Randevu almak için formu doldurun

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.

Kozmetik Dermatoloji

Yüz Dolgusu Tedavisi Ve Fiyatları

Yüz dolgusu fiyatları 2021 den 2024 yılına; kullanılan dolgunun markasına ve tedavi yapılacak alanın hacmine göre değişmektedir.

Bu İçerik 17.04.2024 Tarihinde Güncellenmiştir.

Bir hastanın bir çizgisi için bir dolgu yeterli olabilecekken, bir başka hasta için 2-3 dolgu yeterli olmayabilir. Bu da direk olarak fiyata etki eder. Size uygulanacak dolgu fiyatını belirlemek için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

[youtube::FKZH3B9_Hes]

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

LÜTFEN SİLMEYİNİZ! Bu formatın dışarsında kalan içeriklerinizi bu alan üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Hangi tedaviyi tercih ederseniz edin ucuz olmasını beklemeyin. Doğru bir tahmin almanın en iyi yolu, bir konsültasyon ayarlamak veya doktorunuzu aramaktır.

Konuma, kullanılan birim sayısına ve seçtiğiniz uzman ücretlerine bağlı olarak çok büyük bir fiyat aralığı vardır (bazıları özel teknikler veya hedeflenmiş tedaviler için daha fazla ücret alabilir). Ayrıca tedavi ettiğiniz bölgenin ne kadar büyük olduğu da ödeyeceğiniz ücret de belirleyici olacaktır.

Yüz dolgusu fiyatları, ülkeden ülkeye ve hizmet veren doktora göre değişebilir. Ayrıca, hangi yüz dolgusu yöntemi kullanılacağı, ne kadar madde kullanılacağı ve hangi bölgelerde uygulanacağı da fiyatları etkileyebilir.

Genel olarak, yüz dolgusu için ortalama bir fiyat aralığı, yüzdeki belirli bölgeler için yapılan uygulamalarda 10.000-21.000 TL (OnBin -YirmibirBin Türk Lirası) arasında değişebilir. Örneğin, yüzdeki küçük kırışıklıkları düzeltmek için kullanılan hyaluronik asit dolguları, daha ucuz olabilirken, yüzdeki cildi yenilemek için kullanılan kollajen dolguları daha pahalı olabilir.

Bu fiyatlar birçok faktöre bağlı olarak değişebilir, bu yüzden yüz dolgusu yaptırmak isteyen kişiler en doğru fiyatları öğrenmek için doktor veya klinik ile görüşmelidir.

Yüz dolgusu tedavisi, genç bir görünümü geri kazandırmak için yüz hatlarının ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirmek için kullanılan kozmetik bir dermatolojik prosedürdür.

Yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak isteyenler için geleneksel bir yüz germe gibi invaziv tedaviler yapmak istemeyenler için harika bir tedavi seçeneğidir.

Yüz dolgusu tedavisi, vücudun doğal hacmini ve dolgunluğunu geri getirmek için sarkmaya eğilimli yüz bölgelerini doldurma prensibine göre çalışır. Bu işlem kalıcı sonuçlar getirmese de, daha genç görünmek için daha basit, daha güvenli ve daha ucuz bir yol sunar.

Kimler Uygulamalı Yüz Dolgusu ve Beklenen Sonuçlar Nelerdir?

Dermal dolgu tedavisi, aşağıdaki cilt yaşlanma belirtilerine sahip hastalar için en faydalı secenektir:

 • Kırışıklıklar
 • İnce çizgiler
 • Çekirdeksiz yara izleri
 • Çizilmiş cilt

Öte yandan Aspirin, E vitamini veya herhangi bir NSAID türü de dahil olmak üzere kan inceltici ilaçlar alıyorsanız yüz dolgusu tedavisi sizin için güvenli değildir.

Bunun yanında yüz dolgusu tedavisi sonucunda uygulanan prosedür ve kullanılan maddelerin yüz derisindeki yüzey kusurlarını geçici olarak düzeltmesi beklenir. Sonuçların kendisini göstermesi beklenen süre, kullanılan ürüne göre değişebilir.

Yüz dolguları sadece cilde enjekte edildiğinde, tedavi uzun bir iyileşme ve kesinti süresi gerektirmez. Hastalar, yorucu aktivitelerden ve aşırı güneşe maruz kalmadan kaçındıkları sürece prosedürden sonra normal rutinlerine geri dönebilirler. Bu arada, işlem sonrası normal semptomların birkaç gün sonra ortadan kalkması beklenir.

Yüz Dolgusu Prosedürü Nasıl Çalışır?

