Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dolgu uygulamaları adından da anlaşılacağı üzere, bir doldurma işlemidir. Sorunlu veya şikayetçi olunan bölgenin tedavi edilme yöntemidir. Dudak dolgusu ise, özel cilt dolgu ilacının dudaklara uygulanma işlemi olarak tanımlanabilir.

Dudak Dolgusu Nedir, Ne İşe Yarar ?

Dudak dolgusu, dudakların daha dolgun ve daha güçlü görünmesini sağlayan bir ameliyatsız estetik işlemidir. Dudak dolgusu, günümüzde en çok rağbet gören dolgu uygulamalarındandır.

Dolgu uygulamalarında kullanılan birçok dolgu maddesi bulunmaktadır; fakat hyalüronik asit ve benzeri maddeleri içeren ürünler en sık kullanılan dudak dolgusu maddesidir. Hyalüronik asit, dudakların hacminin artmasına yardımcı olan maddedir. Bu maddenin diğer faydalarını da ele alalım.

Hyalüronik Asidin Faydaları Nelerdir ?

Hyalüronik asit vücudun her dokusunda bulunan, hayati aktiviteleri gerçekleştirmeye yarayan maddedir. Hyalüronik asidin en önemli faydalarından biri cilt yaşlanmasını önlemesidir.

 • Hyalüronik asit, cildin daha genç ve kırışıksız görünmesini sağlar.
 • Cildi nemlendirir. Bu nedenle nemlendirici kremlerde hyalüronik asit bulunur.
 • Cildi pürüzsüz ve esnek tutar.
 • Dokuların tamir edilmesini sağlar.
 • Cildin genç görünmesini sağlayan kollajen liflerinin oluşumuna ve bakımına yardımcı olur.
 • Cilt iltihabı ve tahrişi ile savaşmaya yardımcı olur.
 • Yaşlandıkça hücre mitoz hızı azalır, böylece hücresel yenilenme ve onarım süreci yavaşlar. Hyalüronik asit varlığı durumunu tersine çevirmede yardımcı olur.

İnsan anatomisine göre üst dudak alt dudağın 1-2 mm önündedir ve alt dudak üst dudağa nazaran daha kalındır. Bu oran, hyalüronik asit içeren dolgularla kolay bir şekilde sağlanabilir.

Dudak Dolgunlaştırma

Dudak dolgusu uygulaması ile;

 • Dudaklar doğru oranda dolgunlaştırılır.
 • Dudaklar İsteğe göre ön plana çıkartılır.
 • İki dudak arasında orantı sağlanır.
 • Dudak çevresi çizgileri doldurulur.
 • Dudakların birleştiği noktalar ve etler dudaklara orantılanır.
 • Hacim kaybı tedavi edilir.
 • Dudak çizgisi ve konturu yapılandırılır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Dudak bölgesi oldukça hassas bir bölgedir. Bu nedenle dudaklara uygulama yapılmadan önce anestezik kremler sürülerek 15-20 dk bekletilir.

Bekleme işleminden sonra, ince uçlu enjeksiyonlarla dolgu işlemine başlanır. 10 dakika kadar kısa süren bir uygulama, oldukça kolay bir şekilde sonlanır.

Dudak Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Dudak dolgusu işlemden hemen sonra sonuç veren bir uygulamadır. Uygulamadan sonra en az 2 saat süreyle herhangi bir şey yemesi ve içmesi yasaktır. Aynı zamanda ruj vb. ürünler sürmemelidir.

Dudak dolgu işleminden sonra kısa süreli şişlik oluşabilir, iğne giriş yerlerinde morarma meydana gelebilir. Bu yan etkiler doğaldır ve 2-3 gün içerisine kaybolur.

Dudak Dolgusu Kalıcı mı ?

Dudağın hacimlenmesine ve şekillenmesine yardımcı olan hyalüronik asit dolgu enjeksiyonu kalıcı bir uygulama değildir.

Dolgular, vücut tarafından zamanla emilir. Kişinin yaşam tarzı, fiziksel yapısı ve dış koşullar dudak dolgusunun süresini belirlerken; dudak dolgusunu tekrarlamak kalıcılığı ve sonucu olumlu etkilemektedir.

Dudak Dolgusunun Etki Süresi Ne Kadar ?

Dolgunun etkinlik süresi kişinin yaşı, dudak yapısı, elastikiyeti, enjekte edilen dolgu maddesinin özellikleri, miktarı, kalitesi gibi faktörlere bağlıdır.

Dudaklara uygulanan hyaluronik asit dolgu maddelerinin kalıcılığı 8-12 aydır ve bu sürenin sonunda tekrarlamak olumlu sonuçlar verecektir.

Dudak Dolgusu Fiyatları Nelerdir ?

Dudak dolgusu fiyatları yapılacak işlemin içeriğine göre şekillenmektedir. Dolgu uygulamaları çok yönlü ve ucu açık uygulamalar oldukları için bir fiyat vermek çok zordur. Bu nedenle dudak dolgusu fiyatı belirlemek için öncelikle bir muayene olmanız ve akabinde problemler ve tüm detaylar belirlenmelidir.

Dudak dolgusu fiyatları ve detaylı bilgi edinmek için kliniğimize başvurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.