Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Clostridium Botulinum uygulamasında başarı

Clostridium Botulinum uygulamasının başarılı olması için nelere dikkat edilmelidir?

Clostridium Botulinum uygulamasında başarılı olunabilmesi için hem hasta ile ilgli faktörlerin uygun olması gereklidir hem hekimin ve kullanılan malzemelerin de uygunluğu önemlidir.

Hasta ile ilgili faktörlere baktığımızda;

Hastada Clostridium Botulinum uygulamasına bağlı herhangi bir komplikasyon gelişebilir mi yani Clostridium Botulinum a karşı bir alerjik reaksiyonu olabilir mi yada daha önceden yapılmış uygulamalarında alerjik bir bulgu var mıdır bunun bilinmesi çok önemlidir.

Uygulamada sonuçta enjeksiyon yöntemi ile olduğu kanamayı kolaylaştıran ilaçların kullanımı varmıdır bu sorgulanmalı, örneğin aspirin vb. işlem sonrasında morluk oluşma riski bu kullanımlar var ise daha yoğun olabilmektedir.

Hastanın farklı bir hastalığının olup olmadığı öğrenilmelidir, gebelik durumu varmıdır kontrol edilmelidir, çünkü biz bu dönemlerde uygulamanın yapılmasını tavsiye etmiyoruz.

Kas hastalıklarında veya kas hastalığı bulunan hastalarda uygun sonuçlar alınamayacağı için bunun baştan hastaya belirtilmesi gerekmektedir.

Bunların dışında kullanılan ilaçların sağlık bakanlığından onaylı olması gerekliliği aranmalıdır.

Yurt dışından getirilen muadil ürünler veya ilaçlar konusunda hastalar bu konulara çok dikkat etmelidir mümkün ise botoks hastanın yanında açılmalı ve hazırlanmalıdır.

Clostridium Botulinum uygulayıcı hekim çok önemlidir

Mutlaka plastik cerrahi yada dermataloji uzmanlığı ve tecrübesinin olması gereklidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.