Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Dual Yellow Lazer

Cilt lekeleri, kadın ya da erkek fark etmeksizin en çok rahatsız olunan konular arasındadır. Lekeler çeşitli şekillerde oluşabilir. Sivilceler, güneş yanıkları, yaralar, cilt üzerinde kalıcı lekelere neden olabilir. Leke tedavisinde mümkün olunan en kısa sürede başlanması gerekir. Cilt zamanla kendini yenileme özelliğini kaybettiğinden, tedavilerden alınan cevap da daha az etkili olacaktır. Bu nedenle cildindeki lekelerden şikayetçi olanlar en kısa sürede leke tedavisine başlamalıdır. Dual Yellow Lazer uygulaması, lekelere karşı en modern uygulamalar arasında yer almaktadır. 

Dual Yellow Lazer Uygulaması Nasıl Etki Eder ?

Farklı dalga boylarındaki iki ışık ile leke tedavisinde dual yellow lazer uygulaması gerçekleştirilir. Sarı ışık damarsal sorunlar, sivilce, roza, melazma ve cilt yenileme ya da aydınlatma için kullanılır. Yeşil ışık ise leke ve hacimli lezyonları tedavi etmede kullanılır. Lazerler, yalnızca sorunlu bölgeye odaklanır. Bu sayede cildin sorunsuz bölgelerinde herhangi bir yan etkiye ya da hasara neden olmaz. Çürük, morluk ve kabuklanmaya neden olmayan bir lazer uygulama tekniğidir. Tedavi için herhangi bir anestezi uygulamasına da gerek kalmamaktadır. Oldukça düşük şiddette bir acı hissedilir. Acıyı tolere edemeyenler için ise topikal anestezi uygulanabilmektedir. Uygulamanın hemen ardından günlük hayata devam edilebilir ancak günlük olarak güneş koruyucu kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Farklı Renkteki Işıklar Cilt Üzerinde Nasıl Tedavi Edici Bir Etkiye Sebep Oluyor ?

Tedavinin bilimsel kısmı ile ilgili bilgi sahibi olmakta da fayda olabilir. Uygulanan sarı ışık 578 nm'lik bir dalga boyuna sahiptir ve bu değer kırmızı kan hücrelerinin pik absorpsiyonu ile eşleşir. Kırmızı kan hücreleri hemoglabin ve oksijen taşıyan hücrelerdir. Eşleşmenin gerçekleşmesi ile damarlar koagüle edilir ve cildi tahrip etmeden damar kaynaklı cilt sorunları tedavi edilebilir. Yeşil ışık ise 511 nm'lik bir dalga boyuna sahiptir. Bu dalga boyundaki dalgalar, melanin tarafından emilir ve bu sayede ciltteki lekelerin görünümü azalır.

Dual Yellow Lazer Tedavisi Kimlere Uygulanabilir ?

Çok koyu tenliler, siyahi tenliler, dışındaki tüm cilt tiplerinde sorunsuz bir şekilde uygulama yapılabilmektedir. Sivilce sorunları, damarsal ve pigmentsel lezyonlar, cilt yenilenmesi gibi sebeplerle tedaviye başvurulabilir. Sadece yüz bölgesinde değil boyun, göğüs, sırt, el, kol ve bacak bölgelerindeki sorunların tedavisinde de kullanılabilmektedir. Dual Yellow Lazer İstanbul ilinde pek çok yerde yaptırılabilir ancak tedavinin doğru bir şekilde eğitilmiş personeller tarafından gerçekleştirilmesi önerilir. Aksi takdirde oldukça güvenli bir tedavi yöntemi olmasına rağmen, çeşitli sorunlarla karşılaşılabilir.

Dual Yellow Lazer Uygulamasının Diğer Yöntemlere Göre Avantajları

Dual Yellow Lazer uygulamasında kullanılan ışınların dalga boyları, tedavi için ideal değerlerdedir. Bu nedenle lazerli uygulamalar arasında en etkili metot olarak değerlendirilebilir. Pek çok damarsal cilt sorunlarında ve lekelerde tek seansta sonuç alınabilir.Cilt gençleştirme, parlaklaştırma, akne tedavisi gibi problemler için birkaç seans gerekebilir. Bu özelliği ile Dual Yellow Lazer fiyatı açısından da avantaj sunmaktadır. Sadece sorunlu bölgeye odaklanması ve çevresinde herhangi bir yan etkiye neden olma riski olmaması da önemli bir avantajdır.

Kullanılan lazer ışınları daha az ısı üretmektedir bu sayede de kişiler uygulama sırasında daha az rahatsız hisseder. Çok düşük bir acı hissedilebilmektedir. Ağrı eşiği düşük olanlara topikal anestezi uygulanabilir. Sadece yüzdeki sorunlar için değil tüm vücutta uygulanabilir. Tedaviden alınan sonuç oldukça kısa bir sürede gözle gözlemlenebilir. Eğer ağır bir sorun söz konusu ise tedavinin asıl etkisi yaklaşık bir hafta sonunda gözlemlenebilmektedir. Daha genç, daha pürüzsüz, daha parlak bir cilde en kısa sürede sahip olmak isteyenler, teknolojinin sağladığı bu yöntemi rahatlıkla deneyebilir.

Dual Yellow Lazer Tedavisi için Uzm.Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu alabilir, İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."  

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.