Randevu almak için formu doldurun

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.

Kozmetik Dermatoloji

Kaz Ayağı Botoksu

Yaşlanma ve diğer etkenler sonucu yüzümüzde istenmeyen sonuçlar yaşanabilir. Onlardan biri olan kaz ayağı birçok kişinin kurtulmak istediği çizgilerdir. Gözlerimizin yan tarafından dış tarafa doğru uzayan çizgiler kaz ayağı olarak adlandırılır. Bunlar çoğunlukla gülümsediğimizde gözlerimizin yanında beliren kırışıklıklardır. Kimi zaman “karakter çizgileri” ya da “gülüş çizgileri” gibi adlandırılsa da pek çok insan bunlardan rahatsız olur. İyi haber şu ki, kaz ayağı çizgilerinden kolayca kurtulmanın bir yolu var. Kaz ayağı botoksu yaptıranlar bu problemlere kalıcı olarak veda etmektedir. Kaz ayağı dolgusu tamamen doğal ve sağlıklı içerikli bir botoks uygulamasıdır. Alın ve kaz ayağı botoksu diğer botoks uygulamalarına benzer bir şekilde, bu bölgeye dolgu işlemi yapılmasıdır. Kaz ayağı botoksu ne kadar derin çizgilere sahip olsanız da etkili olacaktır. Kaz ayağı estetiği fiyatları çizgilerin durumuna, kaç ve ne sıklıkla seans gerektiğine göre değişkenlik gösterebilir. Lazerle kaz ayağı tedavisi ile bu problemden sonsuza dek kurtulabilirsiniz. Bu yazıda kaz ayağı dolgusu hakkında bilmeniz gereken her şeye ulaşabilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Bu İçerik : 01.01.2024 Tarihinde Güncellenmiştir

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Kaz Ayağı Neden Oluşur?

Yaşlanma cilt problemlerinin başlıca nedenidir. Bununla birlikte, genç yaşlarda da bu tip problemlerle karşılaşabiliriz. Kolajen kaybı kaz ayağı oluşumunun temel nedenlerinden biridir. En sade ifadesiyle kolajen, cilt ve kıkırdak gibi bağ dokularının ana bileşeni olan bir protein türüdür. Kolajen, cilt hücrelerinin sıkılığına, esnekliğine ve sürekli yenilenmesine yardımcı olan bağ dokusunun bir parçasıdır. Bu açıdan, cildin esnekliği için hayati önem taşır. Kolajen eksikliği yaşamaya başladığımızda ard arda cilt problemleriyle karşılaşabiliriz. Lazerle kaz ayağı tedavisi gerektirecek kaz ayağı problemi de onlardan biridir. Yine kolajen ile bağlantılı olarak, kolajen eksikliği sonucu cildin elastikiyetini kaybetmesi ve aşırı ultraviyole ışınına maruz kalma kaz ayağı problemine yol açan ana etmenlerdir. Gözleri kısmak, kaşları kaldırmak kaşları çatmaktan kaynaklanan tekrarlayan kas kasılmaları cildinizin katlanmasına ve çatlamasına neden olarak yavaş yavaş yüz hatlarında değişime yol açar. Yaşlanma ve ultraviyole maruziyeti kaz ayaklarının oluşumunda önemli bir rol oynasa da, belirtildiği gibi, kaz ayakları her yaşta ortaya çıkabilir. Diğer kırışıklıkların aksine kaz ayakları aslında yirmili yaşlarınızın ortasında ortaya çıkabilir. İyi cilt bakımı yapmayan kişilerde oluşum daha erken gözlenir. Ancak çok iyi cilt bakımı yapılsa bile zamanı geldiğinde bu problemle karşılaşmak neredeye kaçınılmazdır. Gözaltına botoks yaptıranlar bu sorundan kolayca kurtulabilir. Kaz ayağı dolgusu modern teknolojilerden yararlanarak kaz ayağı problemine en sağlıklı ve en kalıcı çözümü getirmiştir.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Kaz Ayağı Botoks Uygulaması Nedir?

Botulinum toksin, ya da bilinen adıyla Botoks uygulaması çoğunlukla üst yüz bölgesinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kaş arası, alın bölgesi ve göz kenarlarında mimik hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan çizgilerin oluşmaması için etkili çözümler üretir. Ancak botoks uygulaması yalnızca çizgiler ortaya çıktığında yapılmaz. Bu çizgiler çıkmadan da botoks yaptırabilirsiniz. Gözaltına botoks yaptıranlar bu alandaki çizgilerden kurtulmak için bu işlemi tercih eder. Çizgilerin oturmuş olduğu hastalarda tek başına botoks yeterli olmayabilir. Bu durumda takviye edici tedaviler de uygulanmalıdır. İnce yapılı dolgu uygulamaları ile çizgilerin daha fazla açılması sağlanır. Botoks birçok estetik işlemde sıkça uygulanan bir uygulamadır. Botoks uygulamasında enjeksiyonlar sinir sinyallerinin kaslara ulaşmasını engelleyerek kasların daha az kasılmasına neden olur. Uygulamanın en yaygın kullanımı kırışıklıklar içindir. Botoksu kaz ayakları için kullandığınızda, gözünüzün köşelerini çevreleyen kaslar gevşetilir ve cildini daha pürüzsüz bir hale gelir. Güldüğünüzde etkileri daha çok fark edebilirsiniz. Kaz ayağı botoks fiyatı diğer botoks uygulamalarına yakındır. Göz çevresi botoks fiyatları 2024 yılında olduğu gibi 2024’te de bütçenizi fazla sarsmayacak bir boyuttadır. Yapılacak işlemin niteliğine göre kaz ayağı botoks fiyatı değişkenlik gösterebilir. Doktorunuzla işlem öncesi yapacağınız detaylı görüşmede kaz ayağı botoks fiyatı hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Kaz Ayağı Botoksu Nasıl Yapılır?

