Sizi Arayalım

Kozmetik Dermatoloji

Boyun ve Dekolte Kırışıklıkları

bölgesindeki dokular oldukça hassas bir yapıda olduğundan dolayı, ince kırışıklıklar, sarkmalar ve incelmelerin oluşmasına oldukça yatkındır.

Boyun ve Dekolte Gençleştirme

Yüzde görülen kırışıklıkların aksine boyun ve dekolte bölgesinde daha sık kırışıklık ve yaşlanma belirtileri görülmektedir. Bunun nedeni boyun ve dekolte bölgemizin yüzümüze göre çok daha ince ve daha hassas yapıda olmasıdır. Bu nedenle yüzümüze verilen önemi boyun ve dekolte bölgemize de vermemiz gerekmektedir.

Boyun ve dekolte bölgemize tazelik, gençlik ve canlılık kazandırmak için kullanılan en sık yöntemlerden biri Kırışıklık tedavisidir. Boynun sağ ve sol yanlarında bulunan platisma (boyun deri kası) adı verilen ince bir kas katmanı halinde yüzün alt köşesinden göğsün üst bölümüne ve omzun üstüne uzanarak burada son bulur. Kasıldığı zaman dudak birleşme yeri ve çene ucu derisini aşağıya çekerek boyun derisini gerer ve altçene kemiğini aşağıya doğru çeker. Kasların kasılması sonucu görülen boyundaki yaşlılık belirtilerinin kırışıklık tedavisi ile giderilmesi mümkündür.

Boyun ve Dekolte Uygulaması Ağrılı mıdır?

Boyun ve dekolte bölgesine yapılan kırışıklık tedavisi işlemi krem anestezi ile birlikte yapılır. Hasta bu nedenle herhangi bir ağrı, sızı hissetmez. Çok nadir olarak kişiye bağlı hafif bir ağrı görülebilir. Uygulama sonrasında da herhangi bir ağrı görülmemektedir.

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Uzm. Dr. Hande Ulusal özellikle estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker ile ilgilenmektedir.

Videolar

Soru - Cevap

Asya Demir

Hocam bende gıdı sorunu var. Ameliyat olmadan aldırmak istiyorum, nasıl kurtulabilirim? Bir de ücretiniz nedir öğrenebilir miyim

Dr. Hande Ulusal

Merhabalar Asya Hanım, gıdı bölgesindeki sorunun tam olarak ne olduğunu tespit edebilmek için öncelikle uzman bir doktora muayene olmanızı tavsiye ederim. Muayene akabinde soruna yönelik bir tedavi protokolü belirlenecektir.

İletişime Geçin