Randevu almak için formu doldurun

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.

Kozmetik Dermatoloji

Thulium Lazer Leke Tedavisi

Thulium lazer ile leke tedavisi yönteminin kullanılması ile 1 mm' lik cildin altında bulunan derinliğe ulaşma imkanı sağlayan bu yöntem ile lazer cihazı diğer leke tedavisi skar tedavi olarak ve anti-aging uygulamalarında çok fazla etki göstermiş olduğu için sonuçları pozitif ile sonuçlandığı için cilt tedavi ve yenilenme lazeri olarak uygulanmaktadır.

Bu İçerik 01.01.2024 Tarihinde Güncellenmiştir.

Leke tedavisinde de öncelikle doktor muayenesi gerekmektedir. Wood ışığı ile cildinizin hangi katmanında olduğuna bakılarak tedavi planlanır. Lazer, mezoterapi veya maske yöntemleri uygulanabilir. Yaz ayları uygun değildir. Kış aylarında uygulanabilir.

Buradan Q- Switch Lazer Leke Tedavisi Hakkında Bilgi Alabilirsiniz.

Cilt yenilenmesi amacıyla kullanılan karbondioksit ve erbiyum ve fraksiyonel lazer gibi etki göstermekte olan lazer, derinin en üst tabakasını yan etkilerden koruyarak avantaj sağlamış olduğundan diğerlerine göre belirgin bir şekilde daha fazla, daha hızlı bir durumda iyileşme sağlanmaktadır.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

İçindekiler

[youtube::IR8f6-JsWMw]

Bu sistem, lazer konsepti olan nano moleküler yapıda bulunan teknoloji ampullerinin hemen hemen hepsinde ana etken maddesi dışında kalan 2 adet ve bitki ekstresi şeklinde bulunmaktadır.

Antioksidan şeklinde bulunan özellikleri sebebiyle çok daha fazla güçlü olan bu ekstreler genel itibariyle tıp literatüründe kanser tedavisi ya da romatizma gibi bir sürü hastalığın tedavisinde hücre hasarlarını gidermek amacı ile ve dokunun yenilenmesi amacıyla çok çeşitli bir şekilde kullanılmaktadır.

Thuluim ampulleri daha çok sistemi özel bir şekilde oluşturulmuş formülasyon ile nitelendirilmektedir.

Farklı cilt problemlerinin tedavisinde ve özellikle de sorun hedefliyorsa eğer o durumun tedavisine uygun olarak ve direkt hedefe yönelik Bir ampulü seçilerek uygulama başarı ile sonuçlandırılabilir.

Bu ürünler daha çok raportörler şekilde bulunan ve en çok da kırmızı üzüm çekirdeğinden elde edilmiş olan resimler gibi yaşlanmanın etkilerine karşı hücrenin korunması yollarına başvurulması ile tıp literatüründe kanser tedavisi dahil birçok alanda kullanımı yaygın olarak görülmektedir.

Geleneksel bir şekilde kullanımı yaygın olan A vitamini türevleri yaşlanmanın etkilerini ve diğer hasarlarını iyileştirmede etkin rol oynamaktadır. Ve bunun geliştirilmesinde ya da siyah nokta olarak tabir edilen problemlerin tedavisinde tercih edilmesi çok daha faydalı olacaktır.

D vitamininden oluşan karışımda meydana gelen cildin kolajen üretimi ve salgılamasını desteklemek amacı ile açmaya yardımcı olabilecek ya da akne gibi durumların tedavisinde etkin rol oynamaktadır.

Uygulamalarında sonunda traneksamik asit olarak adlandırılan bir asidi içeren formu özellikle de son zamanlarda ve leke tedavisinde oldukça başarılı bir şekilde elde etmektedir.

Thulium Lazer Yönteminin Kullanıldığı Alanlar

  • Lekelerin tedavi edilmesinde
  • Yaşlılık lekelerinin çıkarılmasında
  • Solar lentigo tedavisinde
  • Çil tedavisinde
  • Yüzeysel lekelerinin çıkarılmasında
  • İnce kırışıklıkların giderilmesinde
  • Epidermal durumlarında
  • Ton açma ton kapatma
  • Beyazlatma
  • Boyun kırışıklığını giderme

gibi bir sürü tedavi yöntemlerinde kullanılmaktadır.

Ciltte bulunan lekeler, cilt problemlerinin en başında gelmektedir. Bu lekeler, daha çok güneş ışınlarından, hamilelikten ya da kullanılan diğer ilaçlardan veyahut doğumsal bazen kontrol haplarının kullanılması gibi birçok probleme bağlı bir şekilde ortaya çıkabilmektedir.

