Randevu almak için formu doldurun

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.

Kozmetik Dermatoloji

Alın Şekillendirme

Alın Şekillendirme Tedavisi - Uygulaması

Çıkık alın estetiği olarak da adlandırılan alın şekillendirme işlemi alın bölgesine daha genç ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırmak için uygulanır. Bombeli alın dolgusu işlemi, hafif çökük bir alına sahip hastalarda alnın daha bombeli, yani hafif çıkık hale getirilmesi amacıyla yapılır. Bu gibi işlemler sonucunda hasta arzu ettiği dış görünüme sahip olabilir. Dolgu ile alın şekillendirme sayesinde alın bölgesinin istenen şekle getirilmesi mümkündür. İnsanlar daha kadınsı bir yüz profili elde etmek için alın şekillendirme işlemine tabi tutulurlar, ancak bu, bu prosedürün sadece erkekler için olduğu anlamına gelmez. Kadınlar da açıkça erkeksi özelliklere sahip olabilirler ve yüzün kadınsı görünümü azaltabilirler. Bu özellikler güçlü bir çene çizgisi, daha kısa bir alın veya belirgin bir kaş çıkıntısı olabilir. Alın şekillendirme bazı durumlar yüz feminizasyon ameliyatının bir parçası olarak da yapılır. Ancak tek uygulama alanı bu değildir. Kaş sırtının kalınlaştırılması, geniş / eğimli bir alın görünümünün edinilmesi gibi amaçlarla da yapılabilir. Ülkemizde genelde bu sebeplerle çıkık alın estetiği yapılmaktadır. Alın çizgisi dolgu fiyatları yapılacak işlemlere göre değişkenlik gösterebilir. Bu yazıda alın şekli düzeltme hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Bu İçerik : 01.01.2024 Tarihinde Güncellenmiştir.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Alın Şekli Düzeltme Neden Gerekir?

Alın, tüm yüz yüzeyinin neredeyse 40'ını oluşturur. Diğer tüm yüz özelliklerine hakim olur ve estetik olarak etkiler, bu nedenle bir şekilde dengesiz ise tüm yüz şeklinizi etkiler. Örneğin, alnınızın ve kaş alanınızın çok geniş veya çok belirgin olduğunu ve gözler üzerinde "sarkan" bir etki yarattığını hissedebilirsiniz. Alnınızın şekli asimetrik olabilir, fazla erkeksi veya fazla kadınsı olabilir veya diğer yüz özelliklerinizle dengesiz görünebilir. Ayrıca bazı alın şekilleri insanlar için estetik açıdan rahatsızlık verebilir. Bombeli alın dolgusu gibi işlemler bu gibi durumlarda gerçekleştirilir. Kadınlar daha kadınsı erkekler daha erkeksi bir alına kavuşmak için dolgu ile alın şekillendirme işlemlerini isteyebilir. Yüz ifadelerinin daha belirgin ve sağlıklı biçimde ifade edilebilmesi için de bazı durumlarda alın şekli düzeltme işlemi yapılır. Alın büyütme egzersizleri kısmen yarar gösterebilir ancak kalıcı etki için dolgu ile alın şekillendirme tavsiye edilir. Alın dolgusu yaptıranlar bu konudaki şikayetlerinden kısa bir sürede kurtulmuştur. Alın şeklinizden memnun değilseniz bir uzman hekime danışarak bu konuda neler yapılabileceğini öğrenebilirsiniz. Çıkık alın estetiği bu seçeneklerden biridir.

Alın Şekillendirme Tedavisi Örneği

Çıkık Alın Estetiği

Alnınızda derin kırışıklıklar mevcutsa, kaşlarınızın arasında veya burnunuzun üst kısmında çatık çizgiler bulunuyorsa, gözlerinizin üzerinde sarkan deri veya yağ dokusu fazlalığı varsa çıkık alın estetiği ile bu problemlere veda edebilirsiniz. Dolgu ile alın şekillendirme işleminde diğer birçok estetik uygulamada olduğu gibi hyalüronik asit kullanılır. Hyalüronik asit (bu başlıktaki yazımıza link) vücudumuzun her dokusunda yer alan hayati öneme sahip bir maddedir. En önemli görevlerinden biri cilt yaşlanmasını önlemesidir. Çok kısa bir sürede tamamlanan çıkık alın estetiği işlemi öncesinde anestezik krem kullanılır. Böylece işlemin yapıldığını dahi hasta hissetmez. Çıkık alın estetiği hiç acı vermeden yaklaşık 15-20 dakika içinde tamamlanır. İşlem sonrasında kişi gündelik hayatına derhal dönebilir. Öte yandan, her talep eden kişi için dolgu ile alın şekillendirme işlemi tavsiye edilmez. Hepimizin vücudunda, yüzünde ve alnında istemediğimiz, memnun olmadığımız bazı ayrıntılar bulunabilir. Ancak bu tür bir müdahale için uzman hekiminizin onay vermesi gerekir. Alın estetiği fiyatları ve diğer detaylar için doktorunuzla iletişime geçebilirsiniz.

Alın Şekillendirme Yan Etkileri Var mıdır?

Tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi alın dolgusu yaptıranlar için de önemli olan uygulamanın alanında uzman bir doktor tarafından yapılmasıdır. Bu durumda doktorunuz sizin için riskli sayılabilecek her durumu titizlikle inceleyecek ve sizi işlem öncesinde bilgilendirecektir. Dolgu ile alın şekillendirme sonrasında birkaç gün sürecek ufak kızarıklıklar ve morluklar yaşanabilir. Ancak bunlar da kısa süre içinde yok olacaktır.

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Uzm. Dr. Hande Ulusal özellikle estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker ile ilgilenmektedir.

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.