Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Burun Dolgusu Nedir ?

Rinoplasti adı verilen burun ucu estetiği, ameliyata gerek olmadan burun şekillendirmesi için uygulanır. Simetri bozuklukları, şekil bozukluğu gibi formların düzenlenmesi için uygulanan bir estetik uygulamadır. Enjekte yöntemiyle yapılan burun dolgusu, Hyalüronik asit dolgusuyla kolay şekilde uygulanır.

Geçici uygulamalar arasında olan burun ucu estetiği, nazolabial olarak nitelendirilen burun kenarları kısmına, burun uç kısmına veya köprü bölümlerine uygulanabilir. Nefes alma sorunlarında da şekil düzenleme olarak uygulanabilir veya tamamen kişinin tercihine bağlı olarak estetik ve görsel açıdan uygulanabilir.

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır ?

Uygulama 5 ila 10 dakikada tamamlanan pratik estetik uygulamalardan biridir. Ağrısız, acısın ve kanamasız bir uygulama olarak, ince uçlu enjektörler ile Hyalüronik asit dolgusu ile yapılır. Düzenleme yapılacak olan estetik uygulamaya göre, muayene sırasında belirlenen bölgelere uygulama yapılır.

Kadın ve erkek isteyen herkese uygulanabilir. Daha önce estetik ameliyat olmuş kişilere, rötuş uygulama olarak veya kombine uygulama olarak yüz estetiği dahilinde uygulanabilir. Rinoplasti, 18 yaş üzerindeki kişilere uygulanmaktadır.

Burun Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Uygulama öncesinde; acı eşiği düşük veya hassas kişilere lokal anestezi kremleri uygulanmaktadır. Ortalama 30 dakika bekleyen anestezik krem sonrasında uygulanan Hyalüronik asit dolgusu, 6 ila 8 ay boyunca kullanılmaktadır. Deri dokusu ve cilt yapısına bağlı olarak farklılık olmakla birlikte yaş ve metabolizmik özelliklere göre de farklılık görülebilmektedir.

Yeniden uygulanabilen estetik çalışmalar arasında olan burun ucu estetiği, simetrinin düzenlenmesi ve daha orantılı, ideal burun yapısına sahip olmak için kolay ve tercih edilen uygulamalar arasında yer alır.

Burun Dolgusu için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen  randevunuzu  alabilir,İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.