Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Thulium Lazer Leke Tedavisi ve Fiyatları

Sivilce izleri, cilt lekeleri veya yanık izlerini tamamen geçiren ve Dünya’nın pek çok ülkesinde kullanılarak başarılı sonuçlar veren Thulium lazer, kırışıklık tedavisi için de uygulanıyor. Anti aging etkili lazer sistemi, daha formda ve genç bir ifade elde etmek için uygulanan estetik uygulamalardan biridir.
FDA onaylı Thulium lazer, tüm cilt lekelerinde başarılı sonuçlar veriyor. Uygulamalarda, kolajen sentezi uyarılarak cildin form kazanması, esnekliğinin artırılması ve yeni hücrelerin oluşması sağlanır.

[youtube::IR8f6-JsWMw]

Thulium Lazer Nasıl Uygulanır ?

Cilt yüzeyinde minik kanallar açarak etki eden lazer sistemi, mikron düzeyinde dalga boyutları sunar. 1927 nm dalga boyu enerji sistemiyle, cilde aşağıdan yukarıya doğru uygulanır. Cildin alt katmanlarından başlayarak iyileşme sağlayan lazer sistemi, izlerin ince kanallardan minik kabuklar halinde dışa atılmasını sağlar.

Akne izleri, yara ve yanık izleri gibi cilt lekelerinde büyük oranda iyileşme sağlayan Thulium lazer, melonasit hücrelerini hedef alarak uygulama yapar. Leke tedavisi sistemi, cildin üst tabakasına zara vermeden iyileşme ve yenilenme sağlar.

Thulium Lazer Ne İçin Kullanılır ?

Leke ve kırışıklıkların giderilmesi için kullanılan Thulium lazer sistemi, malezma tedavilerinde de kullanılır. Lazerin uygulandığı diğer alanlar ise şu şekildedir;
• Güneş lekeleri tedavisinde
• Yaşlılık lekeleri tedavilerinde
• Cilt renginde görülen ton farklılıklarında
• Cilt gözeneklerin azaltılması için
• Yaşlılık izlerinin ve belirtilerinin geçirilmesi
• Akne izlerinin tedavi edilmesi
• Yanık izlerinin geçirilmesi
• Melazma tedavisi
İçin kullanılan başarılı lazer sistemlerinden biridir. Popüler olarak tercih edilen yöntem, melazma, akne ve yanık izleri tedavisi için en çok uygulanan yöntemdir.

Thulium Lazer Nasıl Uygulanıyor ?

Ağrı ve acı olmayan lazer uygulaması, oldukça pratik ve konforlu bir yöntemdir. İşlem sonrasında cilt yüzeyinde oluşan kızarıklıklar, birkaç gün içinde tamamen iyileşmektedir. Lazer seansları sonrasında, cildin hızlı iyileşmesi için çeşitli losyon ve kremler uygulanır. Her seans sonrası, günlük aktiviteler yapılabilir.
Lazer sisteminde açılan minik kanallar aracılığı ile sürülen ilaçlar, cildin alt tabakasına geçerek, formun yenilenmesini ve berrak bir cilt yapısının elde edilmesini sağlar.

Thulium Lazer Ne Kadar Sürer ?

İlk muayene ve cilt analizi sırasında, kaç seans uygulama yapılacağı belirlenir. İlk uygulama sonrasında da cilt yüzeyinde ışıltı ve ton dengesi sağlanır. Genellikle tek seansta uygulama tamamlanır. Derin izler ve koyu renkli izlerde yapılacak seans sayısı ve süresi, muayene esnasında belirlenir.
Uzun süreli lazer uygulamalarında, her seans arası ortalama 2 hafta sürmektedir. Kişilerin cilt yapısı, leke ve izlerine bağlı olarak farklı uygulamalar ile kombine olarak uygulama yapılır. Antiaging tedavisi olarak kırışıklıkların, sarkıklıkların giderilmesi için uygulanan profesyonel yöntemler arasındadır. Kollajen Dolgusu ve mezoterapi gibi cilt uygulamaları ile kullanılabilen yöntemler arasındadır.

Thulium Lazer Leke Tedavisi Fiyatları ?

Thulium Lazer Leke Tedavisi ve Fiyatları, kişiye bağlı olarak  her bir işlem için seans sayısına ve uygulama süresine bağlı olarak, fiyat bilgisi ve seans sayısıyla ilgili bilgiler ancak cildinizle ilgili bir incelemenin yapılması durumunda belirlenebilecektir.

Thulium Lazer Avantajları Nelerdir ?

Pratik ve konforlu uygulamalar arasında olan Thulium lazer sistemi, izlerin tamamen geçirilmesi ve cildin daha genç bir görünüm elde edilmesi için oldukça idealdir. Thulium lazer sistemi, baby face görünüm elde etmenizi sağlar. Temiz, berrak, parlak ve pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz.

Üstelik derin izleri olmayan kişilerde, tek seans uygulaması bile yeterlidir. Cilt kalitesini artıran Thulium lazer, kolajen sentezini destekleyerek cildin yenilenmesini ve nem dengesini kazanmasını sağlar.Yapılacak uygulama ve seanslara bağlı olarak ekonomik uygulamalar arasında değerlendirilebilir.

Birbirinden farklı uygulamaları yaptırmak yerine; hem cilt izlerinin, lekelerinin geçirilmesi için hem de genç bir ifade kazanmak için bir arada kullanılan bir sistemdir.Cilt tonunda renk dengesi sağlanırken, gözenekler sıkılaştırılır ve istenmeyen izler tamamen geçirilerek, berrak bir cilt elde edilir.

Thulium Lazer Tedavisi için Uzm.Dr.Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu alabilir,İletişim bilgilerine buradan  ulaşabilirsiniz.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."  

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.