Randevu almak için formu doldurun

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.

Kozmetik Dermatoloji

Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Bu İçerik : 01.01.2024 Tarihinde Güncellenmiştir.

Bu konuda kliniğimizde hizmet verilememektedir, bu makale sadece bilgilendirme amaçlıdır, anlayışınız için teşekkür ederiz.

göz kapağı çevresindeki problemlerin çözümü için oldukça etkili bir yöntemdir. Ağrısız olduğu için pek çok hastanın ilgisini çeker. Ancak ağrısız olmasının yanında etkisi ve kalıcılığı ile de oldukça başarılıdır. Estetik operasyonlarda pek çok hasta ameliyat seçeneğinden çekinmekte, bu sebeple ameliyatsız alternatiflere yönelmektedir. Her hastanın durumuna göre hangi seçeneğin uygun olduğuna elbette uzmanlar karar verecektir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte estetik alanında da alternatifler artmıştır. Bu açıdan, birçok durumda ameliyatsız seçeneklerle hastalar istedikleri estetik görünüme kavuşabilir. Göz kapağı estetiği de son yıllardaki gelişmeler sayesinde hızla gelişen ve hastalar için oldukça önemli kolaylıklar sağlayan bir alandır. Cerrahi müdahalelerin yanında ameliyatsız göz kapağı estetiği için de yeni teknikler geliştirilmiş ve uygulamaya konulmuştur. Bu yazıda, cerrahi müdahale olmadan yapılan ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamaları hakkında bilmeniz gereken detaylara ulaşabilirsiniz. Doktorunuza danışarak daha kapsamlı bilgi edinebilir, sizin durumunuz açısından hangi estetik operasyonun daha uygun olacağını öğrenebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Mümkün mü?

Göz kapağı bölgesi ve çevresinde herhangi bir sorun yaşadığınızda ya da estetik amaçlı müdahale gerektiğinde ameliyatlı ve ameliyatsız seçenekler mevcuttur. Hastanın durumuna göre uygun olan yöntem tercih edilecektir. Göz kapağında sarkma şikayeti olan hastalarda uygulanabilecek farklı tedavi yöntemleri vardır. Eğer hastada ileri derece bir sarkma problemi varsa, özellikle de hasta 45 yaş üstü ise cerrahi tedaviler daha uygundur. Ancak hastalarda orta ya da hafif bir sarkma problemi varsa ve 45 yaşın altında ise ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulanabilir. Göz kapağı estetiği yaptıranlar göz kapağı bölgesindeki problemlerin çözülmesini veya daha estetik bir görünüme kavuşmayı arzu eder. Bu iki amaç için de ameliyatsız göz kapağı alternatifleri mevcuttur. Eğer sağlık durumunuzda ameliyatsız göz kapağı estetiği işlemlerine sakınca oluşturabilecek bir şey yoksa doktorunuz bu seçenekleri tüm detaylarıyla birlikte sizinle paylaşacaktır. Ameliyatsız göz kapağı estetiği ile ağrısız bir şekilde göz kapağı problemlerinden kurtulabilir, çok daha canlı ve estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ancak tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi ameliyatsız göz kapağı estetiği için de yapılacak işlemlerin alanında deneyimli bir uzman tarafından gerçekleştirilmesi büyük önem taşır. Bu alanda deneyim kazanmış bir uzmana danışarak size en uygun ameliyatsız göz kapağı estetiği seçeneğini tercih edebilirsiniz. Göz kapağı estetiği yaptıranlar ameliyatsız işlemlerin ağrısız ve etkili olması sebebiyle oldukça memnun kalmaktadır.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Özellikleri

Son yıllarda estetik alanındaki teknolojik gelişmeler birçok estetik operasyonun çok daha hızlı, kolay, ağrısız ve kalıcı olmasını sağlamıştır. Göz kapağı bölgesindeki işlemler için de bu geçerlidir. Eskiden yalnızca cerrahi müdahale ile yapılabilen pek çok işlem günümüzde lazer gibi teknolojiler ile daha kolay ve etkili bir biçimde yapılabilmektedir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de göz kapağı estetiği yaptıranlar sıklıkla ameliyatsız göz kapağı estetiği konusunda araştırma yapmakta ve şartlar uygunsa bu yöntemi tercih etmektedir. Lazerle göz kapağı estetiği göz kapağındaki problemleri ameliyatsız bir şekilde çözmeye yarar. Bu yöntemde “bıçak altına yatmanıza” gerek yoktur. Herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın işlemler tamamlanır. Üstelik birçok açıdan, cerrahi müdahaleden daha etkili sonuçlar alınabilir. Ameliyat korkusu olan kişiler için lazerle göz kapağı estetiği ideal bir alternatiftir.

