Randevu almak için formu doldurun

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.

Kozmetik Dermatoloji

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi, saç için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımlarının saçlı deriye enjekte edilmesi yoluyla uygulanan tedavi yöntemidir.

Bu içerik : 18.04.2024 tarihinde güncelemiştir.

Bu yöntem ile saç köklerini besleyen bileşenlerin kolay bir şekilde saçta yerleşmesini sağlar. Bu yöntem ile saç dökülmesi tedavi edilebileceği gibi, incelmiş olan saçları kalınlaştırır, dökülmeleri durdurur, saçın daha canlı ve parlak hale gelmesini sağlar.

Çok az kadın kendi saçından memnundur. Günümüzde saçlarımız çevre, özellikle hava ve su olmak üzere yoğun bir şekilde kirlenmektedir, sık stres, sinir gerginliği ortaya çıkmakta ve iyi bir uyku alamamak bizleri rahatsız etmektedir. Bütün bunlar, elbette, doğal güzelliği büyük ölçüde etkiliyor.

Saçlar vücutta meydana gelen değişikliklerden ilk etkilenen bölgelerdendir. Saç problemlerini önlemek, mevcut sonuçlarla mücadele etmekten çok daha kolaydır, ancak çok az kişi koruyucu önlemlere başvurur.

Ancak buklelerin durumu önemli ölçüde kötüleşirse, saçlar dökülmeye başlarsa insanların o zaman akılları başlarına gelir. Bu sorunların çözümü için saçlara mezoterapi gibi çeşitli kozmetik yöntemler kullanılabilir.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

[youtube::C4O05ImtI7I]

Saç Mezoterapisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Saç Mezoterapisi saçlarınız için ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral(Kalsiyum, İyot, Manganez, Bakır, Çinko, Selenyum, Demir, Potasyum), derinin keratin tabakası ile ilgili ajanlar, saçların uzaması ve gelişmesi için gerekli aminoasitler ve yüzey genişleticilerin saçlı deriye doğrudan enjekte edilmesidir.

Saç Mezoterapisi İşlem Örneği

Mezoterapi kafa derisi ve saç için oldukça etkilidir. Çeşitli saç problemleriyle mücadelede modern kozmetolojide en popüler uygulamalardan biri olarak kabul edilir. Bu uygulama ile birçok sorunla başa çıkabilir: uyuyan ampulleri uyandırmak, saç köklerine besin sağlamak ve kepeği ortadan kaldırmak gibi.

Mezoterapi deneyimli bir uzman tarafından yürütülen bir saç terapisi yöntemidir. Mikro enjeksiyonlar, sağlıklı saç ve saç büyümesi için gerekli olan vitamin ve besinleri içeren özel ilaçların uygulanmasına yardımcı olur. Tıbbi kompozisyon, mevcut soruna bağlı olarak doktor tarafından seçilir. Bu prosedürün fiyatı amaçlanan etki ile tamamen tutarlıdır.

Önemli: Mezoterapi birçok saç sorununu çözer.

Saç Mezoterapisi Endikasyonları:

 • Çok saç dökülmesi;
 • Yağ bezlerinin bozulması ile ilişkili kafa derisinde meydana gelen sebore;
 • Kepek görünümü;
 • Çizik ve kuru kafa derisi;
 • Saç kırılganlığının artması ve bölünmüş uçlar;
 • Bazal bölgede hacim eksikliği.

Prosedürün avantajları ve dezavantajları

Mezoterapiden problemli saç bağlamında bahsedersek (prosedür yüz ve vücudun cildi için de etkilidir), bazı noktaları hatırlatmak gereklidir: diğer prosedürlerden farkı nedir, haklı olarak bir miktar pahalı olan bu zevkin maliyeti nedir.

Öncelikle bir mezo kokteyl (mezoterapi karışımı) her hasta için ayrı ayrı derlenir ve maksimum sonuçlara ulaşmaya ve mevcut problemlerden kurtulmaya yardımcı olacak ölçülerde mineral ve vitamin miktarını içerir.

Önemli: Prosedürlerin sayısı güzellik uzmanı tarafından belirlenir.

