Randevu almak için formu doldurun

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.

Kozmetik Dermatoloji

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Tedavisi

Sosyal medyada profil fotoğrafı paylaşma hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Profil dediğimizde ise en önemli noktalardan birinin burun olduğunu görüyoruz. Karşıdan bakıldığında sağa sola deviasyon olmadığında, yandan bakıldığında burun kökünde bir basıklık, burunda bir kemer görüntüsü ya da burun ucunda düşüklük olduğunda ameliyatsız burun dikleştirme tavsiye edilir. Burun dolgusu işlemi sayesinde ameliyatsız burun dikleştirme kolay ve etkili bir şekilde gerçekleştirilir. Ameliyatsız burun ucu kaldırma fiyatları yapılacak işlemin çeşidine, kapsamına ve sıklığına göre değişkenlik gösterebilir. Kliniğinizle iletişime geçtikten sonra doktorunuzun yapacağı ön muayene sonrası ameliyatsız burun ucu kaldırma fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu yazıda, ameliyatsız burun dikleştirme hakkında bilmeniz gereken detayları bulabilirsiniz.

Bu İçerik : 11.09.2022 Tarihinde Güncellenmiştir

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Yöntemleri

Burun Dolgusu

Burun ucu kaldırma işlemini burun dolgusu ile, ameliyatsız gerçekleştirmek mümkündür. Burun dolgusunda, diğer birçok dolgu işlemindeki gibi, hyaluronik asit (link) içeren jel yapıdaki maddeler kullanılır. Hyaluronik asit normalde vücudumuzun doğal olarak ürettiği bir protein ailesidir. Jel kıvamına sahip hyaluronik asit cildimizin su tutma kapasitesini arttırır ve yoğunluk sağlar. Hyaluronik asit, eklemlerde, gözlerde ve ciltte en yüksek konsantrasyonlarla vücutta doğal olarak bulunur. Ciltte hyaluronik asit suyu çekerek cildin daha nemli olmasını sağlar. Yaşlandıkça yüzümüzdeki yağ, kas, kemik ve cilt incelmeye başlar. Bu hacim kaybı yüzün, ince çizgilerin, kırışıklıkların, kıvrımların ve dudakların ya çökük ya da sarkık görünmesine neden olur. Bu durumda, daha çok kemik ve kıkırdak yapıyı taklit edecek özellikle sert jel kıvamındaki dolgular ameliyatsız burun dikleştirme için kullanılır. Enjeksiyon için kullanılan hyaluronik asit maddelerinin pek çok çeşidi vardır. Bunlardan her biri, yüzdeki hangi bölgelere en iyi enjekte edildiklerini, cilde hangi seviyede enjekte edileceğini ve enjeksiyondan sonra uzun ömürlülüğünü etkileyen farklı özelliklere sahiptir. Doktorunuz yapılacak uygulama için hangi türün uygun olduğuna karar verecektir. Ön muayene sırasında doktorunuz ameliyatsız burun dikleştirme için herhangi bir sakıncalı durumunuz olup olmadığını inceler. Doktorunuzun onay vermesinin ardından belirlenen gün ve saatte ameliyatsız burun estetiği işleminiz yapılacaktır. Ameliyatsız burun kaldırma işlemi topikal anestezi ile gerçekleştirilir. İşlemden önce uygulama yapılacak alana uyuşturucu özelliğe sahip kremler sürülür. Uyuşukluk hissi geldikten sonra dolgu işlemi gerçekleştirilir. Bazı hastalarda kanül bazı hastalarda ise iğne ile uygulama yapılır. Genellikle 10-15 dakikada işlem tamamlanır. Hasta işlem sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı hissetmez.

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Hemen Etki Eder mi?

Dolgu uygulaması ile ameliyatsız burun kaldırma uygulandığı an itibariyle hemen etki gösterir. 15 ila 30 gün içerisinde dolgu daha iyi oturur ve son şeklini alır. Hastanın şartlarına bağlı olmakla birlikte ameliyatsız burun kaldırma işleminde 9 ila 12 ay boyunca kalıcılık vardır. Üstelik ameliyatsız burun dikleştirme dolgusu daha sonra tekrarlandığında bu kalıcılık süresi daha da artar. Yani ikinci dolguyu çok daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyatsız burun kaldırma şlemi sonrası bir iki gün işlem yapılan bölgede ödem olabilir. Bunun için doktorunuz ödem giderici kremler tavsiye edecektir. Burun bölgesinde işlem sonrası buz uygulaması tavsiye edilmez. Damarlanma açısından hassas olduğu için damarların daralmasına yol açan bu gibi faktörlerden korunmak gerekir. Her türlü dolgu uygulamasında olduğu gibi işlem günü su değmemesi, buruna baskı oluşturacak şekilde yatılmaması, güneş gözlüğü ya da normal gözlüğün bir süre kullanılmaması gerekir. Ayrıca en azından işlem sonrasındaki hafta hamam, sauna ve solaryum gibi yoğun sıcak ortamlara girilmemesi önerilir. Aslında genel olarak bu tür aşırı sıcak ortamlardan mümkün olduğunca kaçınmak dolgu yaptıran kişiler için fayfalıdır. Çünkü aşırı sıcak ortamlara sık girilmesi hyaluronik asit içeren dolguların kalıcılık süresini kısaltabilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı mı?

İple burun ucu kaldırma ne kadar kalıcı diye sorulduğunda bunun cevabı elbette kişiden kişiye değişecektir. Hastanın durumu, yaşam tarzı, önerilere ne kadar uyup uymadığı, kullanılan dolgu maddesi kalıcılık süresi üzerinde doğrudan etki eder. Genellikle ameliyatsız burun dikleştirme işleminde kalıcılık süresi 9 aydan uzun olmakta, gerekli tedbirlere uyulması halinde 1 yıla kadar kalıcılık sağlanmaktadır. Bu süre tamamlandıktan sonra yeniden ameliyatsız burun dikleştirme işlemi yaptırabilirsiniz. Bu durumda kalıcılık süresi çok daha uzun olacaktır.

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Uzm. Dr. Hande Ulusal özellikle estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker ile ilgilenmektedir.

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.