Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Göz Altı Morlukları Nedeni

Göz altı morlukları, cilt yapısına, yaş faktörüne bağlı olabildiği gibi beslenme ve yaşam alışkanlıklarından, uykusuzluk veya yoğun çalışmaya bağlı olarak pek çok unsurdan kaynaklanabilir.

Göz altı morlukları nedeni, gözün alt kapağındaki çöküklerden kaynaklanır. Derinin ince olması, alt kapakların koyu renkte görünmesine neden olur.

Göz Altı Morlukları Tedavisinde Yağ Enjeksiyonu

Kişinin kendi yağ dokularının alınarak yapılan enjeksiyon yöntemi, tercih edilen ve etkili sonuç veren seçeneklerden biridir. Göz altı morluklarının tedavisi Ataköy uygulamalarında, göz kapaklıklarında oluşan çukurlarda uygulanır.

Üst göz kapağı veya alt göz kapağındaki çöküklerin tedavi edilmesi, deri renginin de açılmasını sağlar. Deri altı doku kalınlaştırılarak, rengin açılması ve daha formda bir görünüm kazandırılır.

Göz Altı Morlukları Tedavisinde Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu, son yılların en çok tercih edilen yöntemleri arasındadır. Cerrahi olmayan estetik uygulamalar arasında yer alan ışık dolgusu, alt göz kapaklarındaki çöküklerin doldurulmasıyla uygulanır.

Göz altı morluğu tedavisi yaptıranlar, genellikle uygulamadan memnun kalmışlardır. Uzun süre kullanım sağlayan göz altı ışık dolgusu, enjeksiyon yöntemiyle uygulanır. Teosyal Redensity adı verilen madde ile yapılan ışık dolgusu, göz altlarının daha açık renkte görünmesini sağlarken, deri dokunun kalınlaştırılması ile daha dinamik bir görüntü elde edilmesini sağlar.

Göz altı ışık dolgusu 5- 10 dakika süren pratik bir uygulamadır. Kanamasız ve ağrısız bir işlemdir. Uygulamadan hemen sonra, kişi günlük aktivitelerine devam edebilir. Herhangi bir kızarıklık, morluk, şişme gibi etkiler görülmemektedir.

Anında etki gösteren göz altı ışık dolgusu, kadın- erkek isteyen herkese uygulanabilen kolay ve konforlu bir işlemdir. Göz altı bölgelerinde çöküklük olanlar, çizgi ve kırışıklıkları olanlara, koyu renkli görünümü olan kişilere uygulanabilir.

Göz Altı Morluğu Tedavisinde Fiyatlar

Göz altı morluk tedavilerinde yapılan uygulamalara göre fiyatlar belirlenir. Lazer uygulamaları, ışık tedavisi ve kişilerin cilt yapılarına göre belirleme yapılır. Göz altı ışık dolgusu fiyatları 2019 fiyat listesi ve lazer tedavisi fiyatları için, telefonla erişim sağlanarak bilgi alınabilir.

Göz Altı Morluk Tedavisini Kimler Yaptırabilir ?

Göz altı ışık dolgusu, cerrahi olmayan işlemler olduğu için istenilen her yaşta yapılabilir. Estetik uygulamalar için genellikle 18 yaş üzerinde yapılan uygulamalar kişilerin taleplerine göre morlukların tedavisi için orta veya ileri yaşlarda da uygulanabilir.

Göz Altı Morluk Tedavisi Ne Kadar Sürer ?

Lazer tedavi yöntemleri, yağ enjeksiyonu ve ışık dolgusu kullanım süreleri farklılık gösterir. Işık dolgusu genellikle 1 yıl kullanılabilen bir uygulamadır ancak 3- 5 sene kullanılabilmektedir. Göz altı ışık dolgusunun yeniden yapılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Yağ enjeksiyonu uygulamaları tek sefer yapılabilen ve tekrarına gerek olmayan uygulamalar arasındadır. Ancak enjekte edilen yağ dokunun bir kısmı eridiği için, istenilen formu yakalamak için yeniden yapılabilir.

Göz Altı Morlukları için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen  randevunuzu  alabilir,İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.