Faydalı bileşenler ampule teslim edilirken, harici yöntemlerle cildin üst katmanları yabancı maddelerin içeri girmesine izin vermez. Bu nedenle, ampuller canlılık ile doldurulur, bunun sonucunda saçın durumu iyileşir:

 • Saçlar yavaş yavaş düşmeyi bırakırlar;
 • gelişimleri aktive edilir;
 • yağ bezlerinin aktivitesi azalır, bu nedenle bukleler daha uzun temiz ve hacimli görünür;
 • ampullere kan akışı ve oksijen temini artar;
 • kepek kaybolur.
 • Saç yoğunluğu, pürüzsüzlük, parlaklık, tarama ve şekillendirme sırasında bir hafiflik görülür.

Önemli: Sonuçtan emin olmak için, işlemden önce ve sonra fotoğraf çekmeye değer.

Saç Mezoterapisi İçin Hazırlıklar

Her enjeksiyon birkaç yararlı maddeyi - mineraller, vitaminler ve uzmanların her hasta için ayrı ayrı seçtiği diğer yararlı elementlerin - karışımıdır. Bir şırıngada 2 ile 6 aktif bileşen karıştırılabilir.

Özellikle yararlı olan, doğal bir metabolizma sağlayan, saçın büyümesinde ve restorasyonunda etkili olan B grubu vitaminler olacaktır. Ayrıca bu maddeler mezoterapide kullanılan bileşenlerdendir:

 • Bakır ve çinko - saç yapısının distrofisini (güçsüzlüğünü) önler. Bu bileşenleri içeren müstahzarlar kalıtsal saç dökülmesi için kullanılmalıdır.
 • Hyaluronik asit - ampullerin beslenmesinden sorumludur, saç büyümesini hızlandırır.
 • Amino asitler saçın temelidir, keratin liflerinin oluşumuna katkıda bulunur.
 • Büyüme faktörleri - kafa derisine kan akışını normalleştirir, kökleri daha güçlü hale getirir ve saçları yoğunlaştırır.
 • Koenzim - Saçlarınızı yaşamsal enerji ile doldurur, saçın yapısını iyileştirir.

Önemli: Minoksidil etken maddesi ilacın bileşiminde bulunmamalıdır. Saç dökülmesi ile başa çıkabilen en etkili araçlardan biri olarak kabul edilir.

Diğer yöntemlerin sonuç getirmediği durumlarda kullanılır. Bununla birlikte, bu ilaç çok toksiktir ve birçok olumsuz reaksiyona neden olabilir. Sadece harici kullanıma izin verilen bağlantı ile eylemi tam olarak açıklanmamıştır.

Saç tedavisi için hazır kokteyller mevcuttur. Sağlık uzmanı sizin için kompozisyonları en uygun şekilde seçer. Bununla birlikte, bu tür ilaçlar, kural olarak, toplu satışlarda bulunamaz ve bunları kendi başınıza satın alamazsınız. Tıbbi kurumlarda yaygındır veya kozmetik uzmanlarından bilgi edinile bilirler.

Saç Mezoterapisi Uygulamasının Özellikleri

Şu anda, uzmanlar hastalara saçları tedavi etmek için çok çeşitli yöntemler sunmaktadır. Maddi durumlara ek olarak, seçimler uygulamanın beklenen sonucundan da etkilenir.

Mezoterapi, etkinin anında fark edileceği allopatiktir (iyileştirme biçimidir), ancak bizim istediğimiz kadar sürmez. Aynı zamanda homeopatiktir (saçların kendini kendine iyileştirmesine yardımcı olan bir tedavi yöntemidir), uzun süreli bir etki için tasarlanmıştır, bu yüzden sonuç anında fark edilmeyecektir.

Saç Mezoterapisinde Kullanılan Allopatik Kokteyller

Vitaminler, mineraller, elastin, kollajen, vazodilatörler ve diğer aktif bileşenleri içerir.

Doktor, saç ve kafa derisinin ayrıntılı bir incelemesinden ve hastayı ilgilendiren problemler hakkında hasta ile iletişiminden sonra daha doğru kompozisyonu belirler ve istenen sonuçları belirler.

Önemli: Bu tür kokteyller sorunu hızla çözebilir.

