Randevu almak için formu doldurun

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.

Kozmetik Dermatoloji

Cilt Bakımı Hydrafacial

Hydrafacial cilt bakımı uygulaması, Hydrafacial adlı cihazla uzman gözetiminde yapılan etkili bir cilt tedavisidir. Üç aşamalı bir işleme sahip olan hydrafacial cilt bakımı uygulaması cildinizi derinlemesine temizlemek ve nemlendirmek için uygulanır. Bu profesyonel uygulama sivilce, kuruluk ve kırışıklıklar gibi çeşitli cilt problemlerinin tedavisine yardımcıdır. Medikal cilt bakımı ile hydrafacial arasındaki fark uygulamanın kapsamıdır. Hydrafacial cilt bakımı birden fazla aşamayı içinde barındırır, yani kombine bir uygulamadır. Çok yönlü bir özellikte olan hydrafacial cilt bakımı uygulaması cilt altına da ulaşabilir, böylece aynı anda birden çok cilt problemine çözüm sağlar. Ayrıca, hydrafacial uygulaması başından sonuna kadar el değmeden, hydrafacial adlı cihaz ile gerçekleşir. Böylece cilde elle temasa gerek kalmaz. Anti-aging uygulamaları arasında en çok tercih edilen metotlardan biridir. Bu yazıda hydrafacial cilt bakımı nedir, hydrafacial cilt bakımı aşamaları nelerdir ve hydrafacial cilt bakımı faydaları nelerdir gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Bu konuda kliniğimizde hizmet verilememektedir, bu makale sadece bilgilendirme amaçlıdır, anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Bu İçerik : 24.05.2024 Tarihinde Güncellenmiştir

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Hydrafacial cilt bakımı nedir sorusuna verilecek cevap uygulamanın nasıl yapıldığı üzerine olabilir. Hydrafacial adlı aygıtla üç aşamada yapılan, çeşitli cilt problemlerine çözüm sağlıyan bir uygulamadır. Hydrafacial cilt bakımı nasıl yapılır diye sorduğumuzda bu aygıtın kullanımı ile yapılan cilt bakım uygulaması karşımıza çıkar. Dört benzersiz Hydropeel uç ve çok sayıda cilt bakımı çözümü içeren bir el cihazı ile hydrafacial cilt bakımı gerçekleşir. 4 farklı yüzeye sahip olan uçların her biri ayrı olarak ayarlanabilir. Bu uçlar farklı fonksiyonlar için tasarlanmıştır. Böylece aynı anda birden fazla fonksiyonda tedavi uygulanabilir. Uygulamada kimyasal eksfoliantlar, HA gibi nemlendirici ve hacim kazandıran serumlar ve antioksidanlar bulunur. Bununla birlikte hydrafacial cilt bakımı uygulaması bütünüyle hasta için özelleştirilebilir. Yani standart bir uygulama yoktur. Şikayet ettiğiniz cilt problemleri nelerse doktorunuz onlara odaklı bir çalışma yapacaktır. Böylece sizin için en önemli olan estetik sonuçlara güvenli ve etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Radyofrekans (RF) tedavisi, hücresel yenilenmeyi ve kollajen üretimini artırmaya yardımcı olmak için derin cilt dokularında ısı enerjisi kullanarak çalışır. Bu, genel olarak daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt sağlayabilir. RF ayrıca Güvenilir Kaynak akne izlerinin tedavisine de yardımcı olabilir. Hem HydraFacial hem de RF tedavisi cilt yaşlanmasının belirtilerini ele alırken, RF pul pul dökülme veya serumları içermez. RF, her seanstan sonra kızarıklığa neden olabilir. Ancak hydrafacial cilt bakımı uygulaması için böyle bir şey söz konusu değildir.

Hydrafacial, Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığı onay kurumu FDA onaylı bir cilt bakım aygıtıdır. FDA onayı oldukça zor ve kompleks bir süreç sonucunda alınır. Sağlığa herhangi bir zararı olan ilaç ve malzemeler için bu onay verilmez. Hydrafacial, kendi alanında bu onayı alabilen tek medikal aygıttır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Faydaları

Hydrafacial cilt bakımı uygulaması yüksek başarı oranı sayesinde son yıllarda popülerliğini tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artırdı. Peki hydrafacial cilt bakımı ne işe yarar? Öncelikle, genel cilt dokusunu, tonunu ve görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur. Pul pul dökülme tekniği sayesinde cildinizin daha canlı bir yapıya kavuşması sağlanır. Cilt tipinize özel yüz serumları sayesinde cildinize daha iyi nüfuz edilebilir. Cilt bakımı ile Hydrafacial arasındaki fark hydrafacial uygulamasının çok aşamalı bir süreci tek aşamaya indirmesi ve etkisini artırmasıdır. 3’ü 1 arada olarak da adlandırılan Hydrafacial cilt bakımı uygulaması ile farklı cilt problemlerine aynı tedavi içinde çözüm sağlanabilir. Sürecin tamamı alanında uzman bir hekim tarafından yürütülür.

