Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Estetik Dolgu Nedir ?

Estetik dolgu, yüz, el ve boyun gibi bölgelere yoğunluk ile uygulanan, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıran bir işlemdir. Yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak ya da geciktirmek gibi işlevlere ek, istenen görüntüye kavuşmak için uygulandığı da bilindik bir gerçektir. Özellikle dudak, burun ve yanaklara son zamanlarda yoğun bir dolgu talebi vardır.

Dudak, Burun ve Yanak Dolgusu Nedir ?

Dudak dolgusu, yaşlanmaya bağlı hacim kaybına uğrayan, asimetrik bir görünüme sahip olan ya da kalınlığından memnun olmayan kadınların veya kısmen erkeklerin başvurduğu bir doldu işlemidir. Ancak bu dolgu işlemine başvuracak olan kişilerin uzman, referans açısından kuvvetli ve bilindik yerleri tercih etmeleri önemlidir. Bu dolgu işlemi, sadece 30 dakika içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Olağanüstü bir ağrı duyulmamasına rağmen her ihtimale karşılık yaklaşık yarım saat öncesinden anestezik krem uygulanması gereklidir. İşlem uygulandıktan yaklaşık 12 saat sonrasına kadar makyaj yapılmaması da şiddetle söylenmektedir.Dudak dolgusunun 3 ile 6 ayda bir yenilenmesi gereken bir dolgu çeşidi olduğu da yaptıracak olanlar tarafından bilinmelidir.

Burun dolgusu, kemerli burunlarda, asimetrik bir görüntüye sahip burunlarda ya da burun ucu düşmüş olan burunlarda uygulanan bir dolgu işlemidir. Bu dolu işlemi ile, rahatsız edici görüntülerin giderilmesi amaçlanmaktadır. Uygulama yaklaşık 20 dakika kadar sürmektedir ve sonrasında burna temastan kaçınılmalıdır.

Yanak dolgusu ise, daha karakteristik bir yüz tipine sahip olmak isteyen kadınların elmacık kemiklerini belirginleştirmek, buna ek asimetrik görünümleri yok etmek için uygulattıkları bir dolgu işlemidir. İşlemde uygulanacak olan sıvı, yine işlemin uygulanacağı hastadan alınan yağ dokuları ile yapılmaktadır. Bu işlem de ortalama yarım saat sürmektedir ve dudak ile burunda olduğu gibi 12 saate kadar makyaj uygulanmaması ve temastan kaçınılması gereklidir.

Dolgu Uygulamaları

Her insanın zaman zaman kendisinde rahatsızlık duyduğu bölgeleri olmuştur. Bu bölgeler, kalça, basen ya da göğüs gibi fiziki unsurlar olabileceği gibi, dudak, burun ve yanak da olabilmektedir. Ki son zamanlarda dudak, burun ve yanak üzerine yapılan estetik müdahalelerin sayısı giderek artmaktadır.

Toplumun güzellik algı ve dayatması bir yana, insanın kendisini iyi hissetmesi, aynaya baktığında mutlu olması kesinlikle en doğal hakkıdır. Çünkü insan kendisini sevebildiği sürece başkalarını sevebilmekte ve yine kendisini sevdiği sürece mutlu olabilmektedir. Bu hususta estetik cerrahisi alanında kat edilmiş olan birçok ilerleme söz konusudur.

Örneğin artık insanlar istediği burun, dudak ya da yanak görünümüne kavuşmak için saatlerce süren estetik cerrahi müdahaleleri için bıçak altına yatmak yerine, sadece yarım saat ya da 45 dakika ile kısıtlı olan ve kesinlikle bıçak altına yatmaya gerek kalmayan müdahaleleri tercih etmektedir. Bunları sağlayan yöntemlerin başında ise dolgu işlemi gerekmektedir.

Estetik Dolgu için Uzm.Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu alabilir, İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır,tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."  

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.