Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Göz Altı Morlukları Tedavisi

Hayatımız boyu geçen yılların getirdiği yorgunluk, yanlış beslenme ve bazı vitamin eksiklikleri sebebiyle oluşmuş olan göz altı morlukları ve halkalarından dolayı çoğu insan mağdur durumdadır. Gelişmiş teknolojinin getirmiş olduğu sistemlerle bu sorun, dermatolojik olarak en aza indirilmekte, hatta yok edilmektedir. Sistem olarak göz altı ışık dolgusu uygulama yapılacak bölgedeki soruna sebep olan iç bağların düzeltilerek, dermal dolgu enjekte edilerek revize edilmesi işleminin bütünüdür.

[youtube::87zg9guhGwc]

 

Göz Altı Işık Dolgusu İle Gülümseyen Gözler

Göz altı morlukları aynadan bakıldığı zaman oldukça rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bazen göz altı morlukları ileri seviyeye ulaşarak makyaj ve kapatıcılar bile fayda etmiyor. Sadece göz altı morlukları değil, göz altı torbaları da kendimizi daha yaşlı ve hasta hissetmemize sebep olabiliyor. Ancak artık bu problemler tedavi edilemez nitelikler taşımıyor. Göz altı ışık dolgusu ile daha genç bir görünüme ve ışıldayan gözlere sahip olmak çok kolay.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz altı ışık dolgusu son yıllarda pek çok erkek ve kadın tarafından tercih edilen bir uygulamadır. En önemli sebebi herhangi bir operasyon içermemesi ve risk taşımamasıdır. Kısa sürede ve risk altında kalmadan güzelliğinizi yeniden kazandıran bir işlemdir. İşlem süresi duruma göre 20 dakika ile 30 dakika arasında değişmektedir. İşlemden sonra bazı durumlara dikkat etmek oldukça büyük önem taşıyor.

Öncelikle işlemden sonra oluşan hafif düzeyde kızarıklıklar en geç 3 saat içinde ortadan kaybolmaktadır. Bu kızarıklıkları yok etmek adına herhangi bir krem uygulanmasına gerek yoktur. Ancak tedavi bittikten sonra buz uygulaması yapmak hücreleri daha aktif hale getirecektir. Bu sebeple periyotlar halinde buz uygulaması öneriyoruz.

Uygulama yapılan bölgeye masaj, ovalama ve baskı gibi herhangi bir zarar vermemelidir. İlk gün özellikle sıcak suyla banyo yapmamak gerekmektedir. Aşırı ısınmadan korunmak büyük önem taşıyor. Spor, egzersiz, yüz egzersizleri, aşırı gülme gibi kasılma gerektiren tepkilerden ilk gün için uzak durmak gerekiyor. İşlemin daha uzun süreli ve etkili olabilmesi için bu basamaklar oldukça büyük önem taşıyor. Ertesi gün gündelik hayata geri dönülebilir.

Göz Altı Morlukları Tedavisi için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen randevunuzu  alabilir, İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. 

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."  

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.