Randevu almak için formu doldurun

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.

Kozmetik Dermatoloji

Fransız Dudağı

Estetik görünümün en önemli kısımlarından biri dudaklardır. Dudak şekilleri estetik bir görüntünün sağlanmasında kritik bir roldedir. Fransız Dudağı dolgusu, zamanla daha ince ve kuru hale gelip konturu bozulan dudak bölgesinde uygulanan doğal ve etkili bir tedavi yöntemidir. Fransız Dudağı dolgusu ile daha dikkat çekici, estetik ve nemli dudaklara kavuşabilirsiniz. Bu yazıda, Fransız Dudağı nedir, Fransız Dudağı nasıl olur gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Bu İçerik : 01.01.2024 Tarihinde Güncellenmiştir.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Fransız Dudağı Dolgusu Nedir?

Dolgu uygulamaları, medikal estetik işlemlerinde çok yaygın bir şekilde başvurulan işlemlerden biridir. Bu işlemlerde en çok kullanılan dolgu maddelerinden biri ise hyalüronik asittir. Fransız Dudağı dolgusu da hyalüronik asit kullanılarak yapılan bir işlemdir. Dudak bölgesindeki kontürlerin belirginleştirilmesi hyalüronik asit enjeksiyonu sayesinde gerçekleşir. Ayrıca, dudak bölgesindeki nem de artacak ve dudak şekilleri daha pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Fransız Dudağı Örneği

Böylece, birçok kişinin istediği gibi, çekici ve estetik bir dudağa sahip olabilirsiniz. Jel kıvamına sahip hyaluronik asit cildimizin su tutma kapasitesini arttırır ve yoğunluk sağlar. Böylece dudak bölgesi daha nemli ve pürüzsüz bir hale gelecektir. Hyaluronik asit vücudumuzda azaldığında bu durum yüzün, ince çizgilerin, kırışıklıkların, kıvrımların ve dudakların ya çökük ya da sarkık görünmesine sebep olabilir. Enjekte edilebilir hyaluronik asit ince çizgilerin ve kırışıklıkların, yüz kıvrımlarının görünümünü azaltmak, yüz ve dudaklarda yapı, çerçeve ve hacim oluşturmak için kullanılır. Fransız Dudağı dolgusu hyaluronik asit enjeksiyonu ile daha dolgun ve daha sağlıklı dudakları amaçlar. Fransız dudak dolgusu fiyat özellikleri ile de caziptir. Yapılacak işleme göre değişkenlik göstermekle birlikte Fransız dudağı fiyat anlamında avantaj sağlayacaktır.

Fransız Dudağı Avantajları

Fransız dudağı nasıl olur sorusunu yanıtladık. Şimdi de Fransız dudağı dolgusu işleminin sağladığı avantajlara göz atalım:

  • Fransız dudağı dolgusu dudak hacmini dengeler. Enjekte edilen hyaluronik asit maddesi miktarı doktorunuz tarafından ayarlanabilir. Bu da dudak hacmini kontrol edebilmeyi sağlar. Daha dolgun dudaklar istiyorsanız Fransız dudağı dolgusu etkili olacaktır.
  • Aşamalı tedavi sağlar. Yani Fransız dudağı dolgusu tek bir seansta tamamlanmaz. Enjeksiyonlar randevular halinde kademeli olarak gerçekleşir. Böylece, istenen sonuca tam olarak ulaşılana dek tedavi sürer. Ayrıca, kademeli tedavi sayesinde işlem boyunca doktorunuzun tedaviyi yönlendirme şansı olacaktır.
  • Bazı dudak çeşitleri farklı özelliklerde olabilir. Dudak hareketleri sebebiyle meydana gelen topak ve yumrular Fransız dudağı dolgusu işlemi ile ortadan kalkacaktır.
  • Fransız dudağı dolgusu işlemi tümüyle acısızdır. Lokal anestezi uygulanacağ ıiçin işlemi hissetmeden tedaviniz sonlanır.
  • İşlem sonrası ciddi bir morarma ya da şişme yaşanmaz. Etkin madde olarak farklı bileşen kullanan diğer dermal dolgu işlemlerine kıyasla daha hafif morarma ve şişme etkisine gözlenebilir ancak bunlar kısa sürede gözden kaybolur.
  • Fransız dudağı dolgusu çok daha kalıcı sonuçlar getirir. Kalıcı olmamakla birlikte bir yıl gibi uzun bir süre kalıcılığa sahip olabilir.
  • Alerjik reaksiyon ihtimali çok düşükür. Vücudumuzda doğal olarak bulunan bir madde olan hyaluronik asit dolguda kullanıldığı için alerjik reaksiyon olasılığı çok azdır. Bununla birlikte, lidokaine alerjiniz var ise bu durumu işlem öncesi doktorunuzla paylaşmanız gerekir. Doktorunuz işleme başlamadan önce detaylı bir tetkik ile tedaviye uygun olup olmadığınızı araştıracaktır.

Fransız Dudağı Dolgusu Nasıl Olur?

Fransız dudağı nedir sorusunu cevapladıktan sonra işlemin nasıl gerçekleştiğine geçebiliriz. 10 -15 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleşen Fransız dudağı dolgusu yalnızca dudak şekilleri değil dudak yapıları ve ses çıkışı için de iyileştirme sağlar. Fransız dudağı dolgusu için hyaluronik asit dolgu maddesi kullanılır. Restylane, Restylane-L, Restylane İpek, Juvederm, Ultra, Juvederm Ultra Plus, Juvederm Volbella XC, Belotero Dengesi, HylaForm, Elevess ve Prevelle İpek en çok kullanılan hyaluronik asit dolgu maddeleri arasındadır. Doktorunuz sizin durumunuzda hangi maddenin uygun olacağına karar verecektir. İşlem öncesi doktorunuzla yapacağınız görüşmede varsa şikayetleriniz ve isteklerinizi belirtebilirsiniz. Doktorunuz bu işleme girmenize engel olabilecek bir durum olup olmadığını araştıracaktır. Fransız dudağı dolgusu için karar verdiğinde uygulanacak alanı da belirleyecektir.

Fransız dudağı dolgusu işlemine dudak bölgesinin temizlenmesi ve lokal anestezi uygulaması ile başlanır. Anestezik krem sürüleceği için işlem sırasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Zaten işlem boyunca özel küçük uçlu iğneler kullanılacaktır. Bu iğneler vasıtasıyla 10-15 dakika içerisinde enjeksiyon tamamlanır. Morarmayı önlemek için doktorunuz tedavi bölgesine krem uygular. Dudak dolgusunun etkileri en az 6 en fazla 12 ay boyunca sürer. Bu süreden sonra etkileri sürdürmek için tekrar Fransız dudağı dolgusu işlemi yaptırmanız gerekecektir.

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Uzm. Dr. Hande Ulusal özellikle estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker ile ilgilenmektedir.

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.