Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Kırışıklık Tedavileri

Kadın ya da erkek farketmeksizin bireylerin dış görünüşlerini etkileyen ve psikolojik sorunlara yol açabilen cilt problemleri, bazı temel uygulamalardan geçilerek tedavi edilebiliyor. Çeşitli cilt problemi yaşayanlar, dermotoloji uzmanları tarafından önerilen tedavilere ek olarak bazı medikal estetik yöntemlerine de başvurabiliyorlar. Gelişen tıp teknolojisi ile birlikte kırışıklık, leke tedavileri ve birçok diğer deri problemlerine ilişkin yöntemler geliştirildi.

Leke Tedavisi

Doğuştan ya da sonradan ciltte oluşan tüm lekelerin ortadan kaldırılması için çok sayıda leke tedavisi uygulanabiliyor. Leke tedavisinde temel olarak cildin yüzeyi aşamalı olarak soyuluyor ve yeni bir cilt katmanının oluşturulması sağlanıyor.

Diğer bir deyişle cildin yenilenmesi için bir tedavi uygulanıyor. Kimyasal peeling şeklindeki ölü derilerin soyulmasını sağlayan çeşitli peeling yöntemi uygulanıyor. Leke tedavisi sırasında oldukça hassas davranıldığı gibi tedaviden sonra da aynı hassasiyet gösteriliyor. Bu nedenle işlem sonrası düzenli bir şekilde koruma sağlayan güneş kreminin kullandırılması belirli aralıkla yinelenmesi sağlanıyor. Genel olarak leke tedavilerinde kullanılan yöntemlerin tamamı, cilt beyazlatma maksadıyla da uygulanabiliyor.

Kırışıklık Tedavisi

Temelde kırışıklık tedavisi uygulanırken ciltteki kan dolaşımının hızlandırılması ve beslenmesi sağlanıyor. Bu sayede cildin yaşlanması ve sarkması önemli ölçüde engellenmiş oluyor. Tedavi ile birlikte cilde gerginlik kazandırılarak esnekliği geri kazandırılıyor. Böylece cilt canlı, genç, parlak ve son derece sağlıklı bir görünüme kavuşmuş oluyor.

Kırışıklık tedavisindeki ana amaç, yaşlılığa karşı bir koruma sağlayarak cildin yenilenmesidir. Tedavinin sonunda yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıkların önemli bir bölümü, ince çizgiler ve mimik kırışıklarının hemen tamamı gözle görülür şekilde azalıyor. Hem erkekler hem de kadınlar için cilt kırışıkları oldukça önemseniyor. Bu durum, tıpta birçok gelişmenin yaşanmasına ve kesin sonuç veren tedavi yöntemlerinin uygulanabilmesini sağlıyor.

Cilde Etkisi ve Faydaları 

Kırışıklık, sivilce, leke tedavileri, yara izleri ve saç dökülmelerine karşı kullanılan ve son derece etkili olan yeni bir tedavi yöntemidir. Tedavinin tek başına uygulanması ya da ışık ve lazer tedavileri ile birlikte uygulanması çok daha etkili sonuç verebiliyor. Uygulamanın en önemli faydası, cildin daha aydınlık, kırışıklardan arınmış ve duru bir şekle gelmesini sağlamasıdır. 

Kırışıklık Tedavisi için Uzm.Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu alabilir, İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır,tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."  

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.