle tedavi süresi tam olarak bilinemez. Kişinin cilt yapısına göre ve sivilcelerin yoğunluğuna göre tedavi takvimi belirlenmektedir. Tedavi süresi yaklaşık 3 ila 5 seans arasında değişmektedir. Seans aralıkları ise cildin ihtiyacına göre belirlenir. 10 gün ila 20 gün aralıklı olarak bu seanslar yapılmaktadır.

Acnelan Tedavisinin Cilde Etkisi Nedir ?

Acnelan sivilce tedavisi, cilt üzerinde olduğu gibi cilt altında da etkilidir. Özellikle sivilce oluşumunun tekrarlanmaması için deri altına da özel etki eden maddeler içeren maske şeklinde uygulanmaktadır. Bu tedavi yöntemi, cildin altında bulunan lezyonların sivilce oluşumunu önlemesi için zararlı hücrelerden arınmasını sağlar. Cilt altında oluşan bakterilerin giderilmesi ve cilde derinlemesine bir temizlik kazandıran bu uygulama sağlıklı hücre artışına da yardımcı olur.

Cilt üzerindeki tıkalı gözeneklerin açılması ve bakterilerden arınması sağlanır. Cildin nefes almasına yardımcı olur. Bu nedenle sivilce oluşumuna neden olan faktörler de ortadan kalkmış olur. Günlük hayatta cilde yerleşen bakteriler deri altına geçerek sivilce oluşumuna neden olur. Bu bakterilerin deri altına geçişi de bu uygulama sonrasında kapatılır. Böylelikle cilt düzenli bir bakım ile birlikte sağlıklı görünümüne kavuşur.

Acnelan Sivilce Tedavisinin Faydaları Nelerdir ?

Sivilceleri kökünden kurutan bu işlem hem cilt üzerine hem de cilt altına etki etmektedir. Bu nedenle sivilce oluşumu tekrarlanmaz. Sivilce izlerini tedavi etmektedir. Böylelikle pürüzsüz bir cilt sağlanmış olur. Acnelan sivilce tedavisi ilk seanstan itibaren gözle fark edilir bir fayda sağlamaktadır. Bu nedenle kısa süre içerisinde sivilceli cilt görünümü ortadan kaybolmuş olur. Tıkalı olan gözenekler açılarak derinlemesine temizlenir. Daha temiz ve aydınlık bir cilt oluşur.

Acnelan Sivilce Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Acnelan sivilce tedavisi seansından sonra cildin korunması gerekmektedir. Özellikle cildin güneşten korunması gerekir. Cilt lekelerinin oluşmaması için cilde düzenli olarak güneş kremi sürülmelidir. Günlük olarak sabah ve akşam cildin temizlenmesi önerilmektedir. Özellikle açılan gözeneklere tekrar bakteri yerleşmemesi için cilt temizliğine özen gösterilmelidir. Acnelan tedavisinden sonra cilde ihtiyacı olan nem sağlanmalıdır. Bu nedenle cildin sabah ve akşam nemlendirilmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.