Saç Mezoterapisinde Kullanılan Homeopatik Kokteyller

Yağlar ve diğer kimyasal bileşenler kullanılmadan, sadece sulu bir çözelti ile birleştirilen bitki elemanlarını birleştirirler.

Bu kompozisyon, vücudun kendi potansiyelinin aktivitesini uyandırır ve ampullerin aktivitesine katkıda bulunur. Etki kar küresi misali kümülatiftir (yığılarak artan yapıda), bu nedenle ilk prosedürden sonra gözle görülür sonuçlar beklememelisiniz.

Önemli: Bu tür kokteyller, saçın estetik güzelliğinin yanı sıra, sorunun kendisiyle ilgili endişe duyan hastalar için uygundur.

Saç Mezoterapisinde Uygulama

Mezoterapi etken maddelerin deri altından çeşitli aletler kullanılarak uygulanmasıdır. Bu veya bu yöntemin olası bir ağrı eşiği ve uygulama süresi ve azda olsa olası yan etkileri vardır.

Uzmanlar tarafından kullanılan ve mevcut olan popüler yöntemlerden biri, enjeksiyon ile mezoterapi karışımının vücuda enjekte edilmesidir. Çok ince bir iğnesi olması gereken bu tür prosedürler için özel olarak tasarlanmış şırıngalara ihtiyaç vardır.

Önemli: Diğer yöntemlerin yanı sıra, enjeksiyonlar en ağrısızdır, ancak prosedür için geçen süre en fazladır. Hasta başın arkasında ve kulaklarda rahatsızlık hisseder. Bu yöntem çok az travmatiktir.

Saç Mezoterapi tabancası

Böyle bir cihaz kullanımı sırasında azami dikkat ve ehemmiyet gerektirir, çünkü yanlış eylemler kafa bölgesinde küçük yaralanmalara neden olabilir.

Bu nedenle, böyle bir prosedürü kabul etmeden önce dikkatlice düşünmeli, artıları ve eksileri tartmalısınız. Bir doktor seçerken, yeterli pratik deneyime sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Tabancaya, enjeksiyon derinliği ayarlanabilir bir şırınga yerleştirilmiştir. Böyle bir tabanca yardımıyla, eylemi belirli bir saç sorunun üstesinden gelmeyi amaçlayan herhangi bir terapötik kokteyle girebilirsiniz.

Mezo enjektör veya mezo roller

Şuan birçok serum uygulamasında da kullanılan saç ve kafa derisinin tedavisi için özel bir cihaz olan mezo roller'ı da kullanmak mümkündür. Salonlarda, mezo injektörler ya da diğer ismiyle mezo roller sıklıkla kullanılır.

Alet, ortak bir tambura yerleştirilen çok sayıda küçük iğneden oluşur. Rahat kullanım için, tambur sapa tutturulmuştur. Kolaylık ve kullanım kolaylığı nedeniyle, kozmetoloji pratiğinde oldukça popülerdir.

Çalışmasının özü: cilt altına iğneler ile enjekte edilen kafa derisine gerekli işlemin uygulanmasıdır. Etki ilkesi, duvarlarla çalışırken bir silindirin kullanımına benzer.

İkinci cihaz genellikle salonlarda kullanılır. Çalışma prensibi bir tabanca ile aynıdır, cildin altına sadece birçok iğne girer. Temelde bir şırınga kullanılır. Tek bir dokunuşla, bir grup iğne anında kafa derisine batırılır. Bu prosedür, silahlı tek bir atıştan biraz daha fazla ağrı ve rahatsızlık hissi uyandırabilir.

Evde mezo roller kullanımı

Evde tek başınıza enjeksiyon mezoterapisi yapamazsınız. Enjeksiyonlar sadece klinik kurumlarda, salonlarda ve evde çalışan özel uzmanlar tarafından yapılır.

Bu tedavinin fiyatı seans başı uygulama ve karışımlara bağlı olarak değişmektedir. Maliyet seçilen ilaçtan, klinikte belirlenen fiyatlardan ve uzmanın niteliklerinden etkilenir. Mezoterapi süresi genellikle 30 dakikadan fazla değildir. Özel bir doktor bulabilir ve onunla tıbbi kokteylin daha bütçe bir kompozisyonunu tartışabilirsiniz.

