Randevu almak için formu doldurun

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.

Kozmetik Dermatoloji

Alın Germe

Alın Germe Tedavisi 

Yüz bölgemiz estetik görünüm açısından oldukça önemlidir. Yaşlanma ve diğer etkenler sonucunda alın kısmında yıpranma görülebilir. Alın germe egzersizleri bir yere kadar fayda sağlasa da bazı durumlarda medikal - estetik müdahale kaçınılmaz hale gelebilir. Alın germe estetiği ya da kaş kaldırma alın cildinize, göz kapaklarınıza ve kaşlarınıza daha genç bir görünüm kazandırmak için yerçekiminin etkilerini tersine çevirir ve alnın yumuşak dokularını sıkılaştırır. Farklı lokasyonlarda farklı yöntemleri içeren alın germe yöntemleri mevcuttur. Alın germe yöntemleri çeşitli yollarla alın ve kaş bölgesinin daha canlı ve daha estetik bir görünüme kavuşmasını amaçlar.

Bombeli alın veya diğer adıyla “bebeksi alın” günümüz estetik anlayışında çokça arzu edilen bir görünümdür. Bu görünüme kavuşmak için ameliyatsız alın germe işlemleri ağrısız ve etkili biçimde uygulanabilir.

Hafif çökük bir alına sahip kişilerde alnın çıkıklaştırılması için ameliyatsız alın germe uygulaması oldukça faydalıdır. Her yıl binlerce kişi başarılı alın germe kaş kaldırma işlemlerini tercih etmekte ve sonuçlardan memnun kalmaktadır. Alın gerdirme fiyat açısından da avantajlıdır. Farklı alın germe yöntemleri bulunur. Bunların arasından size en uygun olanını doktorunuzla birlikte belirleyebilirsiniz. Bu yazıda ameliyatsız alın germe uygulamaları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu İçerik : 01.01.2024 Tarihinde Güncellenmiştir.

Alın Germe Estetiği Nedir?

Kaşların sarkması veya alçalması yorgun, üzgün veya huysuz bir görünüm yaratır. Bu durum hem estetik hem de psikolojik açıdan olumsuz sonuçlara yol açabilir. Alnınızda derin yatay kırışıklıklar var ise, kaşlarınızın arasında veya burnunuzun üst kısmında çatık çizgiler bulunuyorsa, gözlerinizin üzerinde sarkan deri veya yağ dokusu fazlalığı varsa alın germe estetiği ile bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Alın Germe Örneği

Endoskopik alın germe işlemleri cerrahi müdahale gerektiren alın germe estetiği yöntemlerinden biridir. Bu tür yöntemler sayesinde üst göz kapağına sarkan düşük veya sarkık kaşlar yeniden konumlandırılır. Bu gibi yöntemler gerekli durumlarda doktorunuzun uygun görmesi halinde uygulanabilir. Ancak günümüzde tıbbi alanda teknolojinin gelişmesi sayesinde ameliyatsız alın germe uygulamaları çok daha pratik, kolay ve ağrısız şekilde etki sağlayabilmektedir.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Alın Germe Ne Zaman Gereklidir?

Alın germe kaş kaldırma uygulamaları kaşları daha uyanık ve genç bir konuma yükseltir. Böylece söz konusu problemler uzun vadeli olarak çözüme kavuşturulur. Tüm bunlar, daha mutlu, daha arkadaş canlısı ve daha cana yakın görünmenizi sağlar. Kaş kaldırma tekniğinin seçimi sonuç için çok önemlidir, bu nedenle doktorunuzun durumunuzu detaylı olarak inceleyip ona göre bir çözüm önermesi gerekir. Aşağıdaki durumlardan en az birinden muzdaripseniz alın germe estetiği uygulamasını düşünebilirsiniz:

Alın Germe İşlemi Tercihi 
- Kaşınızın dışı sarkıyor ve üzgün bir yüz ifadesine sebep oluyorsa,
- Kaşınızın orta kısmı aşağı sarkıyor ve sizi kızgınmış gibi gösteriyorsa,
- Kaşlarınız sürekli çatık gibi duruyorsa,
- Üst göz kapağınızda yüzey alanı sarkık dokular sebebiyle kapanmış ve bu bölgeye makyaj yapmanızı engelliyorsa,
- Genel sağlığınız iyiyse ve gerçekçi beklentileriniz varsa alın germe estetiği prosedürleri için büyük olasılıkla iyi bir adaysınız.