Botoks, cilt yüzeyinin altında etkili olan hızlı (yaklaşık 10 dakika) bir tedavidir. Yetişkinlerde kaz ayaklarına, alın çizgilerine ve kaş arası çizgilerine yol açan altta yatan kas aktivitesini geçici olarak azaltır ve görünümlerini iyileştirir. Doktorunuz tedavisini ince iğnelerle doğrudan kaz ayaklarınızın etrafına enjekte eder. İşlemler sizi rahatsız etmese bile, doktorunuz muhtemelen işlemden önce bölgeyi uyuşturmak için buz veya başka bir topikal anestezi uygulayacaktır. Bölge tamamen uyuştuktan sonra işlem başlatılır. Oldukça kısa süren işlemi hissetmeyeceksiniz. Hiçbir ağrı hissi olmayacaktır.

Kaz Ayağı Botoksu Örneği 2022

Kaz Ayağı Botoksu Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Kaz ayağı botoksu yaptıranlar ilk günlerde herhangi bir değişiklik hissetmeyebilir, bu normaldir. Gözaltına botoks yaptıranlar için işlem sonrasında üç ila dört gün içerisinde etkiler başlar. İlk günlerde Ama maksimum etkiye ulaşması iki haftayı bulur. Hatta bazı hastalarda bir haftada etki görmeye başlanır. Ancak bu kişiye göre değişkenlik gösterir, bu yüzden kesin bir takvimden bahsetmek zordur. Maksimum etki genellikle iki haftada başladığı için işlem sonrası kontrol uygulamaları da iki hafta sonra yapılır. Bunun sebebi, kaz ayağı botoksu tam etki göstermeden önce yapılan uygulamaların bazen gereksiz ya da fazla olabilmesidir. Ancak bu süreden önce kaşlarda herhangi bir düzensizlik gözlenirse, iki hafta sonrasında yapılacak rotüş uygulamasıyla bu problemler ortadan kaldırılır. Yapılan bilimsel araştırmalarda dört hafta sonra yapılacak ara botoks uygulamaları hastanın botoksa karşı direnç geliştirmesine neden olabilir. Bu da, botoks kalıcılık süresinin kısalmasına yol açabilir.

Kaz Ayağı Botoksu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaz ayağı dolgusu topikal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Yani uyuşturucu etkisi olan kremler sürülüp uygulamaya geçilir ve işlem oldukça kısa sürer. Uygulamanın yapıldığı gün hastanın (istenmeyen kaslara dağılım olmaması için) çok fazla öne doğru eğilmemesi, yüz üstü yatmaması, işlem bölgesine su değdirmemesi, alkol tüketmemesi, sportif bir aktivite yapmaması önerilir. Ayrıca işlemi takip eden iki üç saat içinde sırt üstü de olsa yatma pozisyonuna gelinmemesi de önemlidir. Uzun vadede ise özellikle botoks sıcak ortamlarda denatüre olduğu için, yani botoksun etki süresi kısalabileceği için, hastaların işlemden sonra çok sık aralıklarla hamam, sauna, solaryum gibi ortamlara girmemesi tavsiye edilir.

Kaz Ayağı Botoksu Yan Etkileri Var mıdır?

Bazı hastalarda metabolik olarak, kendi bünyelerinden kaynaklanan sebeplerle alın ve kazayağı botoksu işlemine karşı bir direnç oluşabilir. Çok nadir olmakla birlikte bu tip hastalar bulunabilir. Ülkemizde iki tür botoks toksin bulunur. Bunlardan birine direnç geliştirildiği gözlenirse diğer tür denenebilir. Ancak bazı hastalarda bu ikisine karşı da direnç oluşabilmektedir. Bu durumda ne yazık ki botoks uygulaması etkisiz kalacaktır. Farklı tedavi yöntemleri denenebilir. Doktorunuz kazayağı dolgusu işlemine karar vermeden önce kişisel beklentilerinizi öğrenecek, tıbbi geçmişinizi detaylı olarak inceleyecek ve bu bağlamda sizi bilgilendirecektir. Alın ve kazayağı botoksu için risk oluşturabilecek durumlar var ise tedavide ekstra önlemler alabilir ya da sizi başka bir tedaviye yönlendirebilir. Alanında uzman ve deneyimli bir hekime danıştığınız sürece alın ve kazayağı botoksu konusunda endişe duymanıza gerek yoktur.

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Uzm. Dr. Hande Ulusal özellikle estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker ile ilgilenmektedir.

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.