Uygulamayı kendiniz yapmak isterseniz bir başka seçenek mezo roller kullanmaktır. Ürün en önemli avantajı ve üstünlüğü bağımsız kullanım olasılığıdır. Bununla birlikte, etkisi aşağıdakilerle ilişkili enjeksiyonlara kıyasla daha az fark edilir olacaktır:

 • iğnenin yetersiz penetrasyon derinliği;
 • kompozisyonun yüksek maliyetleri;
 • iğneler hızla kullanılamaz hale gelir.

Yine bu yöntemde fiyat performans karşılaştırılması yapılırsa, kokteyl veya tek bileşen kullanmaya değer. Örneğin, bir vitamin kompleksi.

Önemli: Uygulama evde yapılmak isteniyorsa dikkatli bir şekilde ve uygun bir araç seçmek gerekir.

İşlem Sırasında Ağrı Oluyor mu?

Evet. Yüksek fiyatla birlikte, ağrı mezoterapinin ana dezavantajıdır. Bununla birlikte, her şey bireysel ağrı eşiğine bağlıdır. Oksiput ( başın arka kısmı) ve kulak alanı enjeksiyonlara en duyarlı alanlardır.

Mezoterapiden sonra, komplikasyonları ve rahatsızlığı önlemek için saçınızı yıkayamaz, 4 gün boyunca havuza ve buhar odalarına gidemezsiniz. Ayrıca adet dönemi sırasında prosedürü bırakmaya değerdir, çünkü bu dönemde ağrı çok daha güçlü hissedilecektir.

Önemli: Ağrının hissedilip hissedilmemesi az yada çok olması hastanın ağrı eşiğine bağlıdır.

Saç Mezoterapisinin Kontrendikasyonları Ve Yan Etkileri

Foliküller canlılıklarını kaybetmiş ancak hala hayattalar ise mezoterapi problemli saçlarla baş edebilir. Ancak problemler daha önemli nedenlerden kaynaklanıyorsa - kalıtım ve hormonal dengesizlik gibi enjeksiyonlardan sonra bir mucizeye güvenmemelisiniz.

Tüm tıbbi uygulamaların çeşitli kontrendikasyonları vardır ve mezoterapi de bundan istisna değildir:

 • hamilelik ve emzirme;
 • kompozit bileşenlerin bireysel olan allerjisi;
 • menstruasyon;
 • endokrin sistem problemleri;
 • iyi huylu ve kötü huylu tümörler;
 • çeşitli enfeksiyonların cildine zarar verir.

Önemli: Kontrendikasyonlar dikkate alınmalıdır.

Mezoterapi Hakkında Tartışmalar

Mezoterapinin Avantajları

Uygulamayı kabul etmeden önce, avantajlarını ve dezavantajlarını detaylıca tanımak faydalı olacaktır. Saç Mezoterapisinin destekçileri ve muhalifleri vardır. Hem destekçiler hem de diğer görüşler dikkatlice araştırılmalıdır. Akıllarda soru işareti kalmaması için Mezoterapi uygulaması yapan birisiyle görüşmekte fayda vardır.

Prosedürün en önemli avantajı - enjeksiyonlar yardımı ile saç köklerine faydalı bileşenleri iletmeye yardımcı olmaktır. Hiçbir şampuan, maske ve halk ilaçları bunu size sağlayamaz. Ayrıca, birkaç önemli avantajı daha vurgulamakta fayda vardır:

 • Bunlardan ilki zaman tasarrufudur. Bir uygulama 20-40 dakika arasında sürer. Haftada birkaç kez gerçekleştirilmesi gerekirken, balsamlar, şampuanlar daha şiddetli durumlarda günlük uygulama gerektirir - günde birkaç kez. Önceden belirlenmiş bir programa göre alınan hapları da hesaba katmak gerekir ki düzenli kullanımın sağlanması zorunluluğu vardır.
 • Ek uyarıcı etki. Cildin bütünlüğünün tahrip olması sonucunda restorasyon süreçleri başlatılır;
 • Yerel uygulama yapıla bilinir. İlaç sorunun odak noktasını tam olarak etkiler. Sindirim sistemine, ilaç alırken sıklıkla meydana gelen bir hasar verme olasılığı yoktur. Ayrıca, ilaç şampuanlar ve balsamlar hakkında söylenemeyen vücudun diğer bölgelerine zarar veren etkilere ulaşmaz.
 • Doğru noktayı hedef almak hassasiyeti, istenen sonucu elde etme şansını artırır.

