Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Dudak Dolgusu Uygulama Aşamaları

Kısa anlatımı ile dudak dolgusu; hyalüronik asit bileşeninin ince bir iğne yardımı ile dudaklara enjekte edilmesi işlemidir. Öncelikle anestezi etkisi gösteren bir jel ile işlem yapılacak bölge uyuşturulur. Lokal anestezi ardından enjeksiyon işlemine geçilir ve karar verilen miktardaki jel bileşen, deri altına enjekte edilir. İşlem tamamlanır tamamlanmaz da dudaklardaki dolgunluk seviyesi gözle görülebilecek bir şekilde değişmiş olur. Dolgu işlemi sonrasında dudağın genetik şeklinin değişmeyeceği ve yalnızca bir dolgunlaşma ve belirginleşme olmaktadır. Dudak dolgusu işlemlerinin mutlaka bir hekim kontrolünde olmasına dikkat edilmeli ve görevli hekimin uyarılarına muhakkak uyulmalıdır.

Bilinmeyen Yönleri İle Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu; dudak şeklini değiştirmek isteyen ya da yaşlandıkça deformasyona uğrayan bölgelerin iyileştirilmesini isteyen kişiler tarafından başvurulan bir yöntemdir. Dudak dolgusu için kullanılan hyalüronik asitlerin zaten insan vücudunda yer alan bir yapıdır. Vücutta var olan bu yapı uygulama sonrasında genellikle istenmeyen tepkimelere de yol açmaz. Dudaklarda dolgu işlemi kişiden kişiye göre değişmekle birlikte en fazla 15 ve 20 dakika arasında sürmektedir ve dudak dolgusu yaptıranlar 2019 yılında da oldukça fazla sayıya ulaşacaktır. Dudak dolgusu işlemi estetik kaygı taşıyan ve görüntüsünden memnun olmayanlar için ağrısız ve hızlı bir yöntem olması sebebi ile sık sık tercih edilmektedir.

Dudak Dolgusu Kullanım Süresi

Dudak dolgularında hyalüronik asit başta olmak üzere farklı dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Enjeksiyon süresince kullanılan malzemenin içeriği dudak dolgusunun kullanım süresini belirlemektedir. En sık tercih edilen hyalüronik bileşenli dolguların ömrü 8 aydan bir yıla kadar uzamaktadır. Ancak ilave malzemeler ile bu süre 2 ile 5 yıl arasına kadar çıkarılabilmektedir. Dolgu işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de dolgu işlemini gerçekleştirecek hekim ve işlemin yapılacağı alanın steril olmasıdır. Hijyenik koşullarda dudak dolgusu bahçelievler adresinde sıklıkla uygulanmaktadır. Dolgu enjeksiyon işlemi ile uygulandığı için kısa süreli yan etkiler ortaya çıkmaktadır. Ancak çok rahatsızlık vermeyen bu etkiler, ilaç tedavisine ihtiyaç kalmadan iyileşecektir. Hatta gelişen tıbbi değişiklikler ile bu yan etkiler bile en aza indirgenmiştir. Buna göre vycross teknolojisi kullanılarak yapılan dudak dolgusu uygulamalarından sonra; şişkinlik, morarma, ödem ya da kızarıklık gibi yan etkiler görülmemektedir.

İşlem Sonrasında Bilinmesi Gerekenler

Dudaklar için yapılan dolgu uygulamasından hemen sonra kişi gündelik yaşamına geri dönmektedir. Ancak tüm uygulamalarda olduğu gibi dudak dolgusu içinde bilinmesi gereken bazı önemli noktalar yer almaktadır. Bunlardan en kritiği enjeksiyon sonrasında dudak ve çevresinde oluşabilecek ödem ve şişliklerdir. Ödem ve şişkinlikler bir ya da iki gün içerisinde inmeye başlayacak ve dudak kendi görüntüsüne kavuşacaktır. Ancak işlem sonrasında özellikle ilk 24 saat içerisinde çok sıcak ya da çok soğuk yiyecek ve içeceklerden uzak durulması gerekmektedir. Aksi taktirde sıcak ve soğuk ile temas dudaktaki şişliğin artmasına ya da yaralanmasına sebep olabilecektir.

Dudak Dolgusu Fiyatı

Dudak dolgusu işlemleri; enjeksiyonda kullanılan malzeme, uygulama süresi ya da dolguyu yapan hekim tarafından belirlenmektedir. Bir yıldan daha uzun süreli kullanılacak dudak dolgularında malzeme içeriği değiştiği için otomatik olarak fiyatta da bir artış meydana gelmektedir. Ancak dudak dolgusu fiyatları seneye göre çok değişiklik göstermemektedir. Bu nedenle dudak dolgusu fiyatları 2019 yılında da önceki sene ile benzer bir aralıkta olacaktır. Ayrıca, dudak dolgusu işlemlerinde fiyat, geri dönüşümsüz dermal dolgulara kıyasla 10 kat kadar daha ucuzdur.

Dudak Dolgusu için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu  alabilir, İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.