Sizi Arayalım

Kozmetik Dermatoloji

Fraksiyonel Radyofrekansla Cilt Yenileme

Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemlerinden bir tanesi Fraksiyonel Radyofrekans işlemidir. Fraksiyonel Mikro ileri radyofrekans olarak da tabir edebildiğimiz bir işlemdir.

İşlemde ucunda altın mikro iğneler olan cihazın cildin orta tabakasına uygulanması yoluyla yapmış olduğumuz bir işlem. Bu orta tabakadaki iğneler, uçlarında ısı üreterek cildin orta tabakasına ısınmasını sağlar ve bu ısıya bağlı olarak da kollajen doku dediğimiz cilde gerginliğini veren dokunun artmasını hedeflemekteyiz. 

İşlem topikal anestezik kremlerle, yani uyuşturucu etkisi olan kremlerin sürülüp ciltte bekletilmesinden sonra uygulanmaktadır. 

30 ila 40 dakika kadar işlem sürmektedir. 

Genellikle yüz bölgesi artı boyun bölgesi de dahil olmak üzere işlemleri yapmaktayız. 

işlem sonrasında yüzde sadece bir kızarıklık meydana gelir. Herhangi bir kabuklanma, soyulma olmaz. O yüzden kişi rahatlıkla günlük yaşantısına devam edebilir. İşlemden sonra genellikle bizim önerdiğimiz çok fazla su değmemesidir, enfeksiyon kapılmaması açısından.  

İşlemden sonra asıl etkiler 2 ya da 3 ayı bulur; fakat kişi 1 hafta 10 gün içerisinde işlemden kaynaklanan Ödeme bağlı olarak sıkılaşmayı hissedecektir.

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Uzm. Dr. Hande Ulusal özellikle estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker ile ilgilenmektedir.

İletişime Geçin