Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Göz Altı Dolgusu

Zamana bağlı olarak göz altı kapaklarında meydana gelen çukurlar, kırışıklıklar veya torbalanmaların giderilmesi için uygulanan göz altı dolgusu, cerrahi olmayan uygulamalar arasındadır. Göz altı dolgusu nedir konusunda, estetik uygulamalar arasında ve yüz estetiği olarak yapılan uygulamalardan biri olduğundan bahsedebiliriz.

Göz altı ışık dolgusu olarak nitelendirilen uygulama, fiziksel olarak göz altı kapaklarında morluk, çukursu görüntü olan herkese uygulanabilir.

Göz Altı Dolgusu Kimlere Yapılır?

Estetik uygulamalar için uluslararası alanda belirlenen yaş, 18’dir. Kadın veya erkek herkese uygulanabilen ve sağlık açısından herhangi bir zararı olmayan uygulamalardan biridir. Göz altı dolgusu, geçici uygulamalardan biri olduğu için istek doğrultusunda yenilenebilir.

Göz altlarında koyu halka görüntüsü olanlar, mor görünüme sahip olan göz altları, çukurluk, kırışıklık veya alt göz kapağında deformasyon olanlara uygulanabilen yüz estetiği uygulamasıdır.

Göz Altı Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulaması son derece kolay olan göz altı dolgusu, enjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Hyalüronik asit ile yapılan dolgu işlemi, göz altlarındaki çukurluğun giderilmesi için yapılır.

Göz altı kapakları, çok ince deriye sahiptir. Fiziksel özelliğe ya da zamana bağlı olarak, alt göz kapaklarında çökmeler olması, bu derinin daha koyu renkli görünmesine neden olur. Dolgu işleminde, arka kısmı boş olan alt göz kapakları hyalüronik asit ile doldurulur. Kemik üzerine yapılan uygulamanın, görme işlevine veya göz organına herhangi bir sakıncası yoktur.

Göz Altı Dolgusu Ne İle Yapılır?

Hyalüronik asit, FDA tarafından onaylanan ve sağlığa hiçbir zararı olmayan kimyasal bir bileşendir. İçeriğinde proteinler, vitaminler, meyve asitleri ve antioksidanlar bulunur.

Uygulama öncesi öncelikle, antiseptik solüsyon ile göz çevresi temizlenir. Aşırı hassas olan kişilere anestezik krem uygulanabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Göz altı dolgusu Ataköy uygulamaları, 5 ila 10 dakikada tamamlanan işlemlerdir. Her iki göz için, birkaç dakika uygulama yapılır. Çok ince uçlu enjektörler ile göz altı bölgesinden giriş yapılarak, hyalüranik asit ile dolgu yapılır.

Ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Ancak acı eşiği düşük olan kişiler için lokal anstezik krem uygulanabilir.

Göz Altı Dolgusu Ne Kadar Kullanılır?

Göz altı ışık dolgusu, alt göz kapaklarının daha açık renkli ve aydınlık olmasını sağlar. Çukursu ve kırışık görüntünün giderilmesi için en çok tercih edilen uygulamadır. Işık dolgusunun kullanım süresi, ortalama 8 aydır. Ancak cilt yapısı, deri dokuları, kişinin yaş ve cinsiyet özelliklerine bağlı olarak, daha uzun süre kullanılabilir.

Göz altı dolgusu 1 sene ile 3 seneye kadar kullanım olanağı sunar. Fizyolojik özelliklere bağlı olarak daha erken sürede, yenilenmesi gerekebilir. Yeniden yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası

Göz altı dolgusu İstanbul uygulamaları ile hızlı, pratik ve konforlu şekilde yapılıyor. Uygulamadan hemen sonra, gündelik yaşama ve sosyal aktivitelere dönüş yapılabilir. Göz altı ışık dolgusunda kanama, kızarıklık, morluk, ciltte pullanma gibi etkiler görülmez.

5- 10 dakikada tamamlanan ışık dolgusu sonrasında buz uygulamasına veya herhangi bir kompres uygulamaya gerek yoktur.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

Göz altı dolguları, tekil işlem olarak veya kombine estetik uygulama olarak yapılabilir. Göz çevresi Kırışıklık Tedavisi uygulamaları, üst göz kapağı uygulamaları, yanak dolgusu gibi beraberinde yapılacak herhangi bir yüz estetiği uygulaması var ise fiyatlar o şekilde belirlenir.

Göz altı dolgusu fiyatları, kişinin göz altı kapaklarının durumuna, ne kadar hyalüronik asit kullanılacağına ve senkronize uygulamalara göre belirlenir.

Göz Altı Dolgusu için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği&rs quo; nden telefon ile hemen  randevunuzu  alabilir,İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.