Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Melazma Tedavisi

Genellikle yüz bölgesinde görülen kahve rengi lekeler melazma olarak adlandırılıyor. Bu lekelerin ortaya çıkış nedeni diğer lekelerde olduğu gibi özellikle sıcak yaz günlerinde güneş ışınlarına yoğun bir şekilde maruz kalınmasıdır. Bazı ciltler güneş ışınlarına karşı oldukça fazla duyarlı olmasından dolayı melazma lekeleri kaçınılmaz bir durum haline gelerek kişileri oldukça rahatsız ediyor.

Melazma tedavisi aslında çok zor bir tedavi sistemi değildir. Melazma lekelerinden kurtulmak sadece birkaç ayınızı alacaktır. Melazma lekeleri lazer sistemi ile birkaç seans neticesinde tamamen ortadan kaldırılıyor. Hastalar için melazma tedavisiTedavinin neticesinde de diğer tedavilerde olduğu gibi melazma tedavisinde de hastalar günlük yaşamlarına devam edebiliyorlar. Öncelikle melazma lekelerinin olduğu bölgeler mikroskopi ile incelenerek o bölgelerde bulunan hücrelerin yoğun bir şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol ediliyor. Bu ön incelemeler neticesinde tedavi süreci için gerekli hazırlıklar da tamamlanmış oluyor.

Melazma tedavisinden sonra hastaların bir süre güneş ışığından kendilerini korumaları gerekiyor. Tedavi sonrasında ayrıca doktor lazer uygulamanın yapıldığı yerlere sürülecek koruma kremler verebiliyor. Bu kremlerin kullanılması ile birlikte uygulama yapılan bölgelerin dışarıdan gelebilecek olumsuz durumlara karşı korunmasını güçlendiriyor.

Melazma Tedavisi için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu  alabilir,İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.