Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Dudak Dolgusu Nedir ?

Su çekme hacmi yüksek olan ayrıca vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asitli dolgu maddesinin enjeksiyon ile dudak bölgesine işlenmesine dudak dolgusu denir. Tıbbi olarak da üst dudak ile alt dudağın 1-2 mm önünde, alt dudaklar ise üst dudağa göre daha kalındır. Hyalüronik asitli dolgu maddeleriyle bu oranı kolay ve güvenli bir şekilde yaratmak mümkün. Dudaklar zaten dolgunsa ayrıca hacim kazandırmak gereksizdir. Burdaki amaç sahip olduğunuz bu hacmi korumanız olmalı. Yaşınızla beraber dudaklar incelmeye ayrıca dolgunluklarını kaybetmeye başlarlar. Dudaklardaki bu incelmenin nedenlerinden biride östrojen azalmasıdır ve çok az miktarda dolgu işlemi ile enjeksiyonla dudakları yuvarlaklaştırıp daha dolgun ve belirgin bir görünüm yaratılır, onlara yıllarca beraber kaybettikleri hacim geri verilir.

Dudak dolgusu hangi amaçla kullanılır?
Dudak dolgunlaştırma
Dudak şekillendirme
Dudak konturunu belirginleştirme
Dudaklardaki asimetriler
Dudak kenarındaki sarkmalarda
Dudak üstündeki ince çizgilerde

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

Dudaklarımız çok hassas bölgeler olduğu için, bu bölgelere yapılan işlemler ağrılı olur. Dudak dolgusu işlemi öncesinde anestezik etkisi olan bir krem uygulanmasıyla işlemin çok daha konforlu, rahat geçmesini sağlarlar. Anestezik kremlerin etkisiyle gösterilmesi gereken 20-25 dakika bekletilmesi gerekiyor. Dudaklarınız iyice uyuştuktan sonra da dolgu maddesiyle çok minik uçlu bir enjeksiyonla dudaklara veriliyor. İşlem yaklaşık olarak 10 dakika kadar kısa bir zamanda tamamlanıyor. Hızlı, rahat ve kolay bir işlemdir.

Dudak dolgusu ne kadar kalıcı?
Dudağa hacim kazandırmak, biçimlendirilmesi için kullanılan dolgu maddelerinin kalıcılığı uzun süreli değildir. Dolgu maddeleri 5-6 ay içerisinde vücut tarafından emildiği için yok olur. Dudaklardaki dolgunluğun sürekliliği için bu süre sonunda uygulamanın tekrarlanması gerekiyor. Dudak dolgusu ne kadar kalıcı? Dolgunların etkinlik süresiyle kişinin yaşıyla, dudak yapısıyla, enjekte edilerek dolgu maddelerinin özellikleriyle miktarı ve kalitesi gibi faktörlere bağlıdırlar. Dudaklara işlenen dolgu maddelerindeki kalıcı olması 5-6 ay kadar olan sürenin sonunda tekrarlanması gerekir.

Dudak dolgusu uygulaması güvenli mi?
Hyalüronikli dudak dolguları son derece güvenli işlemlerdir. İşlem sonrasında oluşan hafif bir şişlik oluşması, kızarıklık oluşması ya da morarma gibi etkileri görülür, fakat bunların hepsi en geç birkaç güne tam anlamıyla geçer. Hyalüronikli vücutta zaten doğal olarak bulunmasıyla bir madde olduğu için uygulamanın herhangi bir olumsuz yanı yoktur.

Dudak dolgusu için en uygun adaylar nasıl seçilir?

Dudakların kendiliğinden ince halinde olan, yaşıyla birlikte dudaklardaki hacmi kaybettiği için, dudaktaki simetri sorunu olan, daha güzel ve şekilli dudaklara sahip olmak isteyen herkes dudak dolgusu için uygun bulunan adaylardır. Dolgun dudaklar çekicilik ile gençlikle bağdaşır.

Dudak dolgusu sonrası?
İşlem deneyiminde bir estetik uzmanı yönünden, doğru yapılan teknik yöntemiyle yapılırsa son derece doğal görünüm elde edilir. Fazla şişkin olan ve yapay olarak görülen dudak dolgularıyla dudağa olduğundan fazla dolgu maddesiyle enjekte edilerek ya da dolgu maddesinin yanlış bir yere enjekte edilmesiyle kaynaklanmıştır. Bazı hastalarda uygulamanın sonucunun ne kadar çok kötü olacağını bilemeden abartılı dudaklar istiyorlar. Bundan dolayı işlemi yapacak doktorun hastayı doğru yönlendirme konusu son derece önemlidir.

Dudak dolgusu fiyatı?
Tedavide uygulanan dolguya ve enjekte edilen doza göre değişkenlik gösterir.

Dudak Dolgusu için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu  alabilir, İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.