Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Boyun ve Dekolte Kırışıklık Tedavisi

Kadınlar güzelliklerine çok düşkündür. Güzel ve bakımlı görünmek birçok kadının hayalidir. Zaman içerisinde yaşın ve hayatın negatif etkilerinden dolayı cildimizde problemler oluşabilir. Ama bilinçli bir şekilde erken yaşta uygulanan bakımlarla bu problemler minimuma indirilebilir. Yaşlanmanın verdiği etkiler en çok yüz, boyun ve dekolte bölgesinde kendini belli eder. Boyun ve dekolte kırışıklıkları cildin yaşlı görünmesini sağlayan önemli bir sebeptir. 

Cildi Yaşlandıran Faktörler

Yaşlanma insan doğası için çok doğal bir süreçtir. Ama kimi insanda bu erken yaşlarda etkisini gösterirken kimi insanda ise geç yaşlarda etkisini gösterir. Bunun için içsel ve dışsal olarak birçok faktör mevcuttur.

Dış faktörleri incelediğimizde en önemli sebep olarak güneş ışınları karşımıza çıkar. Cildimiz koruyucusuz olarak güneş ışınlarına maruz kaldığında kolajen miktarı azalır. Böylece cilt incelmeye başlar. Elastin lifler işlevini kaybederek geniş gözeneklerin ve kırışıklıkların oluşmasına sebep olur. Onun dışında diğer bir dış sebep cilde doğru zamanda doğru bakımın uygulanmamasıdır. Cilt problemlerinin tedavi edilmemesi cilt bakımında yanlış ürünlerin kullanılması cildi olumsuz etkilemektedir.

Dış fakörlerin dışında bir de içsel faktörler mevcuttur. Bu faktörlerinn başında genetik gelmektedir. Doğduğumuz andan itibaren her birey belirli bir cilt tipine sahiptir. Ve cilt tipi bireyin cildinde ne zaman yaşlanma belirtilerinin oluşacağını belirler. Cilt kuruluğu, zaman içerisinde sebum miktarını azaltır ve cildin nem seviyesinin düşmesini sağlar. Nemsiz bir cilt ise kırışılıklar için en doğru adrestir.

Cilt Bakımı

Bireylerin yaş durumuna göre bakım önerileri değişebilir. Özellikle 25 yaşlarından itibaren cilt farklı bakımlara ihtiyaç duyabilir. Bu yaşlarda en önemli konu cildin neye ihtiyacı olduğudur. Ve bu ihtiyaçlar her cilt tipine her bireye göre değişiklik gösterebilir. Burada ise uzmanlar devreye girmektedir. Cildin eksikliklerinin ve ihtiyaçlarının cilt analizi yapılarak tespit edilmesi gerekmektedir. Bu şekilde ne gibi ürünlerin kullanılması gerektiği ve nasıl uygulamalara ihtiyaç duyulduğu tespit edilebilir.
Biraz öncede belirttiğimiz gibi belirli bir yaştan sonra cilt analizi yapılarak cildin ihtiyaçları giderilmelidir. Bu noktada en güvenilir ve etkili çözüm bir uzman desteği olacaktır. 

Cilt için uzman ellerden alabileceğiniz birçok tedavi mevcuttur. Leke tedavisi, boyun ve dekolte kırışıklıkları tedavisi ve mezoterapi bu uygulamalardan bazılarıdır. Cilt bakımı yapılırken boyun bölgesinin temizlenmesi ve nemlendirilmesi gerekmektedir. Özellikle cilt bakımında boyun ve dekolte kırışıklıkları çok önemsenmediği için zaman içerisinde çok belirgin olmaktadır ve kadınların kendilerini yaşlı hissetmesinde en temel sebeplerden biridir. Bu yüzden bu konu için uzman ellerden güvenilir bir tedaviye ihtiyaç duyulabilir.

Mesleki anlamda kendini geliştirmiş, başarılı kişiler tarafından yapılan tedaviler daha etkili olmaktadır. Ayrıca hijyenik olmayan ve yanlış uygulamalardan kaynaklı sorunların da önüne geçmektedir. Yapılan uygulamalardan birçoğu mesleki bilgi ve yeterlilik gerektirmektedir. Bu yüzden cilt bakımında güvenilir, temiz ve alanında başarılı merkezler tercih edilmelidir.

Boyun ve Dekolte Kırışıklık Tedavisi için Uzm.Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu alabilir, İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır,tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."  

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.