Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Thulium Lazer Leke Tedavisi İstanbul

Thulium lazer tedavisi genellikle güneş ışınlarının yol açmış olduğu güneş lekelerinde etkili bir şekilde kullanılabiliyor. Bazı kişilerin cilt özellikleri güneş ışınlarına karşı duyarlı olduğundan özellikle bahar ve yaz aylarında güneşe maruz kaldıklarında ciltlerinde belirgin bir şekilde güneş lekeleri oluşuyor. Thulium lazer tedavisi ile bu güneş lekeleri etkili bir şekilde yok ediliyor. Thulium lazer ile leke tedavisi sadece güneş lekelerinde değil aynı zamanda kişilerin ilerlemiş yaşlarına bağlı olarak ortaya çıkan yaşlılık lekeleri için de oldukça etkili. Bunun yanı sıra sıklıkla kadınlarda görülen ve melazma adı verilen tedavisi güç olan düzensiz bir şekilde ciltteki renk koyulaşmalarında da thulium lazer tedavisi oldukça etkili. Thulium lazer tedavisi ile sadece ciltte görülen lekelerden değil aynı zamanda ciltte belli bir yaştan sonra ortaya çıkan kırışıklıklardan da kurtulmak mümkün. Gençlerde daha fazla görülen sivilce izleri, yara izleri ve aynı zamanda cildin sıkılaşması gibi durumlarda thulium lazer tedavisi uygulanabiliyor. Thulium lazer tedavisinin uygulama alanı oldukça geniş olduğundan ciltle ilgili yaşanan birçok soruna çözüm sunması açısından oldukça önemli.

Thulium lazer tedavisi ile alt deri ile üst deri arasında yer alan birleşim tabakasına etki ederek işlemler gerçekleştirilir. Özellikle makrofaj adı verilen melanositlere etki ederek bu bölgede küçük çaplı hasarlanmalar meydana getirir. Özellikle derinin kendi kendini tamir etme ilkesine göre çalışma esası söz konusudur. Birçok kişi thulium lazer ile leke tedavisinin birçok avantajlarını gördüklerinde bu tedavi uygulamasını tercih ederek rahatsız oldukları konulardan kurtuluyorlar.

Birçok kişi konusunda bilgi almak için çeşitli araştırmalar yapıyor. Ancak bu tedavinin sabit bir fiyatı söz konusu değildir. Çünkü herkese yapılacak işlem aynı olmadığı için fiyatlar kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Thulium lazer ile leke tedavisi sisteminin diğer yöntemlerden birçok avantajı vardır. Bu avantajların en önemlisi yan etki riskinin olmamasıdır. Yan etki riskinin devre dışı kalması nedeni ile birçok kişi bu yöntemi tercih ediyor. Aynı zamanda uygulamasının kolay olması ve hastaların uygulamadan sonra günlük hayatlarına devam edebilmesi bir diğer önemli avantajlar içerisinde yer alıyor.

Thulium lazer uygulanmasına başlanmadan önce uygulama yapılacak olan yere lokal anestezi kremleri sürerek cildin hissiz olması sağlanıyor. Sonraki aşamada ise thulium lazer uygulamalarına başlanıyor. Uygulama esnasında kişilerde küçük çaplı ağrı sızı şikayetleri olabilir. Ancak bu şikayetler rahatsız edici bir boyutta değildir. Hastalardaki iyileşme süreci bir kaç ayı bulur ancak thulium lazer tedavisinin etkisi on gün içerisinde kendisini gösterir. Thelium lazer kişilerin durumlarına göre farklı seanslarda uygulanıyor. Ancak en az üç seans alınması gerekiyor. Etkisinin güçlü olması için bu seansların zamanında yaptırılması gerekiyor. İşlem sonrasında kişilerin bir takım dikkat etmesi gereken kurallar vardır. Uygulama yapılan bölgelerin ovuşturulmaması ve burada oluşan kabukların yolunmaması gerekiyor. Uygulamanın etkisi kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Bazı kişilerde etki çok çabuk gerçekleşirken bazı kişilerde belli bir süre içerisinde etki kendisini gösteriyor.

Thulium Lazer Leke Tedavisi için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen  randevunuzu  alabilir,İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.