Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Akne ve Yanık İzleri Tedavisi

Sivilce veya akne olarak nitelendiren cilt sorunlarının ve yanık izlerinin geçirilmesinde lazer tedavi yöntemleri uygulanıyor. Sivilce tedavisi için kullanılan lazer cihazlar ve sivilce izlerinin geçirilmesi için kullanılan cihazlar farklıdır. Işın sistemi ile uygulanan lazer yöntemleri, akne tedavisi Ataköy uygulamaları olarak izlerin niteliğine göre yapılır.

Sivilce İzleri Tedavisi

Karbondioksit fraksiyonel lazer uygulaması ile yapılan sivilce izleri tedavisi, leke veya scar olarak nitelendirilen izlerin tamamen geçirilmesi için uygulanır. Doğal yöntemler veya cilt yüzeyine uygulanan yöntemlerle geçirilemeyen izlerin tedavi edilmesinde, fraksiyonel lazer uygulaması oldukça etkilidir.

FDA onaylı olarak karbondioksit lazer sisteminin uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Hafif ve orta akne izlerinin geçirilmesinde, geniş sivilce izlerinin geçirilmesinde oldukça etkili yöntemlerden biridir.

Sivilce izlerinin yanı sıra yara ve kesik izlerinin geçirilmesinde de etkili olan lazer sistemi, hasarlı olan cilt yapısının yenilenmesiyle uygulanır. Kısmen buharlaştırılan hasarlı doku, vücut tarafından yeni üretilen dokularla yenilenir.

Genellikle ilk bir ay içerisinde iyileşme görülür. Sivilce izlerinin yapısına göre 1 ila 3 seans uygulanabilen ve olumlu sonuçlar kazandıran bir uygulamadır. Akne izlerinin belirginliğine göre ek seans gereksinimlerinde, uygulamadan 30 gün sonra yeni bir seans uygulanabilir. Akne tedavisi lazer uygulaması, son yıllarda popüler olarak tercih edilen ve izlerin büyük oranda geçiren yöntemlerden biridir.

Akne izlerinin geçirilmesi ve yanık izlerinin tedavi edilmesinde kullanılan Lavieen lazer tedavi yöntemi, Thulium Lazer cihazlar ile uygulanır. Yanık izi tedavisi lazer sistemi, yanık ve akne izlerinin derinliği, genişliği ve izlerin yapısal özelliklerine göre uygulanır.

Cildin alt yüzeyindeki dokulara uygulanan lazer, akım gücü, dalga boyu ve tarama seçenekleri belirlenerek, izlerin yapısına göre uygulanır. Makrofaj olarak adlandırılan iyileştirici hücrelerin üretiminin artırılması ve ciltteki sorunlu bölgeye çekilmesi ile uygulanan bir lazer yöntemidir.

Thulium Lazerle Sivilce ve Yanık İzi Tedavisi

Akne izlerinin ve yanık izlerinin derinliklerine, izlerin niteliğine göre belirlenen lazer tedavi uygulamasında, dalga boyu ayarlamasına göre uygulama yapılır. Genellikle ilk seans sonrası belirdin derecede izlerin azalması sağlanırken, izlerin yapısal özelliklerine göre seans süreleri ve uygulama kapsamı farklılık gösterebilir.

Akne ve Yanık İzi Tedavisi için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen   randevunuzu  alabilir,İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.