Thulium lazer ile cilt lekelerinin çok kısa bir süre içerisinde tedavi edilebilmesi mümkün olabilmektedir.

Ciltte bulunan lekeler, genel itibariyle dudağın çevresinde ya da yüzün her iki yan tarafında çok sıklıkla meydana gelebilmektedir.

Özellikle de yaz aylarında güneş ışınlarının ve özellikle de hamilelik ve doğum kontrol ilaçlarının kullanılmaları, bu lekeleri daha çok artırmaktadır. Kalıcı olarak lanse edilen bu lekeler tedavi edilmediği sürece artış göstermeye devam edecektir.

Özellikle de son zamanlarda moda olan Kozmetik ilaçların ve diğer uygulamaların çok kesin bir çözüm sunmadığı lekeleri aslında son teknoloji ve onaylı thulium lazer cihazı ile ortadan çok rahat bir şekilde kaldırılmasıdır.

[youtube::jmKRvyzaJLQ]

Thulium Lazer ile Lekeler Nasıl Tedavi Edilmektedir?

Thulium lazer ile cilt lekelerinin tedavi edilmesinde öncelikle lazer ile cilt tabakasına 100 Mikron genişliğinde ve Ortalama bir şekilde 30.000 mikrokanal açılmaktadır. Bu açılan mikro kanallar vasıtası ile cilt için önceden hazırlanan serumların cildin alt katmanlarına ulaşması sağlanır.

Lazer yöntemi ile açılmış olan mikro kanallar vasıtası ile cildin alt katmanlarına ulaşabilen özel serumların renk pigmentlerinin de doğal bir hale kavuşması amacı ile cilt renginde bütünlük oluşturmaya çalışmaktadır. Ayriyeten cilt parlak ve doğal bir görünüm kazanabilmektedir.

Ayriyeten cilt bakımı amacı ile parlak ve doğal olan bir görünüm kazanır ve çalışılmaktadır. Ciltte bulunan hasarlı ve problemli diğer alanlara ulaşmış olan serum, cildin onarılmasını, tadilatının yapılması ve yenilenmesini sağlamayı başarmaktadır.

Thuluim lazer ile cilt yapısı ve lekelerin derecelendirilmesine değişiklik gösteren aralıklar ile seanslar uygulanmaktadır. İtibari ile ücretsiz bir şekilde bulunan lekelerde ilk seanslar ile birlikte çok etkili sonuçlar gözlemlenmektedir. Ve en çok 4 seansta bu iş bitmektedir. Ortalama 2 hafta aralıklar ile yapılan seanslarda acı ve ağrı neredeyse hissedilmemektedir.

İsteyen kişiler, lokal anestezi şeklinde tedavi olabilmektedirler. Bu durum tamamını ile hastanın fikrine ve acıyı ya da ameliyat olup olmamasına bağlanmaktadır.

Yaklaşık olarak 20 dakika gibi çok kısa bir süre sonrasında çok hafif bir kızarıklık gözlemlenebilir. Fakat 20 ila 30 dakika arasında hastalar günlük yaşantılarına devam edebilmektedirler.

Thulium Lazer ile Güneş Lekelerinin Tedavi Edilme Yöntemi

Genellikle yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan insan cildi birçok hasar meydana getirebilmektedir.

Özellikle de cildin bronzlaşırken aslında güneş hasarlarına karşı kendini korumaya çalışması direnci ortaya çıkmaktadır. Bronzlaşmak da bu korumanın bir göstergesi şeklinde alabilmektedir.

Güneşin meydana getirmiş olduğu problemler, en belirgin ve en büyük olan etkisi güneş lekeleri olarak gözlenmektedir.

Güneş aynı zamanda cildin yaşlanmasına dahi etki etmektedir. Bu sebepledir ki yaz ayının bitimi ile birlikte ciltte bulunan güneş hasarı ve ölü tabaka ile mücadele edebilmek amacıyla çözüm arayışları bulunmaktadır.

Ciltte bulunan lekelerin tedavi edilmesinde hem de cildi gençleştirilmesi amacı ile ciltte bulunan çalışmalar bu çözümlerin ve araçların en başında gelmektedir.

Thulium Lazer Yönteminde Kullanılan Serumlar

Pratik bir şekilde kullanılmış olan kozmetik içerikli işçilik ve bariyerlerini ile tamamen geçirilmesine yönelik çalışmalar yapılmakta olsa bile hasarlar giderilmezler.

Ve çok derin ve dermatolojik şekilde doktorlar ile bu durumda iyileşme kat etmek mümkün olmamaktadır.