HydraFacial'ın akneler için doğrudan çözüm sağlamasa da bulunmamaktadır. Bununla birlikte, gözenek tıkanıklarını ölü cilt hücrelerini pul pul dökülme ile giderdiği bilinir. Bu da, özellikle akne izlerinin tedavisinde faydalı bir etkendir. Ayrıca, Rosacea için de Hydrafacial uygulaması faydalı olabilir.

Yapılan bilimsel araştırmalarda Hydrafacial tedavisi görenlerin, yalnızca serum kullananlara kıyasla cilt yaşlanma belirtilerinde daha fazla azalma olduğunu kanıtlanmıştır. Hydrafacial uygulamasının etkileri arasında gözenek boyutunun azalması, daha az hiperpigmentasyon ve ince çizgilerin azalması bulunur. Hydrafacial cilt bakımı aşamaları tamamlandığında cildiniz daha pürüzsüz ve nemli hale gelecektir.

[youtube::gMHpGifY7t0]

Hydrafacial Cilt Bakımı Aşamaları

HydraFacial ölü cilt hücrelerini gidererek daha canlı ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmada yardımcı olmak için tasarlanmıştır. HydraFacial cilt bakımı uygulaması bu alanda yetki belgesine sahip bir uzman tarafından yapılır. Hydrafacial cilt bakımı aşamaları üç kısımda tamamlanır:

  • Doktorunuz gözeneklerinizin derinliklerindeki kiri ve yağı temizlemekle başlar. Ayrıca cildinizin pul pul dökülmesine ve yeniden yüzeye çıkmasına yardımcı olmak için bir kabuk kullanır.
  • Doktorunuz, gözeneklerinizden kalıntıları çıkarmaya yardımcı olmak için çubuk üzerinde vakum benzeri bir ek kullanır.
  • Doktorunuz, antioksidanlarla nemlendirici bir serum uygulamak için kalem benzeri bir ek kullanır. Ayrıca, hydrafacial cilt bakımı uygulaması sonrası bazen dermal dolgu maddeleri veya ışık tedavisi gibi diğer cilt bakımı tedavileri de yapılır. Bunlar eklenti olarak kabul edilir. Hydrafacial cilt bakımı uygulamasının bir parçası değildir.

Hydrafacial cilt bakımı faydaları sayısızıdır. Uygulama sonrası daha düzgün bir cilt tonuna sahip daha pürüzsüz, daha ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz. Sonuçların herhangi bir görünür tahriş belirtisi olmadan hemen fark edilebilecek düzeydedir.

HydraFacial cilt bakımı uygulamaları oldukça kısa süren işlemlerdir. Bir saatten daha az gibi bir sürede tüm işlemler tamamlanacaktır. Kimyasal peeling gibi daha sert prosedürlerin aksine, gündelik hayatınıza uygulamadan hemen sonra devam edebilirsiniz. Seansınızdan sonra herhangi bir kızarıklık veya soyulma hissetmezsiniz. Ancak hydrafacial cilt bakımı uygulaması sonrası ilk birkaç gün peeling tedavilerinden kaçınmak en iyisidir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Uygulaması Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

HydraFacial seanslarının sıklığı cilt tipinize ve doktorunuzun tavsiyelerine bağlıdır. Uzmanların bir kısmı 4 haftada bir tekrarlamayı, bir kısmı ise 2 haftada bir seansların tekrarlanmasını önerir. Uzman dermatolog, cilt durumunuza ve hedeflerinize göre doğru seans sayısını belirlemenize yardımcı olacaktır. En doğrusu, doktorunuzun vereceği karara göre hareket etmektir.

Hydrafacial gibi, mikrodermabrazyon uygulaması da cildinizi temizler. Ancak mikrodermabrazyonda serum kullanmaz. Ayrıca dermalinfüzyon uygulaması da Hydrafacial ile benzer teknoloji ve faydalara sahiptir. Her ikisi de pul pul dökme ile etki sağlar. Ancak Hydrafacial cilt bakımı uygulaması Dermalinfüzyondan farklı olarak tahriş ya da morarmaya neden olmaz.