Yaşımız ilerledikçe vücudumuzun her yerinde olduğu gibi gözümüzde de bazı değişimler yaşanır. Göz çevremizdeki kaslar zayıfladığı gibi göz kapaklarımız da gerilir. Sonuç olarak fazla yağ göz kapaklarınızın üstünde ve altında toplanarak kaşların sarkmasına, üst kapakların sarkmasına ve nihayet göz altı torbalarına neden olabilir. Bu durum hem sizi daha yaşlı bir görünüme sahip olmanıza neden olacak hem de görüş alanınızı kısıtlayacaktır. Göz kapağı estetiği işte bu tür sorunları azaltabilir, ortadan kaldırabilir ve gözlerinizi daha genç ve daha uyanık gösterebilir. Göz kapaklarının sarkması gözlerin tamamen açılmasını engelliyorsa veya alt göz kapaklarını aşağı çekiyorsa, alt göz kapağı estetiği düşünebilirsiniz. Göz kapaklarınızdan fazla dokuyu çıkarmak görüşünüzü iyileştirecektir. Üst ve alt göz kapağı estetiği gözlerinizin daha genç ve daha uyanık görünmesini sağlar. Başka alanlara yapılacak işlemlerle eş zamanlı olarak gerçekleştirilebilir. Plexr göz kapağı estetiği sayesinde cerrahi müdahale olmadan, lazerle bu tedaviyi alabilirsiniz. Lazerle göz kapağı estetiği yaptıranlar genellikle cerrahi müdahaleden çekinen ya da doktoru tarafından bu yönde tavsiye alan kişilerdir. Göz kapağı estetiğinde en iyi doktor sizin için en uygun yöntemi önerecektir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Avantajları

Gözleriniz, yüzünüzün genel görünümünde önemli bir rol oynar. Göz kapaklarınız sarkarsa veya kaz ayaklarınız varsa, hissettiğinizden çok daha yaşlı ve yorgun görünebilirsiniz. Lazerle göz kapağı estetiği göz kapaklarındaki kusurların ve anormalliklerin düzeltilmesini amaçlar. Bu sorunlar tamamen kozmetik nitelikte olabileceği gibi göz kapaklarınızın sağlığıyla bağlantılı da olabilir. Göz kapağı estetiği yaptıranlar çoğunlukla daha genç bir görünüme kavuşur ve daha fazla özgüven sahibi olur. Hastaların büyük kısmında sonuçlar tatmin edicidir. Bazı nadir durumlarda tedavinin başka adımlarla sürdürülmesi gerekebilir. Göz kapağı estetiği yaptıranlar için en büyük sorulardan biri işlemi lazerle mi yoksa neşterle mi yapılması gerektiğidir. Doktorunuzun da uygun görmesi halinde ameliyatsız göz kapağı estetiği ile göz kapağı problemlerinden kurtulabilirsiniz.

[youtube::PS5-tObvwX0]

Plazma Fibroblast Tedavisi

Ameliyatsız göz kapağı estetiği alanında birçok alternatif mevcuttur. Plazma fibroblast tedavisi yalnızca uzman dermatologların gözetiminde yapılan bir işlemdir. Cilt görünümünü iyileştirmek için sıkılaştırma uygulamalarını içerir. Plazma fibroblast tedavisi göz kapağı kaldırma ve sıkma işlemleri için kullanılabilir. Cerrahi tedavilere alternatif olarak sunulan estetik bir prosedürdür. Bu işlem yüz bölgesindeki tedaviler için son yıllarda sıkça uygulanmaya başlanmıştır. Plazma fibroblast tedavisi uzman gözetiminde kontrollü ve güvenl bir şekilde yapıldığında pek çok yarar sağlar. Cilt dokusunu gençleştirmenin yanı sıra cilt sıkılaştırmada da etkilidir. Ayrıca ciltte yüz kontur değişikliği sağlar. Yapılan bilimsel araştırmalarda yüz kırışmalarına karşı 7, genel olarak yüz görünümünde ise h oranında iyileşme gerçekleştirdiği kanıtlanmıştır.

