Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Kırışıklığınız Az Güneşiniz Bol Olsun…

Güneş ve Deniz, yaz tatili yapmayı sene boyunca bekledik ve sonunda hasretle beklediğimiz yaz ayları geldi. Yaz aylarının vücudumuzdaki etkileri nasıl olur ?

Uzman Doktor Hande Ulusal 3 basamakta yaza hazırlanma konularını sizler için paylaşıyor..

Kırışıklık Tedavisi

Her mevsim olduğu gibi mevseim geçişlerinde vücudumuzun nem dengesi en önemli konular arasında yer almaktadır. Yaz aylarında vücudumuzun nem dengesinin değişmesiyle özellikle yüzümüzde kuruma ve buna bağlı olarak ince kırışıklıklarda artma gözlenebilir.

Aşırı Güneşe Dikkat !

Stabil kırışıklıkların oluşması, yüzde 75 oranında güneş ışınları, yüzde 25 oranında da yaşlanma nedeniyle oluşur. Güneşten sakınmak için gözlerimizi kısmamız ise bu etkiyi arttırarak özellikle “Kazayağı” adı verilen gözümüzün dış kısımlarında dinamik kırışıklıklara neden olur. Yaz aylarında güneş etkisini iyice göstermeden doğallığınızı koruyacak ölçüde yapılacak olan Kırışıklık Tedavisi işlemi ile hem güneşin neden olduğu kırışıklıkların oluşmasını ve derinleşmesini engellemiş hem de daha genç bir görünüm elde etmiş olabilmek mümkün.

Kırışıklık Tedavisi hakkında kısa bir video için instagram hesabımıza göz atmak için tıklayabilirsiniz

Nem dengesinin oluşturulması

Bir diğer önemli nokta ise yüzümüzün yaz aylarında yeterince nemli kalmasını sağlayabilmektir. Bunun en etkili yöntemi ise “Kollajen Dolgusu” adı verilen kök hücre tedavisi ya da mezoterapi uygulamalarıdır. Yaz boyunca, nemlendirici kremlerin en az 50 faktörlü güneşten koruyucu kremler ile birlikte kullanılması, bu tedavilerin etkinliğini arttıracaktır.

Antioksidanlar ve vitaminler

Antioksidanlar cildimizi hem korur hem de tamir mekanizmaları sayesinde onarıma katkıda bulunur. A,C ve E vitamininden zengin yiyecekler, selenyum ve koenzim q10 kırışıklıkları azaltır, güneş yanığı olma ve cilt kanseri oluşma ihtimalini azaltır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.