Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Çene Dolgusu Uygulaması

Kişilerin yüz simetrisi ve karakteristik hatlarında bağlı olarak, belirsiz çene hattının daha belirgin olması için yapılan uygulama, büyük çeneye veya daha küçük çeneye sahip olan kişilere de uygulanabilir.

Çene ön kısmında pek çok kişide bulunan ve gamze olarak nitelendirilen çizgilerin giderilmesi için de jawline uygulaması yapılabilir. Daha genç ve dinamik bir görünüm elde etmek, çekici ve güçlü bir yüz simetrisine sahip olmak için kolay şekilde uygulanır.

Çene dolgu uygulamaları, ön kısım düzenlemeleri, çen hattı düzenlemeleri, gıdık bölgesi uygulamaları gibi farklı bölgelere uygulanabilir. Çene hattı, ancak çok fazla yağ dokusu olmadığında belirgin şekilde görülebilir. Daha güçlü ve çekici gösteren çene kemiği, belirgin olmayan bölgelere dolgu enjekte edilerek uygulanır.

Çene Dolgusu Fiyatı

Çene dolgusu uygulamaları, aynı zamanda cilt kırışıklıkların giderilmesi ve deforme- yaşlılık belirginliklerinin giderilmesi için uygulanır. Yüz bölgesindeki hacim eksiklikleri, dolgu enjeksiyonu ile giderilir. Çene dolgusu fiyatı, uygulamanın kapsamına bağlı olarak belirlenir.

Kullanılacak dolgunun dozu ve beraberinde yapılacak kombine uygulamalara bağlı olarak çene dolgusu fiyatları, ilk muayene esnasında belirlenir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır

Dolgu uygulamalarında olduğu gibi, derinin alt kısmına enjekte yöntemi ile uygulanır. Çene dolgusu nasıl yapılır konusunda, enjeksiyonun çok rahat ve pratik bir işlem olduğundan bahsedebiliriz. Hyalüronik asit dolgusu veya yağ enjeksiyon yöntemleri ile uygulanan çene dolgusu, kişinin yaş- cinsiyet ve yüz simetrisine bağlı olarak uygulanır.

Çene dolgusu işleminde temel olarak V şeklinde bir görünüm elde edilmeye çalışılır. Yüz simetrisine uyumlu olacak şekilde ve yüzün diğer bölümlerine orantı sağlayacak şekilde kıvrım ya da dolgunluk verilerek uygulanır.

Enjeksiyon işlemi öncesinde muayene yapılarak, doz uygulanacak bölgeler belirlenir. Yüzün alt bölgelerinin daha simetrik olması, uç kısmı ve çene hattının belirginleştirilmesi için kemik yapı üzerine uygulanır.

Çene dolgusu enjeksiyonlarında hyalüronik asitin yanı sıra; sığır kolajeni, yağ enjeksiyonu veya biyobozuner polimer uygulamaları yapılır. Ayrıca kalsiyum hidrosilapit malzemeleriyle de çene dolgusu uygulamaları yapılır. Kullanılan malzeme, hastanın tercihi ve hekimin muayene esnasındaki önerisine bağlı olarak yapılır.

Çene Dolgusu Ataköy

İstanbul Ataköy estetik uygulamaları dahilinde yapılan çene dolgusu, genellikle hyalüronik asit enjeksiyonu ile yapılıyor. Anestezi gerektirmeden yapılan uygulama, 10- 15 dakika içinde uygulanabilir. Çene dolgusu Ataköy uygulamaları, ağrısız, sızısız ve kanamasız bir işlemdir. Gün içinde kolaylıkla yapılabilir ve kişi gündelik aktivitelerine devam edebilir.

Hassas cilt yapısına sahip kişilere, uygulama öncesinde anestezik krem uygulanabilir. Çene hattının keskinleştirilmesi, dinamik ve çekici bir görünüm kazanılması için en çok tercih edilen estetik uygulamalar arasındadır. Kadın veya erkek herkese uygulanabilir. Diğer estetik uygulamalarda olduğu gibi 18 yaş üzerindeki kişilere yapılır.

Çene Dolgusu Nedir

Jawline adı verilen estetik uygulama, daha hoş ve estetik bir görünüm kazanmak için yapılan dolgu işlemidir. Çene dolgusu nedir, nasıl yapılır ve kimlere çene dolgusu uygulaması yapılır konularında, yaygın şekil bozukluklarının giderilmesi için yapılan bir işlem olduğundan bahsedebiliriz.

Çene bölgesindeki şekil bozukluklarının giderilmesi için uygulanan çene dolgusu, cerrahi olmayan estetik uygulamalar arasındadır. Hacim eksikliklerinin ve çene hattı belirsizliğinin giderilmesi için uygulanır. Çene büyüklüğü veya asimetrinin düzenlenmesi, daha çekici ve orantılı bir çene hattı elde edilmesi için uygulanan bir yöntemdir.

Çene altındaki sarkıklıklar ve deforme görün tüler de çene dolgusu uygulamaları dahilinde değerlendirilir. Yüz simetrisi veya dekolte bölgesiyle olan uyumsuzluğun giderilmesi için herkese uygulanabilir, pratik bir işlemdir.

Çene Dolgusu Uygulaması için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen  randevunuzu  alabilir,İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.