Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Burun Dolgusu

Burun bölgesi yüz içerisinde tam ortada yer alan ve yüzün tüm biçimini etkileyen bir bölgesidir. Bu denli önemli olan burunun biçimsiz ya da yamuk olması kadın erkek herkeste rahatsızlık hissi yaratmaktadır. Kemerli olan burunlar da buna dahildir. Bu gibi durumlarda tek çözüm yöntemi burun ameliyatı değildir. Burun ameliyatı nefes almakta zorluk çeken ve aynı zamanda burnunun biçiminden rahatsız olan kişiler için idealdir. Fakat nefes alma noktasında bir sıkıntı yoksa ve yalnızca burnun biçimi değiştirilecek ise ameliyat olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu noktada devreye burun dolgusu işlemleri girmektedir. Burun dolgusu, burnun biçiminin düzeltilmesini sağlayan bir dolgu uygulaması çeşididir. Yamuk ve biçimsiz olan burunların bile düzeltilmesini sağlayan üstelik bunu ameliyatsız olarak yapan burun dolgusu ameliyattan çekinen kişiler için en doğru seçim olacaktır.

Burun Dolgusu

Burun dolgusu, burun üzerinde var olan çukurlukların ve yamuklukların giderildiği bir tedavi biçimdir. Ameliyatsız burun küçültme olarak da bilinen bu tedavi yöntemi istenilen buruna kısa sürede kavuşulması imkânı yaratmaktadır. İşlem herhangi bir kesik açılmadan gerçekleştirilmektedir. Bu yönü ile iyileşme süreci son derece kısa olan ameliyatsız burun küçültme uygulaması yalnızca hafif şişlikler ve morluklar ile atlatılacaktır. Bu şişliklerde kısa sürede geçecek ve burnun gerçek biçimi ortaya çıkacaktır.

Uygulama 18 yaşını geçen ve burnu gelişimini tamamlamış olan herkes için uygundur. Uygulamanın çok büyük yan etkileri ya da zararları bulunmamaktadır. Bazı kişilerde morluk görülmesi uygulamanın tek yan etkisidir. Bunun yanı sıra burun estetiği ameliyatına oranla çok daha acısız olan uygulamada yalnızca hafif bir batma hissi yaşanacaktır. Uygulamanın burunun fonksiyonlarını düzeltmesi beklenmemelidir. Bu uygulama yalnızca dış görünümün düzeltilmesi amacı ile yapılmaktadır.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yapılan operasyon esnasında, burunda her hangi bir kesi veya delik oluşmaz. Neşter gibi aletler kullanılmadığı için güvenilir bir uygulamadır. Burun ucu dolgusu ya da burunda başka bir bölüme şırınga ile enjekte edilerek, işlem yapılmaktadır.

Avantajları Nelerdir?

Hiç bir şekilde, anestezi uygulaması olmaz. 10-15 dakika gibi kısa sürede, operasyon gerçekleşir. İşlemlerde, vücutta kalıcı her hangi bir iz bırakma durumu olmaz. Operasyon sonrasında, herhangi bir iyileşme süreci gerektirmez.

Yan Etkileri ve Riskleri Nelerdir?

Burun dolgusu ya da burun ucu dolgusu yapıldıktan sonra, operasyon bitiminde, her zaman görülmemekle birlikte, kanama, enfeksiyon, alerjik reaksiyon gösterme gibi durumlar oluşabilir. Bu durumlar ameliyatsız burun küçültme uygulamalarında ya da dolgu uygulamalarında normal olarak karşılanır. Doktora, böylesi durumlarda başvurulması gerekir.

Burun dolgusu kalıcılığı, kullanılan maddeye göre 12 ay ile 18 ay arasında değişkenlik göstermektedir. Yapılacak olan burun ucu dolgusu, burun dolgusu ya da ameliyatsız burun küçültme işleminde, burunun normal fonksiyonlarını yitirme durumu, söz konusu değildir.

Ameliyatsız Burun Küçültme Kalıcı mıdır?

Ameliyatsız bir şekilde yapılan burun dolgusu uygulaması kalıcı bir uygulama değildir. Bir süre sonra dolgu vücut tarafından eritilecektir. Uygulamanın geçici olması olumsuz bir durummuş gibi görünse de aslında bu durum son derece avantajlıdır. Burnun yeni biçiminin beğenilmemesi halinde yeniden eski haline dönme ihtimalinin bulunması bu avantajlardan en dikkat çekenidir. Burun ameliyatlarında ise böyle bir avantaj söz konusu değildir.

[youtube::SuLKthE7uqw]

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.