Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Göz Altı Torbaları Neden Olur ?

Göz altı torbaları ileri yaş kişilerde sıklıkla görülen bir durumdur. Bunun yanı sıra genetik olarak gençlerde de göz altı torbası oluşumu gözlemlenebilir. Göz altı torbaları her yaşta görülebilir. Bunun temel birkaç nedeni bulunmaktadır. İlk olarak bu torbalar genetik ya da yaş ile ilgili görülebilir. Fakat bunun dışında farklı nedenleri de bulunmaktadır. Kişinin göz çevresinin göz altı torbalarının oluşumuna müsait olması erken yaşta bu görünümüne neden olur. Alkol ve sigara tüketimi fazla olan kişilerde de göz altı torbaları erken yaşta görülmeye başlar.

Göz altı torbaları neden olan bir diğer neden uykusuzluktur. Uykusuzluk, göz altı torbalarının oluşmasına neden olan en temel sebeplerden biridir. Düzensiz uyuyan ya da uyku problemi çeken kişilerde göz altlarında torba oluşmaya başlar. Aşırı bilgisayar ve telefon ile gözü yormak da göz altı torbalarının oluşmasına neden olmaktadır.

[youtube::9S9Y1D0QXfQ]

Göz Altı Torbaları Tedavisi için Uzm.Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu alabilir, İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır,tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."  

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.