Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Selülit Neden Olur, Nasıl Tedavi Edilir ?

Genellikle herkesin başına gelebilen selülit, kişinin bu durum ile ilgili nasıl çözüm bulunabileceği arayışı içerisine girmesi ve bu durumun sizin açınızdan büyük bir sorun teşkil ediyor olması halinde, Dermatoloji Uzmanıyla veya Plastik Cerrahi uzmanıyla görüşmenizde fayda vardır. Vücut tipinize, selülit oluşan bölgelerinize uygun çalışmalar gerçekleştirilir ve bunlara uygun bir şekilde çalışmaların kısa süre içerisinde sonuç vermesi mümkün olur.

[youtube::tudg4QF4VKQ]

Tedavilerin gerçekleştirilmesi, her zaman için doku masajı, radyo frekanslarıyla ilgili işlemlerin yapılması, kızılötesi ışınlardan ve diyot lazerden yararlanılması sağlanıyor. Üç farklı yöntemi lazer ve radyo frekanslarıyla değerlendirecek olan uzman, selülit bulunan bölgedeki dokuyu normale döndürecek şekilde, çukur görünümünü ortadan kaldıracaktır. Buna bağlı olarak lazer destekli liposuction uygulamasının gerçekleştirilmesi, özel olarak vücudun diğer bölgelerinin de analiz edilmesi gerekiyor. Uzmanla iletişime geçtiğinizde, kriyolipoliz yapılarak, vücudunuzda özellikle kalça karın ve diğer bölgelerde tüm işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz bir yayın süreci bulunuyor.

Selülit Tedavisi

Selülit tedavisi için öncelikle hastanın hangi derecede selülitinin bulunduğunun tespit edilmesi gerekiyor. Ayakta dururken belli olan, yatarken belli olan veya hem yatarken hem de ayakta dururken belli olmayan selülit yapısıyla karşılaşılabiliyor. Derece 1 son derece kısa süre içerisinde tedavi edilebiliyor. Derece 2 ve derece 3 olan hastalardaki durum vücut geneli için yapılacak olan incelemeyle birlikte belli oluyor.

Hem herkes tarafından çok kısa süre içerisinde tedavinin uygulanabilir olması hem de herkesin değerlendirebileceği tedavi yöntemlerinin bulunması dikkat çekiyor. Ülkenin dört bir yanında tedaviler için masaj, lazer tedavisi ve iğnelerle yapılan cilt yapısı destekleme işlemleri için girişimlerde bulunulabiliyor. Cildin durumu doğrultusunda selülit tedavisinin kısa süre içerisinde uygulanabileceği bir süreç ortaya çıkacaktır.

Selülit Tedavi Yöntemleri

Ultrason tedavisi, cerrahi işlemin yapılmadığı bir yöntemdir. Bu süreçte özellikle karın ve uyluk bölgesindeki yağların direkt olarak hücre yapılarındaki bozunmanın düzeltilmesi mümkün olacaktır. Özel olarak elde edilen sonuçlar için 2 ila 3 aya kadar etkili olan cilt yapısındaki işlemlerden faydalanılabiliyor. Bugüne kadar binlerce hastada uygulanmış ve genel olarak başarılı sonuç elde edilmiştir.

Lazer destekli liposuction yöntemi, özellikle yağların yok edilmesini sağlarken cildin de çok kısa süre içerisinde gergin hale gelmesini sağlayacak şekilde gelişen bir yöntem olarak ilgi görüyor. Kilo vermek ve yağlarından kurtulmak isteyen bayanlar tarafından bu yönteme çok fazla ilgi gösteriliyor olsa dahi, diğer yöntemlerin uygulanması gereken durumlarla da karşılaşılabiliyor.

Kriyolipoliz yöntemiyle birlikte vücudunuzda karın, kalça ve diğer bölgesel yağ alanlarında lipit moleküllerin doğrudan yapılandırılması mümkün olacaktır. Direkt olarak FDA onaylı bir yöntem olması nedeniyle, çukur ve portakal kabuğu görünümü bulunan ciltlerde etkisinin hızla görülebilmesinden ötürü tercih ediliyor.

Selülit Tedavisi için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu alabilir, İletişim bilgilerine  buradan ulaşabilirsiniz.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."  

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.