Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları

Cilt dolgusu, yüz dolgusu, cilt kırışıkları giderilmesi, yüz ve cilde hacim kazandırma ve yüzde şekillendirme amaçlı yapılan ve cerrahi müdahale gerektirmeyen invazif olarak sınıflandırılan estetik bir uygulamadır. Dudak ve yüz dolguları farklı şekillerde yapılmaktadır. Dermal dolgu olarak adlandırılan materyaller kullanılmaktadır. Bunlar daha çok deri altına verilmesi ile hacim kazandırılıp yaşla gelen çizgi ve kırışıklıkları giderme ya da yok etme amaçlıdır. Ameliyatsız estetik ve yüz germe yöntemlerinin başında gelen ve birçok yöntemi içerisinde kapsayan dolgu sistemi artık doğal olarak kişinin kendi bedelinden alınan materyallerle yapılmaktadır.

Yüze dolgu uygulamaları kimler için uygun, bağışıklıkla alakalı problemleri ve hastalıkları olan, yara iyileşmesi geç olan, şeker hastası, kanser hastası ya da alerjik olarak risk grubundaki kişilere dolgu işlemi yapılamaz. Yüz dolgusu ve dudak dolgunlaştırma az önce belirdiğimiz hastalıklara ve engellere sahip kişiler haricinde doktorun uygun gördüğü ve izin verdiği tüm hastalara uygulanabilmektedir.

Sağlıklı olan ve kronik bir hastalığı olmayan kişilere uygulanan dolgu işlemleri çok başarılı olmaktadır. Alt yapısı kişinin kendi bedeni olan bu uygulamaları bedenleri daha hızlı ve çabuk kabul etmektedir.

Ülkemizde ve dünyada binlerce kişiye uygulanan ve bu alanda çıkan yeni uygulamalarla tedavi ile birlikte güzelleşme de sağlanmaktadır. Aslında bulunan ve araştırılan her şey tedavi yöntemlerini geliştirme ve iyileştirme amacı ile yapılmaktadır.

Ameliyatsız Ve Medikal Estetik Nedir ?

Medikal yani ameliyatsız estetik nedir ? cilt, vücut, saç, selülit, çatlak, boyunda ve yüzdeki kırışıklıklar, sarkmalar, lekeler ve kısacası bedensel ve ruhsal anatominin tazelenmesi ve değiştirilmesi ya da yenilenmesi gibi tıbbi cihazlarla yapılan dışarıdan uygulamalardır.

Gelişmiş tıbbi lazerli cihazlarla kırışıklık ya da leke olan veya yenilenmesi ya da tazelenmesi gereken bölgeleri çeşitli uygulamaların yapıldığı medikal ameliyatsız estetik uygulamaları doğal yollarla yapılan ve maliyeti diğer yöntemlere göre daha ucuz olan ameliyatsız estetik yöntemleri ile gençleşme daha kolay olmaktadır. Medikal estetik uygulanan kişiler normal hayatlarına aralıksız devam etmektedirler.

Medikal estetik uygulama alanları çok geniş olmaktadır. Cilt ve beden dışında saç ve diğer bakımları da kapsamaktadır. Ayrıca selülit tedavisi ve yok edilmesinde diğer tedavi yöntemlerine göre daha hızlı ve daha az maliyetli olmaktadır. Ameliyatlı çözümlere göre ise daha az acılı ve daha kısa süre içinde iyileşme sağlanmaktadır.

Medikal estetiği plerx göz kapağı estetiği, Needle Shaping dudak kalınlaştırma, kırışıklılık tedavisi uygulamaları, Hyaluonik Asit uygulamaları, Lazer gençleştirme, AIL Sistem gençlik aşısı, sistem uygulaması iple yüz askılama ve ameliyatsız yüz toparlaması seçenekleri girmektedir.

Estetik dolgu olarak büyük çoğunlukla genellikle hyaluronik asit (HA) içeren ürünler kullanılmaktadır. HA insan bedeninde doğal olarak bulunan olan bir maddedir. HA deri içinde büyük konsantrasyonlarda yapar ve yüksek su tutma özelliği ile de cildin nemli kalmasını sağlarken cilt yaşlanmasını engeller. Cildin pürüzsüz, elastik, genç görünmesine destek olurken kuruyarak erken yaşlanmasını engeller. İnsan bedeni yaş aldıkça dengesi ve düzeni yavaşlamaya başladığı için vücudun HA üretmesi azalır. HA içeren dolgu ve bu dolgu ürünleri laboratuar ortamında üretilmektedir. Uygulamaya hazır enjektörler içinde hazırlanan ve bu şekilde muhafaza edilen ürünler cilde enjekte edilir.

Kaza geçirenler ve vücut yapısı ya da cilt dengesi bozulanlarda çok başarılı ve geri dönüşümü hızlı bir tedavi olmaktadır. Binlerce yıldır çeşitli sebeplerle uygulanan ve insan bedeni ve cildi için yenilikler yaratmaya çalışan medikal ve cerrahi estetik alanında her gün yeni bir uygulama yöntemi bulunmaktadır.

Bu uygulamalar arasında doğal olanları ve ameliyatsız gerçekleşenler daha fazla gelişim göstermektedir. Ameliyatsız estetik daha çok ozon tedavileri ve yine kişinin kendi kanı ve yağı ile yapılan ve kişiye alerji ve farklı bir sağlık sorunu yaratmayan çözümlerdir. Kadınların daha çok tercih ettiği yapılan araştırmalarda da ortaya çıkmaktadır.

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları için Uzm.Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu alabilir, İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır,tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."  

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.