Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı yaşa bağlı olarak zaman içinde sarkmalar gösterir. Göz kapağındaki bu sorunlar, yüzün daha çökük görünmesine neden olduğu gibi bakışları da olumsuz etkiler. Bu sorun psikolojik anlamda oldukça rahatsız edicidir. Ameliyatla göz kapağı estetiği yöntemleriyle bu sorun ortadan kaldırılıyordu. Ancak; günümüzde ameliyatsız yöntemlerle bu sorundan kurtulmak mümkündür. Ameliyatsız göz kapağı estetiği fiyatları hastaların durumuna göre değişir. Bunun için öncelikle muayene olunması gerekir.

[youtube::b9VpJVdPAec]


Ameliyatsız göz kapağı estetiği, en sık talep gören estetik uygulamalardan biridir. Özellikle, ameliyat korkusu olan hastalar bu yöntemi tercih etmektedir. Ameliyat dendiğinde, cerrahi müdahale, müdahale sonrası ortaya çıkabilecek komplikasyonlar hastaları endişelendirmektedir. Bu nedenle; ameliyatsız göz kapağı estetiği daha da popüler hale gelmiştir.

Bu estetik uygulaması, ameliyatsız blefaroplasti diye isimlendirilen plazma enerjisiyle yapılmaktadır. Bu uygulamayla hem üst göz kapağı hem de alt göz kapağında yaşanan sorunlar çözüme kavuşur.

Plazma Enerjisi Nedir ?

Plazma cihazı maddenin 4.hali olan plazmayı kullanır. Plazma enerjisi ortadan kaldırmak istediğimiz göz kapağı dokusunda kontrollü olarak mikro boyutlu buharlaştırmalar gerçekleştirir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır ?

Hasta, öncelikle bu estetik uygulama için hazırlanır. Hazırlık aşamasında öncelikle cilt temizliği sağlanır. Uygulama yapılacak olan bölge antiseptik bir sıvı yardımıyla iyice temizlenir. Daha sonra bölgeye ağrısız işlem için anestezik krem uygulanır. Hasta, yaklaşık olarak 20-30 dakika kadar bu kremle bekletilir. Göz kapağında fazlalık meydana getiren deri alanları noktasal olarak plazma enerjisiyle süblime edilir. Bu uygulama sonrasında bir hafta içinde göz kapağında azalması beklenen ödem oluşabilir.

Uygulama öncesinde hastaya lokal anestezik kremler sürüldüğü için hastalar acı hissetmediklerini belirtirler. Elbette, bu noktada; işlemi yapan doktorun tecrübesi ve sistemin doğru bir şekilde işliyor olması da ayrı bir öneme sahiptir. Hastaların bu işlem için doğru tercihlerde bulunmaları gerekir. Uygulama sonrasında hastada her hangi bir kalıcı iz gibi problemler yaşanmaz.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği yaklaşık olarak 15 ile 40 dakika arası sürede tamamlanmaktadır. Ancak; uygulanacak bölgenin büyüklüğü ve küçüklüğüne göre bu süre değişkenlik gösterebilir. Uygulama sona erdikten sonra hasta hemen sosyal hayatına dönebilir. Bu yöntem sayesinde göz kapağı sıkılaşır. Göz kapağında var olan sarkmalar toparlanır.

Genel olarak 1 ile 3 seans uygulanmaktadır. Birinci seansın sonunda göz kapağında anında yukarı kalkmalar fark edilir. Aynı zamanda göz kapağındaki sıkılaşma hissedilir. Üçüncü seansın sonunda tam olarak başarılı sonuçlar alınır. Hasta, göz kapağındaki tüm sorunlardan kurtulur.

Ameliyatsız göz kapağı estetiğinde elde edilen sonuçların kalıcılığı da sıklıkla merak edilmektedir. Ameliyatla göz kapağı estetiği ile aynı kalıcılığa sahiptir. Yani; beş ile on yıl arasında kalıcılığı devam eder. Ancak; ameliyatla yapılan uygulamalara göre tekrar edilme şansı çok daha yüksektir. Zira, bu uygulamada dikiş olmadığı için göz kapağında her hangi bir kısalma olmaz. Dolayısıyla, bu uygulama rahatlıkla tekrar yapılabilir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süreci

İyileşme süreci hastanın cilt yapısına göre değişebilir. Bunun yanı sıra; işlemin yapıldığı alana uygulanan doz da iyileşme sürecini etkiler. Genel olarak bu uygulama 7 ile 10 gün içinde tüm bulgular normale döner. Uygulama sonrasında hastaların dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Hasta, doktorun tüm uyarı ve önerilerine uymalıdır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği için Uzm.Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu alabilir, İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır,tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."  

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.