Randevu almak için formu doldurun

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.

Kozmetik Dermatoloji

Kilit Askı Yüz Germe Fiyatları

Yüz germe yüze daha genç bir görünüm kazandırmayı amaçlayan ameliyatsız bir işlemdir. Kilit askı yüz germe bu alanda en çok kullanılan ve en etkili metotlardan biridir. Kilit askı yüz germe ile çene hattı etrafındaki gevşek, sarkan deri sıkılaştırılır. Fransız askısı olarak da isimlendirilen bu uygulama ile ağız - burun çevresindeki derin kırışıklıkları ve yüzün diğer bölgelerindeki sarkık yapılar giderilir. Kendiliğinden zamanla eriyip kaybolan ipler yüzünüzün daha gergin görünmesini sağlayacaktır. İp askı ile yüz germe fiyatları uygun olduğundan her yıl daha çok kişi tarafından ülkemizde tercih edilmektedir. İple yüz germe fiyatları 2024 yılında olduğu gibi. Bu yöntem yurtdışında da oldukça popülerdir. Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl 100 bin üzerinde kadın ve 10 bin civarında erkek bu tedavi yöntemine başvurmuştur. Bu açıdan, yalnızca kadınlarda değil erkeklerde de uygulanan bir metot olduğu görülmektedir. Kilit askı yüz germe yaptıranlar sonuçları çok kısa bir sürede fark edebilir. Yüze ip askı fiyatları hastanın durumuna, seans sıklığı ve sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Tedavi öncesinde doktorunuzla yapacağınız detaylı görüşme sonrası doktorunuz bu yöntemin sizin için uygun olup olmadığına karar verecektir. Bu yazıda, kilit askı yüz germe uygulaması hakkında diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Bu İçerik : 12.03.2024 Tarihinde Güncellenmiştir.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Kilit Askı Yüz Germe İşlemi Nedir?

Yaşlanma sonucunda en çok dikkat çeken değişiklikler yüz bölgesinde gözlenir. Bağ dokusu zayıfladığı için askılama gücü de zayıflar, böylece yüz bölgesinde sarkmalar görülür. Aynı zamanda belli alanlarda kırışıklıklar da oluşur. Yaşlanmaya bağlı gözlenen bu deformasyonlar için birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Kilit askı yüz germe uygulamaları bunların arasındadır. Kilit askı yüz germe klasik ip tekniğinden farklı olarak dinamik askılama imkanı sayesinde daha güvenli ve etkili sonuçlara sahiptir.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Kilit askı yüz germe işlemi lokal anestezi ila yaklaşık 1 saat içinde tamamlanan bir uygulamadır. Bu uygulamada deri altına ipler yerleştirilir. Bu şekilde cilt altında gerdirme yapılır. Çok esnek ve kopmaya karşı dirençli yapıdaki bu ipler yüz bölgesindeki sarkmaları ortadan kaldırır. İpler, uygulama sonrasında yüzde herhangi bir ifade bozukluğuna neden olmaz.

Kilit Askı Yüz Germe İşlemi

Kilit Askı Yüz Germe Etkileri

İple yüz germe uygulaması, yüz germe tedavisinde en fazla kullanılan yöntemler arasında yer alır. İşlem oldukça güvenilir olmasının yanında iple yüz germe işlemlerinde tamamen medikal amaçla üretilmiş olan ipler kullanılır. İple yüz germe işleminin kesinlikle uzman kişilerce yapılması gerekir. İşlemden sonra yüzün doğal görünmesi ve mimiklerin işlemden zarar görmemesi için kilit askı yüz gerdirme işlemi uzmanlara yaptırılmalıdır. Kilit askı yüz gerdirme daha pürüzsüz, daha genç bir görünüm oluşturmayı amaçlar. Kilit askı yüz gerdirme işlemi;

  • Sarkan cildi giderir ve sıkılaştırır. Yüzdeki ciltte belirgin biçimde bir gerginlik sağlanır.
  • Çene hattı etrafındaki yanaklardaki sarkmayı azaltır
  • Ağzın köşelerini kaldırır. Genel olarak yüzde de bir lifting etkisi oluşturur.
  • Yanaklar ve dudaklar arasındaki kırışıklıkları azalır.

Kilit Askı Yüz Germe Kalıcı mıdır?

Kilit askı yüz germe işlemi tek seansta tamamlanan bir müdahaledir. 1 saatlik işlem sonucunda cildin altında ipler yerleştirilir. Herhangi bir ağrı hissedilmez. Kilit askı yüz germe yaptıranlar işlemden çok kısa bir süre sonra 5 - 10 yaş gençleştiklerini fark edecektir. Daha canlı, daha sıkı ve gergin bir cilt, yüzün daha genç görünmesini sağlar. Kilit askı yüz germe işlemi doktorunuzun tavsiyelerini sıkı sıkıya uygulamanız halinde 5 yıla kadar kalıcı olacaktır. Bu sürenin ardından yeniden kilit askı yüz germe işlemi yaptırabilir ve kalıcılık süresini uzatabilirsiniz.

Kilit Askı Yüz Germe Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kilit askı yüz germe yaptıranlar işlemden sonra normal hayatlarına dönebilir. Gözetim altında olmalarına gerek yoktur. Ancak işlem sonrası bir ay kadar güneş ışığından korunmak gerekir. Ayrıca bu dönemde cilt lekelenmelerine karşı etkili bir güneş koruyucusu kullanmak da faydalı olacaktır. İşlem sonrası kilit askı yüz germe işlem bölgesine fazla dokunmamalısınız. Aşırı sıcak ve aşırı soğuğa karşı cildinizi korumalısınız. Tüm bunlar ve doktorunuzun vereceği diğer tavsiyeler uygulandığı takdirde kilit askı yüz germe işlemi çok daha etkili ve kalıcı olacaktır.

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Uzm. Dr. Hande Ulusal özellikle estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker ile ilgilenmektedir.

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.