Yüz Dolgusu Örneği

Dermal dolgu maddesi yüzün belirli bölgelerini kaldırarak veya şişirerek yüzün daha sıkı ve pürüzsüz görünmesini sağlar. En yaygın olarak, oyuk bir görünüm oluşturan ve sarkan cilt rahatsızlıklarında kullanılır. Bunun yanında prosedürün nasıl çalıştığına ilişkin spesifik yöntem, kullanılan dolgu maddelerinin türüne bağlıdır. Mevcut seçenekler şunları içerir:

Hyaluronik asit - En yaygın kullanılan dermal dolgu tipi olan bir hyaluronik asit dolgu maddesi, yüzün kaldırılması gereken belirtilen kısmına sıvı çekerek çalışır. Bu madde Juvederm, Captique ve Restylane gibi popüler dolgu markalarında kullanılır; bu dolgu maddelerinin etkileri tipik olarak yaklaşık 9 ay ila 1 yıl sürer.

Yağ grefti - Otolog bir yağ olarak da bilinen bir yağ grefti, hastanın kendi vücudunun başka bir kısmından alınan ve daha sonra alıcı bölgesine enjekte edilen yağ hücrelerini ifade eder. Enjekte edilen dolgu maddesi gerçek insan yağından yapıldığından, bu tür tedavinin etkileri yıllarca sürebilir.

Polimer - Sculptra gibi dolgu markaları, insan yapımı ve biyolojik olarak parçalanabilen bir polimer maddesi kullanır. Bu, etkileri iki yıla kadar süren başka bir uzun ömürlü seçenektir.

Kalsiyum hidroksiapatit - Bu, kırışıklıkları ve cildin yaşlanmasını 12 aya kadar koruyabilen başka bir popüler dolgu markası Radiesse de kullanılan ana maddedir.

Sığır kollajeni - Zyderm ve Zyplast gibi dolgu maddeleri sığır kollajeni kullanır. Bununla birlikte, bu maddenin doğası gereği, hasta, enjekte edilebilir dolgu maddesine herhangi bir olumsuz reaksiyon vermediğinden emin olmak için tedaviye başlamadan en az 4 hafta önce bir alerji testinden geçmelidir.

Mikroskobik plastik boncuklar - Sığır kollajen tedavisi ile kalıcı sonuçlar sunulmadığından, genellikle kollajen eridiğinde bile cilt altında kalan polimetil metakrilat veya PMMA'dan yapılan mikroskopik boncuklarla karıştırılır; bu nedenle tedavinin etkilerini en az 5 yıla kadar etkili bir şekilde uzatırlar.

Kalıcı yumuşak doku dolgu maddesi (Artefill) - Bu dolgu, ağız çevresindeki derin kırışıklıkları düzeltmek için kullanılır. Vücut bu tür bir dolgu maddesini ememez, bu nedenle yeniden enjeksiyon gerektirmez. Kalıcı yumuşak doku dolgusu genellikle ilk yüz dolgusu tedavisi olarak önerilmez veya kullanılmaz.

Dolgu tedavisi bir dermatolog veya kozmetik cerrah tarafından yapılabilir. Dolgu maddesi olarak hangi malzemenin kullanıldığına bakılmaksızın, işlemin büyük bir kısmı genellikle aynıdır. Hasta önce yüz bölgesini uyuşturmak için lokal bir anestezi alır.

Anestezi yerleştiğinde, cerrah veya dermatolog dolgu maddesini cildin hemen altındaki önceden belirlenmiş alana enjekte eder. Bununla birlikte, yağ grefti için, dolgu maddesi olarak kullanılacak yağ ilk önce vücudun başka bir kısmından toplanır.

Her prosedür yaklaşık 15 dakika sürecektir. Bununla birlikte, durumun ciddiyetine ve tedavi alanının büyüklüğüne bağlı olarak, başarılı seanslar nispeten uzun bir zamana ihtiyaç duyabilir. Öyleyse, her oturum en az iki hafta arayla uygulanır.

Olası Riskler Ve Komplikasyonlar

Yüz dolgusu tedavisi seansları her prosedürden hemen sonra bazı semptomlara neden olabilir. Aşağıdaki belirtiler normal ve geçicidir, genellikle işlemden sonra 3 güne kadar sürebilir:

 • Kırmızılık
 • Şişme
 • Ağrı
 • Kaşıntı

Semptomlar 3 gün sonra kaybolmazsa veya kötüleşiyor gibi görünüyorsa, prosedürü gerçekleştiren dermatolog veya cerraha geri görünmek en iyisidir. Uzun süreli semptomlar, aşağıdakileri içeren dermal dolgulara bağlı olası komplikasyonların belirtileri olabilir:

 • Enfeksiyon
 • Kanama
 • Morarma
 • En yaygınları döküntüler, kurdeşen ve şişmeyi içeren alerjik reaksiyonlar
 • Grip benzeri belirtiler
 • Tedavi bölgesinde deri altında gelişen ve topaklar halini alan granülomlar veya nodüller

Ayrıca, aşağıdaki gibi bazı ciddi ve potansiyel olarak hayatı tehdit eden komplikasyonlar bildirilmiştir, ancak bunlar çok nadir gözükmektedir.

