Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

İple Yüz Germe

İple yüz germe tedavisi ameliyat olmadan lokal anestezi ile yapılan bir cilt germe yöntemidir. Kısa süreli bir işlemdir; yaklaşık 30-45 dakika kadar sürer.İşlemi yaptıran kişi sosyal yaşantısına,günlük aktivitelerine hemen geri dönebilir. 

D Lift aslında gözümüzün önünde olan bir oluşumdan çıkan bir buluş. Herkes bilir ki ameliyat edilmiş dikiş yerlerinin etrafında uzunca bir zaman daha sert bir doku oluşması gerçekleşir. Araştırmacılar ise bu sert dokuya baktığında görülmüş ki ipliklerin etrafında oluşan fibroblasti aktivasyon sonucu ile kolajen dokusu artan ve böylelikle hem yara yapışmış ayrıca da etraftaki doku bir hayli sıkı bir yapıya dönüşür. 

[youtube::LVFMMUtwfKI]

Bu göz önüne alınınca klinik olan tıp doktorları, uygun tepki görülünce o incelikte özel bir ameliyat ipliği ile bir iğnenin içine yerleştirilir. Bu yapılan ince ipleri de iğnelerin yardımı ile cilt altı dokularına yerleşim yapılacak bir yöntem geliştirmişlerdir ve böylelikle ameliyatsız iple yüz germe yöntemininde da temeli atılmış durumdadır.

D Lift (iple yüz germe) nasıl uygulanır?

İple yüz germe tedavisiyle özel olarak üretimi yapılan ameliyat ipleri ile uygulanan bir işlemdir. İlk olarak doktor tarafından bir muayene gerekiyor. Bu muayene sonrasında işlem için uygun olup olmadığınız belirlenir. Bu tedavide sakıncalı olmayan hastalarda kırışıklık, oluşan sarkmalar, çizgi gibi sorunları olan hastalarda iple yüz germe tedavisi gerçekleştirilir.

İple yüz asma işlemi öncesinde yüzünüz temizlenir. İplik yerleştirme işleminde,anestezik krem veya lokal anestezi de kullanılabilir.Uygulama yapılacak olan alana lokal anestezi kremi sürülerek etki etmesi beklenir. Tedavi yapılacak bölgelerde işaretlenen noktalar ile minik ince iğneler içine yerleştirilen PDO (polidioksanon) ipler uygulanarak enjekte edilirler.

Bu tedavi cilt altı bölgesine az çok 1 cm aralıkları bırakarak çok ince detaylı ve uğraşlı dikkatli döşenerek yapılmaktadır.Bu iplerin gerekli noktalara konumlandırılmasıyla tamamlanan ve sonra yavaş hareketler ile bütün ipler sırasıyla cilt altına kanüller içine konulur. Tüm bu ipler konumlanıp yerleştirilince sonrasında cildin üzerine hafif yatıştırıcı kremler uygulanarak tedavi tamamlanmış hale gelir.

İple yüz germe ağrılı-acılı bir işlem midir?

Bu tedavi lokal anestezi ile yapıldığından operasyon esnasında her hangi bir ağrı ve acı duyulmaz.

İple yüz germe tedavisi hangi durumlarda uygulanabilir?

İple yüz asma tedavi işlemleri cildinde kırışıklık, sarkma, elastin kaybı gibi nedenler ile netliğini kaybetmesi durumunda yüzdeki derinin aşağı sarkması durumunda, alt göz kapaklarının altında kırışıklıkların oluşma durumu, ağız çevresinde ki kırışıklıkların oluşması gibi durumlarda uygulanıyor.

D lift (iple yüz asma) işlemi ne kadar sürüyor?

Bu tedavinin tamamı işlemin yerine göre değişim gösterir. 20-50 dakika arasında sürer bu işlem.
Cilde yerleştirilen ipler hissediliyor mu ve dışarıdan da bakıldığında farkediliyorlar mı? Gibi sorulara cevap olarak, tedavide iplikler yerleştirildikten sonra hissedilmezler ve çok ince oldukları zaman da cilt yüzeyine dışarıdan bakıldığında gözle farkedilmezler.