Ameliyatsız Alın Germe Yöntemleri

Ameliyatsız alın germe yöntemleri herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın alın germe estetiği hedeflerinin gerçekleştirilmesini sağlar. Ameliyatsız alın germe yöntemleri şunlardır:

- Fibrocell Fibroblast Tedavisi:

Hastanın kulak arkasından lokal anestezi yöntemi ile alınan küçük bir deri parçası kullanılır. Bu parça laboratuarda ayrıştırılığ çoğaltılarak cilde enjekte edilir. Yüz gençleştirme, yüz yenileme gibi estetik uygulamalar için vazgeçilmez yöntemlerden biridir. Ülkemizde de son yıllarda gittikçe yaygınlaşmıştır. Hastanın kendi vücudundan alınan parçalar kullanılarak yapıldığı için herhangi bir alerji riski söz konusu değildir.

Fraksiyonel Radyofrekans (Altın İğne) Cilt Yenileme:

Bu uygulamada radyo dalgaları fraksiyonel lazer tekniği ile doğrudan cildin altına gönderilir. Cilt yüzeyine herhangi bir etki yapmaz. Bu işlem sayesinde cilt altında kollajen üretiminin hızlanması, böylece daha sağlıklı ve canlı bir yapı ortaya çıkması sağlanır. Yaşlanma kaynaklı ciltte yaşanan hasarların onarılmasında ve cildin yenilenmesinde önemli bir etkiye sahiptir.

Daha fazla detaylı bilgi için altın iğne işlemi için göz atabilirsiniz.


Kollajen Dolgusu:

Ameliyatsız alın germe uygulamalarında en sık başvurulan yöntemlerden biri kollajen dolgusudur. Yaşlanma kaynaklı ciltteki kolajen kırılmasına karşı yapılan dolgu ile ciltte elastikiyet ve parlaklığı sağlayan kolajen yapısı güçlendirilir. Böylece cilt daha genç ve canlı bir görünüm kazanır.

Daha fazla detaylı bilgi için kollajen işlemi için göz atabilirsiniz.

Örümcek Ağı Yöntemi

Alın germe estetiği söz konusu olduğunda ameliyatsız alın germe alternatifleri arasında iple alın germe uzmanlar tarafından sıkça tavsiye edilir. İple alın germe uygulamasında cilde uyumlu ipler vasıyasıyla cilt yapısının gerdirilmesi amaçlanır. Adından da anlaşılacağı üzere örümcek ağı yöntemi tıpkı bir örümcek ağı gibi yüzde iplerle gerdirme oluşturulmasıyla yapılır.

Daha fazla detaylı bilgi için örümcek ağı işlemi için göz atabilirsiniz.

Ameliyatsız Alın Gerdirme Fiyatları

Yapacağınız kaş kaldırma türü, yüz özelliklerinize ve estetik tercihlerinize bağlı olacaktır. Ameliyatsız alın gerdirme işleminde amaç en güzel ve doğal görünümlü sonuçları elde etmenize yardımcı olmanın yanı sıra bunları olabildiğince kolay ve konforlu hale getirmektir. Ameliyatsız alın gerdirme son yıllarda ülkemizde gittikçe yaygınlaşmıştır. Alın gerdirme fiyat özellikleri hastanın durumuna ve yapılacak işlemin niteliğine göre değişkenlik gösterebilir. Yapılacak ön muayene neticesinde doktorunuz sizin için en uygun yöntemleri tespit edip bu konuda sizi bilgilendirecektir.

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Uzm. Dr. Hande Ulusal özellikle estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker ile ilgilenmektedir.

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.