Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Gözenek Tedavisi İstanbul

Gözenek tedavisinde uygulanan çeşitli yöntemler; cilt sıkılaştırıcı ürünler, doğal ürünler, kremler, besinler, tonikler ve maske-peeling uygulamaları vb. gözeneklerin sıkılaşması için uygulanan çeşitli yollar bulunur. Fakat, büyük gözeneklere sahip olanlar için ya da genetik, yaş gibi durumlara maruz kalanlar ve kesin çözüm isteyenlere lazer tedavisi önerilir. Bu yönden sizlere yardımcı olabilecek, sayısız gözenek tedavisi İstanbul merkezleri bulunur. Kaliteli ve profesyonel bir merkez doğrultusunda sizlerde daha güzel bir cilde kavuşabilirsiniz.

Lazer tedavisinin avantajlı bir özelliği; cildin yağlanmasını azaltması ve uzun süreli gözenek sıkıştırma imkanı sağlamasıdır. Cildin alt tabakasında yer alan, bağ dokusu yeniden yapılanır ve cilt daha sıkı bir görünüm kazanır.

Gözenek Tedavisi

Cilt bakımı ve güzelliği her kadın için önem taşır. Güzelliği ve çekiciliği öne çıkaran, öncelikle cilt olduğu için, her kadın ışıltılı ve kusursuz bir cilde sahip olmak ister. Tabii çeşitli nedenler bu durumun önüne geçebilir. Akne, sivilce, siyah noktalar vb. cilt sorunları, cildin parlak ve pürüzsüz görünmesini olumsuz yönde etkiler. Gözeneklerin genişlemesi cilt sorunlarına yol açar, aynı zamanda genetik ya da yaşın ilerlemesinden kaynaklı da ortaya çıkabilir. Cilt bakımını doğru bir şekilde gerçekleştirmediğinizde, ortaya çıkan gözenek sorununu, bitkisel yöntemler ile kolay bir şekilde üstesinden gelebilirsiniz. Ama genetik, yaş gibi durumlardan dolayı oluşan geniş gözeneklere kesin çözüm için lazer gözenek tedavisi dikkat çeker.

Cilt gözenekleri; kıl folikülleri ve yağ bezi kanallarının cilde açılma noktaları diyebiliriz. Gözenekler, cildi dış etkenlere ve bakterilere karşı koruyan sebum adı verilen yağın, cilt yüzeyine taşınmasını sağlar. Gözeneklerin genişlik derecesinde; yağlılık oranı ve genetik özellikler etkilidir. Cildin hava almasını sağlayan gözenekler, yağ oranı, genetik özellikler ve çeşitli kimyasal faktörlü ürünler nedeniyle gözenekler genişler. Böylece ortaya çeşitli cilt problemleri çıkar. Geniş gözenekli cilt; hava kirliliği, kozmetik ürün artıkları vb. maddelerin cilt altında hapsolmasına ve siyah nokta, yağ kisti, sivilce oluşumuna sebep olur. Bu gibi nedenler ile sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmanız için, gözeneklerin dar olması gerekir. Öncelikle doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Ama kimi durumlarda, özellikle gözenek tedavisi uygulamalarından destek almanız gerekebilir.

Geniş gözenek sıkılaştırma yöntemleri genel olarak; tonik ile düzenli cilt temizleme, kimyasal peeling, Kollajen Dolgusu ve lazer tedavileri bulunur. Lazer tedavileri; CO2 fraksiyonel lazer ya da Q-swidged ND-yag lazer tedavileri ile gözeneklerinizi kalıcı bir şekilde sıkılaştırabilirsiniz. Genellikle Q switched ND-Yag yöntemiyle yapılan, karbon Peeling uygulaması ve Fraksiyonel Karbondioksit Lazer yöntemi tercih edilir.

Karbon peeling tedavisi: 7 - 14 günde bir yapılan toplam 4 seanslık işlemle gerçekleşir. 6 ay - 1 yıl süre içinde, gözenekleriniz daralır. Her mevsim uygulanabilir, ayrıca 20 dk. kadar kısa sürmesi dikkat çeker.

Fraksiyonel karbondioksit lazer: Cildin yenilenmesini ve onarımını sağlar. Kış mevsiminde yapılmalıdır. Seansları 20 - 30 günde bir yapılır. Cildin üst tabakası soyulur-ablasyon, böylece gözeneklerin sıkılaştırılması sağlanır. 3 tedavi seansı önerilen süresidir.

Kollajen Dolgusu uygulaması: Kişiden alınan kan, özel Kollajen Dolgusu serumuna dönüştürülür, ardından özel iğnelerle cilde enjekte edilir. 2 - 4 haftada, toplam 3 seansta gerçekleşir. Her mevsim uygulanabilir.

Gözenek tedavisi aşamasında, spektra lazer işlemden sonra; herhangi bir reaksiyon gerçekleşmez ve kişi günlük yaşamına dönebilir. EcO2 lazer işlem sonrasında ise 3-4 gün boyunca, hafif kızarıklık veya pembelik oluşabilir. Ayrıca cilt yenilenmesi de gerçekleşmiş olur.

Gözenek Tedavisi Fiyat

Gözenek tedavisi fiyat bütçeleri; seçtiğiniz tedaviye ve tabii ki uygulanacak seans süresine göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda yaptıracağınız kaliteli bir uygulama merkezide fiyatını etkileyen unsurlardır.

Gözenek Tedavisi için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu alabilir,İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.