Sizi Arayalım

Kozmetik Dermatoloji

Fibrocell Otolog Fibroblast Tedavisi

Fibrocell Otolog Fibroplast tedavisi,  hastanın kendi doku ve hücrelerinden elde edilen, kollajen sentezi yapan fibroplast hücrelerin elde edilip çoğaltılma işlemi sonucunda tekrar hastaya verilerek uygulanan bir tedavi yöntemidir. Tüm hücrelerin öncü hücresi olup kendini yenileyebilme ve diğer hücrelere dönüşebilme özelliklerine sahip hücredir.

Kollajen yapı ne kadar fazla olursa, cildimiz o kadar genç, sıkı ve canlı olacaktır. Cildimizin genç ve güzel olmasını sağlayan yapı taşı kollajendir. fibrocell otolog fibroblast tedavisi, hastanın kendi hücrelerinden elde edilen, bir ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemidir. Kozmetik Dermatoloji ve estetik cerrahi alanında oldukça yaygın bir yöntem olmuştur.

Fibrocell Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kişinin kulak arkasındaki deriden 3 mm’lik bir biyopsi alınır. Bu parça steril şartlarda ve soğuk zincirle özel laboratuvar ortamına gönderilir. Yaklaşık 1 ay içerisinde kişinin kollajen ve elastin üreten fibroblast dediğimiz hücreleri çoğaltılarak yine soğuk zincirle hekime ulaştırılır. Gönderilmiş olan solüsyon mezoterapi yoluyla ciltteki problemli olan bölgelere uygulanır.

Uygulama Kaç Seans Yapılır?

Uygulama, 2  -3 hafta aralıklarla 3 seans uygulanmaktadır.

Fibrocell Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

  • Yüz yenileme ve gençleştirme (Facial Rejuvenation),
  • Kırışıklıkların tedavisinde,
  • Sivilce veya suçiçeği gibi rahatsızlıklar sonrası oluşan çukurların doldurulmasında,
  • Yanık, geçirilmiş cerrahi ya da travmaya bağlı oyukluk ve izlerin tedavisinde,
  • Saç dökülmesi tedavisinde,
  • Kapanmayan kronik yaraların tedavisinde

kullanılmaktadır.

Avantajları Nelerdir?

  • Uygulamanın en büyük avantajı kişinin kendi hücreleri olduğu için hiçbir alerjik reaksiyon oluşturma riski yoktur. Cildin geleceği için yapılmış bir yatırım olarak düşünülmelidir.
  • Hayvansal materyaller içermemektedir.
  • Diğer yöntemlere göre daha kalıcıdır.

Uygulamanın Etkisi Ne Zaman Görülür?

Hastaya yapılan tedavinin hangi amaçla yapıldığına bağlı olarak değişmekle birlikte, genellikle 2.uygulamadan sonra etkisi görülmeye başlanır.

Fibrocell Kalıcı mıdır?

Uygulama 3-5 sene kadar kalıcı olmakta ve kollajen üretimi devam etmektedir.

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Uzm. Dr. Hande Ulusal özellikle estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker ile ilgilenmektedir.

İletişime Geçin