Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Dudak Dolgusu Uygulamaları

Hyalüronik asit dolgusu ile yapılan diğer uygulamalar arasında dudak dolgusu bulunuyor. Dudak kontörünün daha belirgin olması, daha hacimli dudaklara sahip olunması ve ince yapılı dudakların istenilen forma getirilmesi için uygulanan, cerrahi işlem gerektirmeyen uygulamalar arasındadır.

[youtube::vBMsN2yu2eM]

Dudak dolgusu Ataköy uygulamaları; yağ enjeksiyonu ve hyalüronik asit dolgusu olarak iki farklı şekilde yapılıyor. Yağ enjeksiyonu; kişinin kendi bedeninden alınan yağ dokularının işlemlerden geçirilerek dudak bölgesine enjektesi yapılır. Diğer uygulamada ise dolgun dudak yapısı elde etmek üzere, ince uçlu kanüller ile hyalüronik asit dolgusu yapılır.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürer ?

Uygulama 5- 10 dakikada tamamlanır. Dudak derisinin ince olması nedeniyle işlem sonrası morluk, kızarıklık, hafif kanama olabilir. 3-5 gün içerisinde geçen morluklar sonrası, 1 hafta içerisinde dudak formu istenilen görünüme ulaşır.

Dudak Dolgusu

Cerrahi olmayan uygulamalar arasında olan dudak dolgusu, estetik uygulamaların en çok tercih edilenlerindendir. Dudak dolgusu, farklı yöntemlerle uygulanan geçici ve kalıcı yöntemlerle uygulanıyor.

Kadın ve erkeklere uygulanabilen, kolay ve pratik uygulamalar arasındadır. Yalnızca profesyoneller tarafından uygulanması gereken dudak dolguları, ince dudak yapısına sahip olan kişilerin, daha dolgun hacim kazanmak için tercih ettiği estetik yöntemlerden biridir.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılır?

Tüm estetik uygulamalar, 18 yaş üzerindeki kişilere yapılabilir. Dudak yapısı ince olan kişilere, dudak kontöründe simetri bozukluğu olan kişilere, dudak simetrisini düzeltmek için uygulanabilir. Ayrıca daha önce estetik uygulama yapmış kişilere, rötüş olarak veya tekil uygulama olarak yapılabilir.

Dudak dolguları tekil işlem olarak uygulanabileceği gibi kombine uygulama olarak da kullanılabilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulama 2 farklı cerrahi olmayan uygulama ile yapılır. Cerrahi olan uygulamalar ise protez uygulama olarak yapılan, ancak günümüzde çok tercih edilmeyen yöntemler arasındadır. Cerrahi olmayan estetik uygulamalar ile dolgu yöntemi uygulanır. Yağ enjeksiyonu ve kimyasal dolgu ile yapılan dudak dolgusu uygulamaları, kişinin dudak yapısına ve tercihine bağlı olarak yapılır.

Dudak Dolgusu için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu alabilir, İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. 

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.