Lazer ve Plexr Göz Kapağı Estetiği

 Göz kapağı estetiğinde en iyi doktor sizin için hangi seçeneğin daha uygun olduğuna karar verecektir. Lazerle göz kapağı estetiği diğer seçenekle aynı işlevlere sahip olmakla birlikte çok sayıda avantaj da taşır. İyileşme süresinin daha kısa olmasının yanı sıra etki ve başarı oranı da lazerle göz kapağı estetiği söz konusu olduğunda daha yüksektir. Plazma enerjisine bağlı Plexr göz kapağı estetiği çok küçük noktasal şekilde oluşturulan reaksiyonlarla kabuklanma oluşturulur. Plazma yöntemi ile göz kapağı estetiği hızlı, etkili ve kalıcıdır. Ameliyatsız göz kapağı estetiği plexr uygulamasında on güne kadar bu kabuklanmanın dökülmesi sonrası deride bir çekilme, sıkılaşma meydana gelir. Ameliyatsız göz kapağı estetiği için bir başka uygulama ise lazerle göz kapağı estetiği işlemidir. Bölgede deride yenilenme sağlayarak ve ısıya bağlı olarak da ciltteki kolajen dokuyu artırarak etki sağlanır. Tüm bu yöntemler ameliyatsız göz kapağı estetiği için uygun kişilere yapılır. Doktorunuzla yapacağınız görüşmede durumunuzun ameliyatsız göz kapağı estetiği için uygun olup olmadığı tarafınıza bildirilir. Doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda size uygun olan tedavi seçeneği ile göz kapağı problemlerinizden kurtulabilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği yaptıranlar için önemli konulardan biri de işlemin ağrısız yapılabilmesidir. Ameliyatsız göz kapağı estetiği enerji bazlı işlemlerle gerçekleştirilir. Plazma enerjisinin kullanıldığı plexr göz kapağı estetiği ile işlem bölgesinde oldukça küçük noktasal reaksiyonlar oluşturularak kabuklanma sağlanır. Bu kabuklanmanın dökülmesi sayesinde ise deride çekilme olur. Böylece daha gergin, daha sıkı ve canlı bir görünüm elde edilir. Söz konusu dökülme işlemi en geç on gün içinde tamamlanır.

Göz Kapağı Estetiği İşlemi Örneği Ameliyatsız göz kapağı estetiğinde bir başka yöntem ise lazerle göz kapağı estetiği işlemidir. Göz kapağı bölgesindeki deride yenilenme sağlayan bu metot oldukça sık tercih edilir. Ciltteki kolajen dokunun artırılmasını sağlayan işlemle hastaların şikayetleri giderilir.

Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süresi

Lazerle göz kapağı estetiği yaptıranlar cerrahi müdahale yöntemlerine göre çok daha hızlı bir şekilde iyileşme sürecine girerler. Doktorun işlem sonrası tavsiyelerine uyulması koşuluyla, lazerle göz kapağı estetiği yaptıranlar kısa bir süre içinde normal yaşam tarzlarına dönebilir. Buna karşılık, ameliyatlı göz kapağı estetiği yapıldıktan sonra hastaların normal rutinlerine dönmeleri iki ila dört hafta arasındadır. Yoğun programa sahip kişiler için aksama süresini en aza indiren plexr göz kapağı estetiği ve lazerle göz kapağı estetiği işlemleri en uygun seçenektir. Göz kapağı estetiği fiyatları hastanın durumuna, yapılacak işlemin türüne ve sıklığına göre değişkenlik gösterebilir. Göz kapağı estetiğinde en iyi doktor sizin için en uygun seçenekleri sunacaktır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Avantajları göz önüne alındığında, uygun şartları taşıyan kişiler için ameliyatsız göz kapağı estetiği ideal bir durumdadır. Göz kapağı estetiği fiyatları genel olarak ihtiyaç duyan kişileri zorlamayacak bir düzeydedir. Her estetik operasyonda olduğu gibi ameliyatsız göz kapağı estetiği için de şartlar kişilere göre değişkenlik gösterir. Bu açıdan, göz kapağı estetiği fiyatları hastanın durumuna ve yapılacak işlemlerin niteliğine göre değişkenlik gösterebilir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Kalıcı mı?

Göz kapağınızdaki katlanma benzeri problemler hafif seviyede ise ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamaları etkili olur. Ancak yaşlanma sonucunda elbette göz kapağında yeniden yaşlanmaya bağlı etkiler gözlenebilir. Doktorunuzun işlem öncesi ve sonrası tavsiyelerine harfiyen uyduğunuz takdirde sonuçlar mümkün olduğunca kalıcı ve etkili olacaktır. Doktorunuz ayrıca, işlemin ne kadar süre kalıcı olacağını, ne kadar bir süre geçtikten sonra işlemi yinelemek gerekeceği bilgisini de sizle paylaşacaktır. İşlem daha sonra yenilendiğinde kalıcılık süresi de çok daha uzun olmaktadır. Böylece göz kapağı estetiği yaptıranlar hem bu işlemi ağrısız bir şekilde atlatmakta hem de çok uzun süre kalıcılık yakalamaktadır. Burada önemli olan, alanında uzman bir dermatologtan hizmet almak; onun işlem öncesi ve sonrası tavsiyelerini uygulamaktır. Böylece, arzuladığınız estetik görünüme çok daha kısa bir süre içinde ulaşabilir, bu görünümü uzun yıllar boyunca taşıyabilirsiniz.

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Uzm. Dr. Hande Ulusal özellikle estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker ile ilgilenmektedir.

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.