Randevu almak için formu doldurun

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.

Kozmetik Dermatoloji

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağında sarkma şikayeti olan hastalarda uygulanabilecek farklı tedavi yöntemleri vardır. Eğer hastada ileri derece bir sarkma problemi varsa, özellikle de hasta 45 yaş üstü ise cerrahi tedaviler daha uygundur. Ancak hastalarda orta ya da hafif bir sarkma problemi varsa ve 45 yaşın altında ise göz kapağı estetiği ameliyatsız gerçekleşebilir. Plexr göz kapağı estetiği ile bu problemlere etkili çözümler getirilir. Göz kapağı estetiği olan ünlüler sayesinde çift göz kapağı estetiği ülkemizde son yıllarda büyük merak uyandırmıştır. Göz kapağı estetiği fiyatları 2024 yılında bu yönde ihtiyaç duyan kişileri zorlamayacak seviyededir. Göz kapağı estetiği ortalama fiyatları hastanın durumuna ve yapılacak işlemlerin niteliğine göre değişkenlik gösterebilir. Lazerle göz kapağı estetiği yaptıranların yorumları bu tedavinin oldukça etkili olduğunu kanıtlar niteliktedir. En iyi göz kapağı estetiği yapan doktorlar bu alanda uzun yıllar tecrübe kazanmış kişilerdir. Göz kapağı estetiği en iyi doktor İstanbul ve çevresinde bu alanda başarısını kanıtlamış, teknik yeterliği yüksek uzmanlardır. Siz de alanında deneyimli bir doktora danışarak ameliyatsız göz kapağı estetiği yaptırarak göz kapağı kaynaklı problemlerden kurtulabilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Bu İçerik : 08.04.2024 Tarihinde Güncellenmiştir.

Bu konuda kliniğimizde hizmet verilememektedir, bu makale sadece bilgilendirme amaçlıdır, anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Yüzümüzde derinin en ince olduğu bölgelerden biri göz kapağıdır. Göz kapağı bölgesindeki deformasyonlara özellikle 30’lu yaşlar sonrasında sık rastlanır. Elastikiyet kaybolmaya başladığı için burada operasyon ihtiyacı doğabilir. Erken dönemde göz kapağında katlanma artışı yaşanan hastalarda yapılan botoks uygulaması katlanma görüntüsünü hafifletir. Ancak katlanma orta ve yüksek seviyede ise tek başına botoks uygulaması yeterli olmayabilir. Bu durumda doğrudan göz kapağına enerji bazlı bazı işlemler yapılır. Plazma enerjisine bağlı Plexr göz kapağı estetiği çok küçük noktasal şekilde oluşturulan reaksiyonlarla kabuklanma oluşturulur. Plazma yöntemi ile göz kapağı estetiği hızlı, etkili ve kalıcıdır. Ameliyatsız göz kapağı estetiği plexr uygulamasında on güne kadar bu kabuklanmanın dökülmesi sonrası deride bir çekilme, sıkılaşma meydana gelir. Ameliyatsız göz kapağı estetiği için bir başka uygulama ise lazerle göz kapağı estetiği işlemidir. Bölgede deride yenilenme sağlayarak ve ısıya bağlı olarak da ciltteki kolajen dokuyu artırarak etki sağlanır. Tüm bu yöntemler ameliyatsız göz kapağı estetiği için uygun hastalara yapılır. Doktorunuzla yapacağınız görüşmede durumunuzun ameliyatsız göz kapağı estetiği için uygun olup olmadığı tarafınıza bildirilir. Doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda size uygun olan tedavi seçeneği ile göz kapağı problemlerinizden kurtulabilirsiniz.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Tedavisi

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği ameliyatsız yapılabilir. Bu tedavide küçük noktasal kabuklanma odakları oluşturulur. Bu kabuklanma odakları yaklaşık bir hafta içinde kendiliğinden dökülür. Bu süre içinde hastaya oradaki dokuların mikrop kapmasını engelleyici ve dokunun kendini daha çabuk onarmasını sağlayan kremler önerilir. Ayrıca mutlaka güneş koruyucu krem kullanılması tavsiye edilir. Bir hafta sonra kabuklar döküldükten sonra alttan tazelenmiş bir doku gelmekte ve o bölge sıkılaşmaktadır. ameliyatsız göz kapağı estetiği hafif ve orta seviye probleme sahip kişiler için uygundur. Daha ağır seviyede şikayetler için ameliyatsız yerine cerrahi müdahale daha uygundur.

Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürede İyileşir?

Üst göz kapağı estetiği iyileşme süreci çok hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Doktorunuzun tüm tavsiyelerine titizlikle uymanız şartıyla en geç bir hafta içinde tam iyileşme gözlenir. Plexr göz kapağı estetiği işlemlerinde göz kapağı çevrenizde küçük noktasal kabuklanma odakları oluşturulur. Bu kabuklanma odakları yaklaşık bir hafta içinde kendiliğinden dökülür. Böylece eskisinden daha canlı bir görünüm elde edilir. Bununla birlikte herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde doktorunuza başvurmalısınız. Nitekim tedavi sonrası doktorunuz kontrol amaçlı tedavi bölgesini inceleyecektir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Kalıcı mı?

Göz kapağınızdaki katlanma benzeri problemler hafif seviyede ise ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamaları etkili olur. Ancak yaşlanma sonucunda elbette göz kapağında yeniden yaşlanmaya bağlı etkiler gözlenebilir.

Göz Kapağı Estetiği Kaç Yaşında Yapılmalı?

Ameliyatsız göz kapağı estetiği için standart bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak uzmanlar açısından 45 yaş belirleyici bir dönemdir. Yüksek düzeyde bir katlanma ya da sarkma problemi varsa, 45 yaş üstü kişiler için cerrahi tedavi önerilir. Ama hastadaki problem daha hafifse ve 45 yaş altındaysa göz kapağı estetiği ameliyatsız gerçekleşebilir. Son kararı doktorunuz yapacağı kapsamlı inceleme sonucu verecektir. Ön muayene sonrası doktorunuz cerrahi müdahale, plazma yöntemiyle göz kapağı estetiği, lazerle göz kapağı estetiği ya da başka bir tedavi yöntemi önerebilir.

Plexr Sonrası İz Kalır mı?

Cerrahi müdahalelerin aksine göz kapağı estetiği ameliyatsız gerçekleştiğinde müdahale bölgesinde de mümkün olduğunca az iz kalır. Plexr göz kapağı estetiği bu açıdan en başarılı işlemlerden biridir. Operasyonu takip eden birkaç gün içinde hafif kızarıklıklar bulunabilir ancak plexr göz kapağı estetiği yaptıranlar kalıcı bir izle karşılaşmaz.

Plexr Etkisi Ne Kadar Sürer?

Plexr göz kapağı estetiği yaptıranların sıkça sorduğu soruların başında plexr etkisi kalıcı mıdır gelmektedir. Genel olarak, plexr göz kapağı estetiği zaten kalıcılığı sebebiyle tercih edilmektedir. İşlem sonrası doktorunuzun önerilerine uymanız halinde plexr göz kapağı estetiği kalıcı etkilerini sürdürecektir. Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda doktorunuza başvurabilirsiniz.

Plexr Ne Sıklıkla Tekrar Edilebilir?

Plexr göz kapağı estetiği oldukça etkili ve kalıcı bir metottur. Etkileri azalmaya başladığında tekrar edilerek kalıcılık süresi uzatılabilir. Plexr kalıcılık süresi kişiden kişiye değişkenlik gösterir, standart bir süre yoktur. 6 ay ila 3 yıl arasında değişen bir periyotta plexr göz kapağı estetiği tekrar edilebilir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Fiyatı

Lazer ile göz kapağı estetiği avantajları göz önüne alındığında pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Ameliyatsız göz kapağı estetiği fiyatı da diğer alternatiflerle kıyaslandığında uygun seviyededir. Her estetik operasyonda olduğu gibi ameliyatsız göz kapağı estetiği işlemleri de kişiye özgü niteliklere sahiptir. Bu açıdan, ameliyatsız göz kapağı estetiği fiyatları yapılacak işleme göre değişkenlik gösterebilir.

Lazerle (Plexr) Göz Kapağı Estetiği Nedir ?

Plexr, üst ve alt göz kapaklarında deri fazlalığı, ince çizgileri ve hasarlı cildi olan kişiler için etkili bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi her cilt tipinde yapılabilir. Bu prosedür, daha hızlı bir iyileşme süresi anlamına gelen cildi kesmeyi içermez.

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Uzm. Dr. Hande Ulusal özellikle estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker ile ilgilenmektedir.

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.