İlk uygulamadan sonra bile sonuçlar ortaya çıkar, saç yavaş yavaş canlanır ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Bununla birlikte, önemli sonuçlar ancak 3 - 4 hafta gibi bir süreden sonra elde edilebilir.

Mezoretapinin Dezavantajları

Sonuçlarda bazı akisliklerin olma olasılığını dikkatinden uzak tutmayın. Kalifiye bir doktor bile, prosedürün zayıflamış saçları hayata döndüreceği ve paranın boşuna verilmeyeceği yüzde 100 garanti edemez. Bu soruna ek olarak, şu üç faktör de düşünmeye değerdir:

 • Acı. Her durumda cilt delinmesi, özellikle bu tür enjeksiyonlar varsa, ağrı verir. Bazıları kolayca ağrıyla başa çıkabilir ve dayanabilir ve bazıları için ise bu gerçek işkenceye dönüşür. Bu, doktorun profesyonellik seviyesinden, kokteylin kompozisyonundan ve bireysel duyarlılıktan etkilenir;
 • Yan etkiler. İşlemden sonra cilt ödemi görülebilir ve enjeksiyon bölgelerinde ağrı hissedilir. Ayrıca, kaşıntı, pul pul bir kabuk görünümü meydana gelebilir;
 • Fiyat. Prosedür pahalıdır. Göze çarpan, çok paraya mal olan bir etki için oturumlar oluşturan yüksek kaliteli bileşenler en az on uygulama gerektirir. Tam bir tedavi kursu, herkesin karşılayamayacağı ciddi maliyetler gerektiriyor olabilir.

Önemli: Saçlar için mezoterapi ucuz bir prosedür değildir

Seans sırasında doktora tamamen güvenmelisiniz. Ancak bu, tüm sorumluluğun kendisine ait olduğu anlamına gelmez. Tüm sıhhi koşulların karşılandığından emin olmakta fayda vardır. Prosedür için eldivenler, şırıngalar ve diğer cihazlar bir kez kullanılmalı ve daha sonra atılmalıdır.

Karışım bileşenlerinde kullanılan etken maddelerin kökenini ve ilacın kendisini, raf ömrünü öğrenmenizde fayda vardır. Ayrıca, uzman seans sırasında periyodik olarak iğneyi değiştirmelidir, çünkü 6-7 delikten sonra ucu donuk hale gelir ve bu da ağrıya neden olabilir.

Mezoterapi Sonrası Yapılmaması Gerekenler

İşlemin sonunda, enjeksiyonlardan küçük yaralar kalır. İyileşmeleri biraz zaman alacaktır.

 • Saçınızı yıkamayın, özellikle balsam ve şampuan gibi maddelerle. Bir süre (3-4 gün) kirli saçlara katlanmalısınız. Su ve şampuanlar prosedürün sonucunu olumsuz yönde etkileyebilir ve iyileşme süreci gecikecektir.
 • Bir süre (2-3 gün) Güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının.
 • Yüzmeyin. Mezoterapiden sonraki ilk 10 saat içinde duş veya banyo alamazsınız. Enjeksiyon bölgeleri iyice kurumalıdır.
 • Su ile mezoterapi yapılan bölgelere işlemde bulunmayın.
 • Sauna, havuz kullanmayın. 7 günden az olmamak üzere,
 • Enjeksiyon bölgeleri tamamen iyileşene kadar o bölgeye Masajı unutun.
 • Alkollü içecekler kullanmayın. Alkol vazodilatasyonu teşvik eder. Bu mezoterapinin etkinliğini olumsuz yönde etkiler.

Mezoterapiye Karar Vermeli miyim?

Prosedür, hava kirliliği, zayıf beslenme ve vücudun zayıflığı ile açıklanan saç ve kafa derisinin durumu ile ilişkili çeşitli sorunlarla başa çıkmaya yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, belirli bir hastalık söz konusu olduğunda, mezoterapi durumu değiştiremez.

