Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Tüy Sarartma Nedir ?

İstenmeyen tüyler hemen hemen her kadının korkulu rüyasıdır, bazen hormonel durumlardan dolayı aşırı tüylenme görülür, en çok yaz aylarında rahatsızlık vermektedir. Rahatsız eden bu tüylerden kurtulmanın çeşitli yöntemleri vardır, bunlardan biri de tüy sarartma işlemidir.

[youtube::4USq8gJteeo]

Tüyler Ne İşe Yarar ?

Vücudumuzdaki ter bezleri önemli işlevler görür, bu bezlerin çalışması gerekir. Ter bezlerinin çalışması için kullanılan toksit maddelerdir ve işte tüyler bu toksik maddelerin dışarı atılmasını sağlar.

Bazı insanlarda sarı ve seyrek olurken, bazılarında siyah ve gürdür. Bazılarında hormon bozukluğu sebebiyle fazla görülür.Eski yöntemlerle tüylerden kurtulma işlemi yapılırsa bu durumun vücudun aşırı terlemesine sebep olduğu gözlenmiştir. Bu nedenle tüy sarartma yöntemleri kullanmak daha sağlıklıdır.

Lazerle Tüy Sarartma

Lazerle tüy sarartma yöntemi her cilt tipine uygundur. Cilt renk tonu fark etmez ve güvenle kullanılabilen bir yöntemdir. Kolay ve etkili bir yöntem olup işlemden hemen sonra sosyal hayata dönülür. Uygulamadan sonra kesinlikle güneşe çıkılmamalıdır, bu bölgeyi güneş görmediği sürece herhangi bir leke oluşmaz.

Bu yöntemle, kısa sürede lazer ışınları kıl köklerine gönderilir. Koyu tüyler görünmez hale gelir, mikro lazer uyarımıyla da cilde yeni elastin-kolajen lif sentezi sağlar, ciltteki renk eşitsizliklerini soluklaştırır, cildin anında parlak görünmesini sağlar, melazma tedavisi sonrası da koruma amaçlı olarak kullanılır.

Lazer Yönteminde Acı Hissedilir Mi ?

Lst modu çok güçlü bir yöntemdir ve uygulama sırasında acıyı minimalize eder. Kısa aralıklı yüksek enerji gönderir, hasarsız cilt tabakasına ulaşır, cilt yüzeyini parlatır ve renk eşitsizliği olan bölgeyi düzeltir, şeftali tüyleri olarak adlandırılan ince tüyleri ise sarartır, yüz aydınlanır ve açılır.

Tüy Sarartma için Uzm.Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu alabilir, İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır,tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."  

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.