Sizi Arayalım

Kozmetik Dermatoloji

Medikal El ve Ayak Bakımı

İnsan vücudunda ellerimizin ve ayaklarımızın rolü tartışılmazdır. Günlük yaşamda çeşitli sebepler dolayısıyla el ve ayaklarımızın yıpranması haliyle normaldir. Sağlık, fonksiyon ve estetik açıdan el ve ayaklarımızın bakımı oldukça önem taşımaktadır. El ve ayaklar medikal bakımlar ile korunabilir, çeşitli sebeplerle oluşan problemler yine aynı yöntemle tedavi edilir.

Medikal El Bakımı

Ellerimiz en çok dış etkenlere maruz kalan organımızdır. Bu nedenle belli periyotlarla yapılacak özel bakımlara ellerimizin ihtiyacı vardır.

Medikal el bakımı sağlık ve estetik alanında uygulanan özel bir bakımdır. Uygulama başlamadan önce ilk olarak eller steril edilir. Daha sonra ışıklı looplar ile kontrol edilir ve eğer bir probleme rastlanmamışsa uygulamaya başlanır.  

Medikal Ayak Bakımı

 Bu uygulamanın başlama aşaması da aynı medikal el bakımında olduğu gibidir. Ayrıca ayaklar için geçerli olan topuk çatlamaları için özel temizleme yöntemleri uygulanır. Bu yöntemle sertleşmiş deriler ve nasırlar giderilerek kişiye uygun nemlendiricilerle ayaklar nemlendirilir.

Batık Tırnak Bakımı

Yanlış ayakkabı seçimi batık tırnak oluşumuna sebep olmaktadır. Genelde ayak baş parmağında görülen bu rahatsızlığın tedavisine başlamadan önce hijyenik bir ortam sağlamalıyız. Gerekli hijyen sağlandıktan sonra lokal anestezi uygulanarak batık tırnak tedavisi acısız bir şekilde uygulanır. Ayrıca batığın kök kısmı özel bir aletle törpülenerek  batığın tekrarlanması da önlenmiş olunur.

Deforme Tırnak Bakımı

Deforme tırnak tedavisi tırnağın inceltilmesiyle başlar ve tırnak yatağı kontrol edilir. Bu kontrol sonrasında kişiye uygun tedavi yöntemi uygulanır.

Mantarlı Tırnak Bakımı

Özel törpülerle tırnak üzerindeki mantar oluşumu tamamen temizlenerek tırnak tedaviye hazır hale getirilir. Tırnaktaki mantar ortadan kalkana kadar tedavi süresi devam ettirilerek tırnak mantardan kurtarılır.

Ortez Uygulamaları – Nasır Bakımı

Nasırlı bölge tamamen temizlenir ardından üre içeren özel merhemlerle nasırlı bölgeye masaj yapılarak yumuşatılır. Bu üre içeren özel merhemler sayesinde nasır oluşumunun tekrarlanmasının da önüne geçilmiş olunur.

Çatlak Topuk Bakımı

 Çatlayan topukların yumuşatılır ve çatlağın etrafındaki kalın keratin tabaka temizlenerek özel nemlendiricilerle ayak topuğunun yumuşaması sağlanır.

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Uzm. Dr. Hande Ulusal özellikle estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker ile ilgilenmektedir.

İletişime Geçin