Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Diş Sıkma Tedavisi (Masseter)

Masseter Kırışıklık Tedavisi, adını da aldığı masseter kasının alt kısımlarında meydana gelen şekil bozukluklarının estetik tedavisi için yapılır. Yüz kısmında ki kare şekli, bu kırışıklık tedavisi operasyonu ile şekillendirilebiliyor. Aynı zamanda yüz kısmında daha orantılı ve ideal şekillerde yüz şekli ortaya çıkabiliyor. Bu kırışıklık tedavisi yüz şeklinin yanı sıra dış görünüşüne önem veren insanlar için de etkili bir kırışıklık tedavisitur. Yüz şekli için en belirgin verim sağlanır. Genelde kare şekli erkeklerde sık görünürken kadınlarda da yuvarlak yüz şekli oluşabiliyor. Bu durumda ise masseter Kırışıklık Tedavisi etkili olabiliyor.

Masseter Kırışıklık Tedavisi her kesim için yapılabiliyor. Genel bir hastalığı olmayan ve yüz/çene kısmında müdahaleyi etkileyecek rahatsızlıklar olmadığı zaman her hasta için uygulanabiliyor. 

İdeal yüz şekli için başvurulan bu kırışıklık tedavisi, estetik cerrahi müdahalesine ihtiyaç duyabiliyor. Cerrahi müdahale dışında hekim önerisi olmadan gerçekleştirilmemesi gereken yöntemleri de bulunur. Masseter Kırışıklık Tedavisinda çene kısmında müdahaleler gerçekleştiği için yanlış ellerde yüz şeklinde şekil bozuklukları meydana gelebiliyor.

Masseter Tedavisi Kalıcı Mı? Yoksa Geçici Mi?

Masseter Kırışıklık Tedavisi kalıcılığı, hastalar tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Çünkü tekrarı gerçekleştirilecek müdahalelerin, şekil bozukluğuna sebebiyet verebilmesi hastaları endişe eden konu olabiliyor. Ancak başarılı cerrahi müdahale ile masseter Kırışıklık Tedavisi kalıcılığı mümkündür. Müdahale sonrası birkaç işlem yapılabilir. Bu gibi durumlarda hekiminizin bilginizin dışında işlem yapması zaten mümkün olmayan bir durumdur.

Masseter Kırışıklık Tedavisinda ağrı,sızı veya morluk gibi durumlar oluşmaz. Sinirler ile etkileşimde olunmayan bir kırışıklık tedavisi olduğu için ağrı önce ve sonrasında yaşanmaz. Ancak kırışıklık tedavisi sonrası bir iyileşme süreci söz konusudur. Yüzün yeni şekil halini benimseyebilmesi için 2 ile 6 hafta bir süre gerekebilir. Bu süre zarfında ise hekim, neleri yapıp yapmayacağınız ile kısımları da size aktaracaktır. Aslında iyileşme süreci olarak bilinen bu süreç yüz şeklinizin oturması ve yeni yüz şeklinin ortaya çıkması için beklenen süreçtir. Yani ağrı ve sızıların geçmesi için beklenen süreç değildir.

Müdahaleyi gerçekleştirecek cerrahın tecrübesini ve çene rahatsızlıklarınızın olmadığını düşünecek olursak 20 ve ya 30 dakika süren bir operasyondur. Operasyon sonrası rutin işlere dönmenizde bir sakınca yoktur. Bu kırışıklık tedavisi, aktivitelerinizi sınırlayacak herhangi bir fiziki yetersizlik sağlamayacaktır. Ancak bazen müdahale esnasında yada müdahale sonrası bazı komplikasyonlar yaşanabilir. Bu gibi durumlarda ise hekim değişikliği yerine hekime bağlı olmak oldukça önemlidir.

Masseter Tedavisi Fiyatları Nedir?

Masseter Kırışıklık Tedavisi fiyatları iki farklı duruma göre belirlenir. Bu durumlar; müdahaleyi gerçekleştirecek doktor yada işlem yapılacak hastanın yüz şekli ve rahatsızlıkları gibi. Doktorun estetik başarıları ve tecrübeleri fiyatı belirleyen faktör olarak karşımıza çıkar. Öte yandan çene kasında komplikasyonların oluşabilme riski bulunuyorsa fiyat üzerinde değişiklik muhtemel olacaktır. Müdahale esnasında herhangi bir komplikasyonda doktorun o anda müdahale etmesi gerekebilir. Yani tek bir ameliyatta çok daha fazla işlem yapması gerekebilir. Bu durumda fiyat değişecektir.

Diş Sıkma İçin Kırışıklık Tedavisi Etkili Bir Yöntem Mi? ve Nerede Yapılır?

Masseter Kırışıklık Tedavisi estetik kaygıların yanı sıra diş sıkma problemleri yüzünden de yaptırılır. Çene kemiği yada çeneden kaynaklı herhangi bir sorun nedeni ile diş sıkma sorunu oluşabilir. Bu durumda masseter Kırışıklık Tedavisi en etkili yöntem olacaktır. Cerrahi müdahale ile en sorunsuz işlem kırışıklık tedavisi uygulaması ile gerçekleşir.

Diş Sıkma Tedavisi (Masseter) için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu alabilir,İletişim bilgilerine buradan  ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.