Genellikle bu serumlar ise yukarıda kısaca belirtilmiş olan özelliklerden ve termal dokuları ile kolayca nüfuz edilebilir bir hareket edebilen lekelere içten ve dıştan tedavi edilmesi mümkün hale gelebilmektedir.

Traneksamik asit, genellikle uzun zamandan beri estetik cerrahi ve plastik cerrahi ameliyatlarından hemen sonra yaraların iyileşmesi amacı ile kullanılmaktadır.

Bu kullanımı genellikle doktorlar ve bilim adamları, genellikle cilde parlaklık ve aydınlık fark etmektedirler. Bu şekilde bir durumun ortaya çıkmasından sonra kullanılmaya başlandı.

[youtube::3xoNkN9C4KE]

Thulium Lazer Yönteminde Kullanılan Nano Serumlarının Etkisi

Vücudun herhangi bir tropikal ve tedaviye veya tasarımlar ile ya da kalemler ile doğal bir bariyer oluşturulması mümkün olabilmektedir.

Dolayısıyla bu tip ürünler, genellikle kısmen emilir ve etkileri sınırlı tutulmaya çalışılmaktadır. Bu sınırlamalar genellikle ortadan kaldırmak amacı ile günümüzde kozmetik ve dermokozmetik alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Bu Yöntemin Kullanılmasından Sonra Ortaya Çıkan Etkiler

Maksimum emilimi sağlanır maktadır Derine nüfuz edebilme kabiliyetine sahiptir aktif ve 0 Nano teknolojileri serumları bu yöntemlerle kullanıldığında dilin en alt katmanlarına nüfuz etmektedir.

Uzmanların uyarılar, ona göre bireylerin yüzlerinde ya da vücutlarının herhangi bir yerinde çıkan lekelerden korkmamaları gerekmektedir.

Thulium profesyonel akıllı lazer teknoloji yöntemi ile tedavi süreci ve derinliğine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Daha çok yüzeysel olan lekeler de yüzde 70 ile yüzde 80 arasında bir sebebi oranı çok daha yüksek olabilmektedir.

Tedavi süreci başlamadan önce doktor ve hasta otururlar, konuşurlar, ortak alınacak kararların üzerinde uygulamanın nasıl yapılacağı ve tedavi sürecinin ne kadar süreceği ile ilgili kararlar alırlar.

Cilt tabakasının üzerine sürülmüş olan ve lokal anestezi şeklinde sağlanan medikal kremler aracılığı ile kişinin hem işlem sürecinde duyabileceği ağrı ve sızının önlenmesi sağlanmaktadır.

Yukarıda da belirtildiği gibi tedavi seanslarından sonra bir iki saatlik bir kızarıklık meydana gelebilecektir. Bu, sadece normal sürecin ve lazer ışınlarının etkisinden kaynaklanmaktadır. Hastaların bu durumun olmaları tedavi süreciyle ilgili olmaktadır. Çünkü bu durum Bir iki saat sonra kendiliğinden geçecektir.

Genel itibari ile bu lekele ve etkileri 2 gün içerisinde tamamen ortadan kaybolmaktadır.

İşlemlerin sonrasında doktor tavsiyesine uyulması gerekmektedir.

Thulium Lazerin Tedavi Süreci ve İyileşme Süreci Nasil İşler ?

Thulium lazer, cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılan bir yöntemdir ve tedavi süreci genellikle aşamalı ve hızlıdır. Tedavi başlangıcında, uzmanlar cilt tipini ve sorunları değerlendirir ve buna göre lazerin gücünü ve odak noktalarını belirler.

Tedavi sırasında, Thulium lazer ışığı ciltteki su molekülleriyle etkileşime girer. Bu etkileşim, ciltteki lekeleri, kılcal damarları veya diğer dermatolojik sorunları hedefler. Lazerin hassas kullanımı sayesinde çevredeki sağlıklı dokular zarar görmez.

İyileşme süreci genellikle minimaldir. Tedavi sonrasında ciltte hafif kızarıklık veya şişlik görülebilir, ancak bu durum geçicidir. Genellikle günlük aktivitelere hemen dönülebilir. Uygulanan seans sayısı ve tedavinin etkisi kişisel ihtiyaçlara bağlı olarak değişebilir.

Thulium lazerin tedavi ve iyileşme süreci, minimal invaziv yapısı ve hızlı sonuçlarıyla estetik dermatoloji ve cilt bakımında tercih edilen bir yöntem olmasını sağlar. Tedavi öncesinde uzman bir doktora danışmak, bireysel ihtiyaçları değerlendirmek ve en etkili sonuçları elde etmek için önemlidir.

 

Thulium Lazer Tedavisi Sonrası Nasıl Hareket Edilmelidir?

