Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir ?

İlerleyen yaşa, yorgunluğa ya da psikolojik çöküntülere bağlı olarak ortaya göz altı morlukları ve torbalanmalar çıkmaktadır. Bu durum erkek ya da kadın fark etmeksizin birçok kişide can sıkıcı durmaktadır. Ancak teknolojinin ilerlemesiyle birlikte göz altı yaşlanma belirtilerinden kurtulmak mümkündür. Işık dolgusu olarak adlandırılan yöntem sayesinde artık daha genç ve güzel görünmek mümkündür. Ayrıca göz altı ışık dolgusu yaptıranlar tek seanslık uygulama ile kısa sürede tüm göz altı problemlerinden kurtulmaktadır. Bu dolgu deri altına uygulanmaz. Kemiklere uygulanarak etki etmesi beklenen uygulamadır. Uygulama sırasından lokal anestezi yöntemi yapılmaktadır. İşlem 30 dakikada ağrısız ve acısız olarak tamamlanır. İşlemden sonra ise herhangi bir ağrı hissedilmez.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulaması

Göz altı morlukları şikayeti ile tedaviden faydalanmak isteyenler kısa sürede istenen neticeye ulaşmaktadır. Ancak eğer ilerleyen yaşa bağlı olarak oluşan göz altı torbalarına sahip iseniz daha olumlu sonuç alabilmek adına göz altı estetiği yaptırmanız daha uygundur. İşlem sırasında enjeksiyonla birlikte hyluronik jel kullanılmaktadır. Bu jel içeriğine ek takviye olarak poly vitamin kullanılır. Hyaluronik jel sayesinde morluklar ve torbalar giderilirken, poly vitamin etkisi ile hücre yenilenmesi sağlanmaktadır. Uzun vadede etkiye sahip olmasının sebebi ise madde içerikleridir. Bölgeye anestezi uygulanmakta bununla birlikte jel içinde de anestezik madde bulunmaktadır. Bu sebeple işlem sırasında ya da işlemden sonra ağrı ve sızı hissedilmez. Uzun süreçte olumlu etkilere sahip olan göz altı ışık dolgusu 2019 yılında oldukça fazla talep görecek gibi duruyor. Ancak bu konuda en önemli etken kaliteli ve alanında uzman olan bir doktordan destek almaktır.

Göz Altı Işık Dolgusu için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu  alabilir, İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.