Karar vermeden önce, her hastanın forumlarda paylaşmaktan mutluluk duydukları çok sayıda duygu ve izlenime sahip olduğunu görebilirsiniz. Yorumları dikkate alın.

Erkeklerde Saç Mezoterapisi

Mezoterapi, saç dökülmesini azaltarak, saç büyümesini teşvik ederek ve erkek tipi kelliği yavaşlatarak hem erkeklerde hem de kadınlarda kellik tedavisine yardımcı olan alternatif bir tedavidir.

Kadınlar İçin Saç Mezoterapisi

Saç derisi mezoterapisi özellikle saç dökülmesi ve alopesi sorunu yaşayan kişilere önerilir. Aşırı saç dökülmesi genellikle hem erkeklerin hem de kadınların sorunudur. Bayanlar, kelliğin ilk belirtilerini, erkeklerin bu sorunla mücadeleye girişmelerinden daha erken farkeder. Kadınlarda tedavi etkinliği tatmin edicidir, ancak bazen tatmin edici sonuçların görülmesi birkaç ayı bulabilir.

Saç Mezoterapisi Ne Zaman Sonuç Verir?

Saç mezoterapisi işleminde planlanan sonuca ulaşmak ortalama 4 ila 5 seans bitiminde gerçekleşir. Fakat ilk seans sonrasında dahi saçınızda gözle görülür bir değişim elde edilir. Kaybettiği nemi işlem sayesinde geri kazanan saç derisi ve beraberinde saçlarınız daha canlı bir görüntü verir.

Saç Mezoterapisi Etkisi Ne Kadar Sürer?

Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin;  yıl içinde 4 seans olacak şekilde her 3 ayda bir mezoterapi işlemini yaptırmaları ve belirli aralıklarla gerçekleştirilecek hatırlatma seansları ile sorunu çok büyük oranda gidermiş olacaktır.

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2024

Saç mezoterapisi fiyatı kişinin ihtiyaç duyduğu seansa göre değişir, bu yüzden doğru fiyatı ve doğru seans sayısını almak için bir uzmana başvurmalısınız. Tedavinin örnek seans fiyatları 5.000 TL den başlamakta seans sayısı ve kişiye göre değişiklik göstermekte ancak hekiminizin bu konuda değerlendirmesi önemlidir. Hekiminizden bilgi alanız.

Saç Mezoterapisi ile ilgili Bilgi Olarak;

Mezoterapi saçın durumunu iyileştirmek için mükemmel bir yöntemdir ve saçlara sağlıklı bir görünüm kazandırır. Uygulama seyrini tamamladıktan sonra, saçınızın yeterince iyi görünmediği konusunda uzun süre endişelenemezsiniz.

Bununla birlikte, prosedürün deneyimli bir uzman tarafından yapılması önemlidir - o zaman gerekli etki kesinlikle sağlanacaktır.

 Whatsapp İle İletişime Geçin

Uzman Doktor Hande Ulusal ile iletişime geçerek saç mezoterapisi tedavisi için randevu alabilirsiniz.

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Uzm. Dr. Hande Ulusal özellikle estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker ile ilgilenmektedir.

Soru - Cevap

Ahmet Vural

Saç Mezoterpisi fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim?

Hande Ulusal

Merhabalar Ahmet Bey, İlginiz için teşekkür ederiz. Fiyat bilgisi ve detaylar için Saç Mezoterapisi Tedavisi hakkında bilgi almak için 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz 

Sevim Kaymak

Saçlarım eskisi gibi kalın telli değil mezoterapi ile saç tellerimi kalınlaştırabilir miyim?

Dr. Hande Ulusal

Merhabalar Sevim Hanım, öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Saç Mezoterapisi ile saç tellerini kalınlaştırmak mümkündür. Uygulamada saç için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımları saçlı deriye enjekte edilir. Böylelikle saç kökleri beslenir ve hem dökülmesi engellenir hem de zaman içerisinde incelmiş olan saç telleri kalınlaşır. Çıkan saçlar daha sağlıklı ve gür bir görünüme kavuşur.

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.