Bu tip işlemlerden sonra genellikle doktor tavsiyesine uyulması gerekir Tedavi uygulanan bölgenin ovalanıp yıpratılmaması gerekir. Doktorun önerdiği zaman dilimi içerisinde yüzün yıkanılmaması ya da bunun yapılmaması gerekmektedir.

Thulium akıllı lazer sisteminin leke tedavisinde kullanılan diğer lazer tedavilerine göre yan etkisi hemen hemen hiç yoktur denilecek kadar azdır.

Hastalar bu tedavi yönteminden sonra bir iki gün içerisinde normal gündelik hayatlarına geri dönebilmektedirler.

Lazer tedavi yöntemi son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte genellikle ışınlardan kaynaklanan kanserojen etki yaratacak maddelerin en aza indirilmesi, hata yok edilmesi mümkün olabilmektedir.

Cilt tedavisi, cilt güzelliği hemen hemen her insanın genç görünmek istemesi ve yaşlılık gibi korkularının ortadan kaldırılması amacı ile lazer epilasyon ve lazer ile ilgili diğer işleme yöntemlerinin kullanım alanları son zamanlarda çok yaygın bir hale gelmiş bulunmaktadır.

Özellikle de dermatologların önermiş oldukları tedavi yöntemlerinin uygulanması İnsanların bu tedavi yöntemlerinden sonra kendilerini çok daha mutlu ve geleceğe daha umutlu bakabilmeleri sağlamaktadır.

Bu yöntemin uygulanması ile birlikte gelişen teknoloji ve diğer teçhizat ve aksamların, ekipmanların son model ve teknoloji ürünleri ile uyumlu hale getirilmesinden sonra seans süreci çok daha kısa sürmektedir.

Seanslardan sonra yapılacak iş ve işlemler çok daha kısa süre içerisinde gerçekleştirmektedir.

İşlemlerden sonra meydana gelecek bir kızarma ya da morarma sadece tedaviden sonra doğal olarak karşılanmalıdır. Bir iki gün içerisinde hastalar taburcu olup normal gündelik hayatlarına geri dönebilmektedirler.

Tıp sektöründe yoğun bir şekilde kullanılan bu yöntemin insanlar tarafından çokça tercih edilmesinin en büyük sebepleri özellikle de daha ucuz olması, piyasada görülen diğer lazer teknolojileri bu yönteme nazaran biraz daha pahalı olabilmektedir.

Yan etkilerinin hiç olmaması tedaviden sonra iyileşme sürecinin çok daha kısa sürmesi ve insanlar arasında memnuniyet için çok yüksek safhalarda bulunmasından dolayı çokça tercih edilmektedir.

Bu nedenle kişilerin doktor ile oturup konuşmaları ve genel cerrahi operasyonların bir an önce başlatılması kendilerinin çok daha faydalarına olacaktır.

Dünya Sağlık Örgütü ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre bu yöntemin çok daha kısa sürede gerçekleşmesi ve uygulamalardan sonra meydana gelebilecek pürüzlerin az olmasının müşteri memnuniyetini çok daha yüksek seviyelere çıkarması gibi bir sürü etkenden dolayı insan sağlığına zararlı olan bakteri ya da materyal işlemlerin olmaması gibi birçok avantajı sağladığı verilmiştir.

Uzman Doktor Hande Ulusal'dan Lazer Leke Tedavisi için randevu almak için tıklayınız.

Bu işlem kliniğimizde yapılmıyor ancak Q- Switch Lazer Leke Tedavisi bu konuda alternatif tedavi uygulaması olarak öne çıkıyor.

Buradan Q- Switch Lazer Leke Tedavisi Hakkında Bilgi Alabilirsiniz.

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Uzm. Dr. Hande Ulusal özellikle estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker ile ilgilenmektedir.

Soru - Cevap

Ahmet P.

Merhabalar, 

Thulium Lazer Ağrılı yada Acılı Bir Tedavi yöntemi midir? Yan Etkisi de var mı acaba ?

Hande Ulusal

Merhabalar Ahmet bey, ilginiz için teşekkür ederiz. 

Uygulama öncesinde ağrı oluşmaması için anestezi kremi kullanılmaktadır, bu sebep ile bir ağrı ya da acı duyulmamaktadır. İşlem sonrasında 1 veya 2 saatlik kızarma sonrasında kabuklanma oluşur. Ortaya çıkan tüm etkiler yaklaşık 1 hafta sonunda azalarak ortadan kalkacak ve iyileşme hali meydana gelecektir.

Tedavileri hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlere 0553 332 62 32 numarasından ulaşabilirsiniz.

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.