Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Leke Tedavisi Fiyatları İstanbul

Leke Tedavisi Nedir ?

Her kadın pırıl pırıl bir cilde sahip olmak ister. Fakat bazen evde yapılan cilt bakım işlemleri cildimiz için yeterli olmamaktadır. Çünkü cildin bazı vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır ve bu mineralleri cilt dokusu altına hapsetmek ister. 

Leke tedavisi, kişinin doğum sonrası hayatının içinde oluşan tüm lekelerin tedavisidir. Doktorların cilt üzerinde leke tedavisi yapmak amaçlı kullandığı, günümüzde oldukça popüler olan birçok işlemler bulunmaktadır. 

Leke Tedavisi Çözümleri

Bayanlarda leke tedavisi gebelikteki melasma-chloasma olarak bilinen lekelere karşı olanlar, yaşlanma ile gelen lekelerin tedavisinde, hassas ciltlerin güneşe maruz kalmaları ile oluşan lekelerde vb. gibi leke oluşumları tedavi edilebilir lekeler arasındadır. Vücudun tümünde görülen koyulaşma ve lekelenme bu bölgelerde melanin miktarının aşırı artması şeklinde nüksetmektedir.

Leke tedavisine çözüm olarak Cosmelan ve Dermamelan derinin rengini açarak (depigmantasyon) yaparak lekelerin tedavisinde kullanılan etkili tedavi şeklidir. Haricen deri yüzeyine uygulanmak suretiyle etki etmektedir.

Leke tedavisi günümüzde en etkili şekilde Cosmelan&Dermamelan leke tedavi sistemleri ile yapılmaktadır.

Lekelerde Kimyasal Peeling

Birçok kimyasal peeling uygulamaları mevcut. Kullanılan peeling ürünleri, pigment üreten hücrelerin pigment sentezini baskılayarak, kolajen sentezini arttırarak ve hücre yenilenmesini sağlayarak leke tedavisinde son derece etkili yöntemdir.

Kimyasal Peeling Sistemi kişiye uygun olup olmadığı değerlendirildikten sonra alınacak bir tedavi yöntemidir. Genel olarak tüm cilt tiplerinde kullanılabilecek güvenilir bir tedavi olmasına rağmen aşağıdaki konulara dikkat etmek uygulamanın başarısı açısından fayda sağlamaktadır.

Alerji, egzama, seboreik dermatit, bağışıklık sistemini etkileyen hastalıklar, virütik hastalıklar (uçuk dahil) ve güneş hassasiyeti durumlarından herhangi biri mevcutsa, uygulama öncesinde bazı hususlar kontrol edilmelidir.

Düzenli uygulanan seanslar sonucunda ince çizgiler, kırışıklar, kahverengi lekeler ve sivilce/akne izleri giderilebilir.

Lazerle leke tedavisi

Fraksiyonel lazer ışınları ile derinin sıcaklığı artırılıp buharlaşma sağlanarak derinin en üst tabakası soyulmaktadır. İyileşme, lazer uygulanan bölgenin çevresindeki hasar görmemiş hücrelerin çoğalması, fibroblastların uyarılması ve sonuçta kolajen sentezinin tetiklenmesi ile olur.

Uygulama 30-40 dakika kadar sürmektedir. Uygulama boyunca özel soğutma kullanıldığı için hasta ağrı duymaz. Uygulama sonunda ciltte hafif bir kızarıklık ve yanma olur.

Uygulamadan 2-3 sonra cilt rengi hafif kahverengiye döner ve 5-6. günlerde ince bir kabuklanma ile soyulma başlar. Bir hafta sonunda cilt normal durumuna döner ve leke şikayetinden kurtulur.

Leke Tedavisi Fiyatları İstanbul

Doğru leke tedavisi için öncelikli olarak leke türünün belirlenmesi gerekmektedir. Her leke farklı özellik göstermektedir ve uygulanacak seans sayısı da buna bağlı olarak değişiklik gösterir.

Bu durumda leke tedavisi fiyatları İstanbul ilinde de farklılık gösterecektir. Bazı lekeler 1 seansta geçebilecek nitelikteyken bazı lekeler ise 5 seans ve fazlasına ihtiyaç duyabilmektedir. Dolayısıyla leke tedavisi fiyatları İstanbul'da bu durum göze alınarak yapılmaktadır.

Leke tedavisi fiyatının belirlenmesinde bir başka faktör lekenin sadece yüz bölgesinde mi yoksa vücudun farklı alanlarında mı olduğudur.

Bu durumda lekenin büyüklüğü, leke tedavisi fiyatlarına etki edecektir. Sizin için nasıl bir tedavi planı yapılacağı ve 2017 fiyatları hakkında bilgilendirme için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Uzm. Dr. Hande Ulusal Klinik'inden randevu buradan alabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.