Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Hacimli Lezyon Tedavisi

Cilt uzmanları, güneşten dünyamıza ulaşan zararlı ışın kaynaklarının cilt üzerinde meydana getirdiği kırışıklık, leke problemleri ve cilt yaşlanmasına yol açtığını belirtmektedir. Aynı zamanda sigara, alkol, zararlı madde kullanımı ve uyku düzensizliği gibi birçok etken de cilt üzerinde olumsuz etkilere neden olmaktadır.

Bu noktada yapılan cildin gençleştirilmesi ile yapılan tedaviler, genç ve parlak bir cilde kavuşmayı isteyenler için tercih edilmektedir. Lazer teknolojisi dual terapi ile cilt problemleri giderilerek cildin pürüzsüz, genç bir görünüme ulaşması sağlanmaktadır.

Hacimli Lezyon Tedavisi

FDA onaylı lazer teknoloji sayesinde; kızarıklık, cilt lekesi, sivilce, akne ve pek çok cilt sorunu azaltılmakta ve kalıcı çözümler elde edilmektedir. Göz çevresinde yer alan morlukların giderilmesi için de aynı tedavi yöntemi rahatlıkla kullanılmaktadır. Yeşil ışık lazer ya da diğer bir deyişle dual terapi ile cilt, daha genç ve daha parlak bir görünüme kavuşmakta olup hacimli lezyon tedavisi için de kullanılmaktadır. Uygun yoğunluk, ısı ve güç kullanımı ile benler, siğil oluşumları ve seboreik keratoz lezyon problemleri için olumlu sonuçlar vermektedir.

Bu yöntem ile hacimli lezyon tedavisi için tek bir seansla sonuç alınmaktadır. Tamamen güvenli bir tedavi yöntemi olman dual terapi deri üzerinde yan etkilere yol açmadığı için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu yöntem ile aynı zamanda genleşen kılcal damarların yol açtığı ciltteki pembe ve mor renkteki lekeler giderilmektedir. Ayrıca uzmanlar, rozasea yani gül hastalığı ve hacimli lezyon tedavisi için yeşil ışık lazer sisteminden yararlanmaktadır.

Dual Yellow Lazer Tedavi Yöntemi

Eş zamanlı olan iki değişik dalga boyunda lazer ışığına sahip bakır bromür lazeri ile uygulanan dual yellow lazer tedavisi ciltteki kızarıklık, malezma ve aknelerin tedavisi için kullanılmaktadır. Bir deri hastalığı olan ve ciltte kızarıklara yol açan hastalığı için dual yellow lazer tedavisi ile sonuçlar elde edilmektedir. Minimum yan etki ve sorunsuz birkaç seans sonrasında yüksek derecede yarar sağlanmaktadır.

Sarı ışık lazer teknolojisi ile ciltte bulunan ve sivilceye neden olan bakterilerin yok edilmesi hedeflenmekte olup, eş zamanlı olarak kolajen protein üretiminin artırılmasına yardımcı olmaktadır. Kandaki hemoglobine etki eden dual yellow lazer tedavisiSeans sonrasında, ciltte kısa süreli hafif kızarıklar ve koyu lekeler oluşabilmektedir, ancak bu etkiler kalıcı değildir. Bu tedavi yöntemindeki farklı dalga boyları, cilt problem çeşidine (doğum lekeleri, çil, yaşlılık dolaylı lekeler, malezma, iltihaplı sivilce ve ağrılı oluşumlar gibi) göre ayrı ayrı da kullanılarak ekstra çözümler sunmaktadır.

Hacimli Lezyon Tedavisi için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen   randevunuzu  alabilir,İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.