İple yüz germe işlemi ne zaman etki gösterir ve ne kadar kalıcı?

Aniden olağan dışı görülen toparlanma etkisi bilmeniz gerek ki biraz da ödeme bağlı haldedir, fakat erken etkiyle 2 hafta içinde fark edilmeye başlayan, gerçek etkisi ise giderek artan kolajen aktivasyon ile en geç 2-3 ay içerisinde çok daha fazla belirginleşir.1 yıldan sonra daha da belirgin olur, 250-300 günden sonra yani en az 2 yıl kalıcılığını korur.

İple yüz germe tedavisinde kullanılan ipler nasıl iplerdir?

İple yüz germe tedavi yönteminde kullanılan ipler ameliyat ipi cinsinde üretilen ayrıca D lift işlemi için tasarlanan ipler olur. Bu tedavi iplerinin, cilt altında farklı noktalara germe görevi görmesi gereken düz şekilde, konili veya tırnaklı şekilde ayrıca kılçıklı çeşitleri de bulunur. Hangi ipin kullanılacağına işlem öncesi yapılan muayenede karar veriliyor.

Muayenenin sonucu ise ciltte oluşan sorunların derecesi, ne derecede bir gerdirme yapılacağını belirliyor. Bunlara ek olarak da her ip türü farklı derecelerde ve farklı bir yüz noktasındaki gerdirme görevi görüyor. Mesela, konili ipler ile orta yüzde ve burun hattındaki asma işlemi için uygun olabiliyor. Bu özelliklerede ise tüm ip türleri gerekli olan bölgelere uygulanır, bazı durumlar da ise tek tür ip D Lift tedavi işleminde kullanılır.

İple yüz germe işlemi nasıl bir etki yaratır?

D Lift tedavisiyle iple yüz asma yönteminde uygulanan PDO ipleri reaksiyon olarak vücut fibroblast ayrıca büyüme faktörü içinde kollajen üretirler. Bu durumda ise lifting etkisi ikiye katlanmış halde olur.

Bu uygulama da germe işlemi, kırışıklıkları yok etmek, yüz bölgesindeki kırışık, sarkmaları toplamak, D liftten büyük etki yaratıp çene bölgesinde ve yüz bölgesinde belirginleşerek, elmacık bölgesinde ve göz etrafında net ayrıca daha sıkı bir görünüm elde etmek için böyle bir etki yaratır.

D Lift (iple yüz germe) uygulamasının sonrası?

Kısa zaman içerisinde uygulanır, rahat ve zararsız tedavi şeklidir, kolajen üretimini hızlandırır, ince kırışıklıkları yok eder, kolay ve güvenli hale gelir, lokal anestezi altında işlem gerçekleştirilir, gerekirse de tedavi tekrarlanır, tedavi sonrasında hemen makyaj işlemi mümkündür, risk ya da komplikasyon durumuna rastlanma olasılığı çok azdır.

İple yüz germe işlemi güvenli midir?

Alanında uzman ve de bu konuda tecrübeli olan doktor tarafından gerçekleştirilen uygulamalar oldukça güvenlidir. D Lift yüz asma yöntemi sonrasında ise minik morluklar hariç başka bir sorunla karşılaşılmaz. Tedavide kullanılan ipler, insan sağlığı için uygunluğu kanıtlanan PDO isminde ameliyat iplikleridir.

İple yüz germe fiyatı?

Ciltte oluşan sorunlar durumun da, uygulanacak olan işlemin tedavisi ve kullanılacak olan iplerinin türü ve sayısı gibi şeyler tedavinin fiyatının belirlenmesinde rol oynar. Bu nedenle, fiyat bilgisi şöyle belirlenir, ön incelemelerin ayrıca uygulanacak tedavinin kararlaştırılması sonucu ortaya çıkar.

İple Yüz Germe Tedavisi için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu alabilir, İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."  

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.