Hydrafacial Yan Etkileri

Yapılan klinik araştırmalarda hydrafacial cilt bakımı zararları hakkında bir bulguya rastlanmamıştır. Diğer kozmetik tedavilerin aksine Hydrafacial cilt bakımı uygulaması ağrı ya da kızarıklığa çoğunlukla neden olmaz. Uygulama genel olarak komplikasyona sebep olmaz. İşlem sırasında hafif bir baskı hissedebilirsiniz. Ancak herhangi bir ağrı söz konusu değildir.

Hamile, emziren kadın, kronik hastalıkları olan kişiler gibi riskli gruplar için öncelikle bir uzman hekime danışmak en doğrusu olacaktır. Nitekim hydrafacial cilt bakımı uygulaması yapacak uzman dermatolog tıbbi geçmişinizi inceleyecek, herhangi bir alerji ya da rahatsızlığınız olup olmadığını araştıracaktır. Uygulama için herhangi bir engel olmadığına emin olduktan sonra hydrafacial cilt bakımı aşamaları için onay verecektir. Hydrafacial cilt bakımı uygulaması öncesi doktorunuz bu uygulama için risk oluşturabilecek bir tıbbi geçmişiniz olup olmadığını inceleyecektir. Herhangi bir alerjiniz varsa bunu önceden bildirmeniz yararlıdır. Ayrıca, Hydrafacial cilt bakımı aşamaları sonrası herhangi bir problemle karşılaşırsanız vakit kaybetmeden doktorunuza bildirin.

Hydrafacial Cilt Bakımı Fiyatı 2024

Hydrafacial cilt bakımı fiyatı hastanın durumu, seans sıklığı ve sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Herhangi bir eklenti veya destekleyici tedavi, maliyeti artırabilir. Mikrodermabrazyon veya kimyasal peeling yoluyla peelinge ek olarak aylık cilt bakımı yaptırmaya alışkınsanız, 3'ü 1 arada HydraFacial'in genel olarak daha uygun bir maliyete sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Hydrofacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak kişinin cilt analizi yapılarak olması gereken solüsyon seçilir, cilt temizlenerek gözenekler açılır. Bu işlemi takiben belirlenen solüsyonun cilde uygulaması yapılır. Radyofrekans  sistemli vakumlu başlık ile derinlemesine cilt temizliği uygulanır.

Hydrofacial Cilt Bakımı Cihazı

Hydrafacial cilt bakımı  cihazı Dört farklı Hydropeel uç ve çok çeşitli cilt bakım çözümleri içerir. 

Hydrafacial, FDA onaylı bir cilt bakım cihazıdır.

 

Hydrafacial Cilt Bakımı Kimlere Uygulanabilir?

HydraFacial, genellikle birçok farklı cilt tipine ve koşuluna uygun olan hafif ve etkili bir cilt bakım tedavisidir. Bu nedenle, HydraFacial birçok farklı kişiye uygulanabilir ve geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eder.

İlk olarak, HydraFacial tüm cilt tipleri için uygundur. Yağlı, kuru, normal ve karma cilt tiplerinde, HydraFacial'in cildi temizleme, nemlendirme ve gençleştirme özellikleri etkili olabilir. Ayrıca, hassas cilde sahip olanlar da dahil olmak üzere ciltte hassasiyeti olan bireylere de uygulanabilir. HydraFacial'in nazik ve hafif yapısı, hassas ciltleri rahatlatırken cildi tahriş etmez.

Ayrıca, HydraFacial farklı cilt koşullarını hedeflemek için de uygundur. Akne, akne izleri, pigmentasyon sorunları, ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi birçok cilt problemine yönelik tedavi seçenekleri sunar. HydraFacial, bu cilt sorunlarını hafifletmeye yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiş serumlar ve teknikler kullanarak kişinin cilt ihtiyaçlarına uygun bir tedavi sunar.

Genç ve yaşlı herkes HydraFacial den fayda sağlayabilir. Genç bireylerde cildin temizlenmesi ve korunması, yaşlı bireylerde ise ciltteki yaşlanma belirtilerinin azaltılması ve cildin gençleştirilmesi için etkili bir seçenek olabilir. HydraFacial, cildin genel sağlığını iyileştirirken aynı zamanda yaşlanma belirtilerini azaltarak cildin daha genç ve parlak görünmesini sağlar.

Ancak, hamilelik veya belirli cilt koşulları gibi özel durumlar dışında, HydraFacial genellikle herkes için güvenlidir. Bununla birlikte, herhangi bir cilt bakım tedavisi öncesinde olduğu gibi, HydraFacial öncesi bir cilt uzmanıyla görüşmek önemlidir. Uzman, kişinin cilt tipini ve özel ihtiyaçlarını değerlendirerek en uygun tedavi planını belirleyecektir.

 

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Uzm. Dr. Hande Ulusal özellikle estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker ile ilgilenmektedir.

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.