 • Anafilaktik şok
 • Kan zehirlenmesi
 • Nekroz veya cildin parçalanması
 • Retina arterdeki kan pıhtısının neden olduğu körlük
 • Apse

Çok sayıda dermatolojik klinik ve dermal dolgu maddesi sunan doktorlar nedeniyle, hastalara çalışacakları doktoru seçerken daha fazla dikkat etmeleri önerilir. Kullanılan dolgu maddelerinin sağlık bakanlığı tarafından onaylanan lara dahil edilmemesi riski vardır ve bu, hastayı kontrolsüz advers reaksiyon olasılığına maruz bırakır.

Yüz Dolgusu Enjeksiyonlarının Uzunluğu

Yüz dolgusu enjeksiyonlarının ortalama uzunluğu, kişiye ve tedavi edilen alanların miktarına bağlı olarak oturum başına yaklaşık 10 ila 20 dakikadır. Yüz dolgusu enjeksiyonları çok az kesinti süresi gerektirir, bu da hastaların tedaviden hemen sonra işe ve normal aktivitelerine dönmelerine izin verir. Yine de ilk 24 saat boyunca, bireylere yorucu faaliyetlerden ve aşırı güneş veya ısıya maruz kalmaktan kaçınmaları söylenebilir.

Enjekte Edilebilir Dolgu Sonuçları

Genel olarak, enjekte edilebilir dolgu maddelerinin çoğunun sonuçları geçicidir; genellikle birkaç aydan bir yıla kadar sürer. Bu, kullanılan yüz dolgularının veya dolgu enjeksiyonlarının türüne bağlıdır.

Optimal sonuçlar için ek tedavi seansları teşvik edilir. Bir yüz dolgusu veya enjekte edilebilir dolgu maddeleri tedavisi, cilt yüzeyinin altında yer alan deri altı dermal seviyelerde bir dizi küçük enjeksiyon gerektirir. Uygulanan miktar cilt kusurunun veya kırışıklığının derinliğine ve büyüklüğüne bağlıdır.

Dermal Yüz Dolgusu Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Dolgun yanaklar, pürüzsüz bir cilt ve dolgun dudaklar: Bazı bireyler bunlara doğal olarak sahipken, bazılarımız dermatologlarında dermal dolgularla yardım alarak bu sonuca ulaşırlar. Bir ünlünün veya tanıdığınız birinin hangi kategoriye uyduğunu tam olarak söyleyemiyorsanız, mesele budur.

En son enjekte edilebilir tedavileri almak günümüz teknolojisinin getirileri ile oldukça kolay bir hal almıştır. Ayrıca bu tedaviler uzun ömürlü olmak ile beraber cildin yapısına uygun olacak şekilde doğal ve zarif olması için tasarlanmıştır.

Bunun yanında ödevinizi yaparak saygın bir doktora gitmiş olmak karşılaşacağınız prosedürleri anlamanızda size yardımcı olacak en iyi etkendir.

Deride Doğal Olarak Bulunan Hyaluronik Asitten Yapılan Dolgu Maddeleri Derm Tedavisinin En Favori Kullanım Şeklidir

Kollajen eskiden yaygın bir dolgu maddesi idi, ancak bugünlerde Restylane ve Juvéderm gibi dolgu maddelerinin çoğu hyaluronik asit kullanıyor. Nemi saklama kabiliyeti sayesinde, hyaluronik asit cilde dolgun, sulu bir görünüm vermekten sorumludur.

Bunun yanında cildi topikal olarak nemlendirmek için de kullanılır. Ayrıca bir krem veya serum ile kaybedilen hacmi geri yükleyemezsiniz ancak enjekte edilebilir hyaluronik asit ile bu sorunu aşabilirsiniz. Yine aynı şekilde enjekte edildikten sonra doğal dolgunluk eylemine katkıda bulunabilir veya vücudunuzun yaşlandıkça azalan doğal hyaluronik asit üretimini yenileyebilir.

Bir Enjeksiyon Cildinizin Birkaç Ay Veya Daha Uzun Süre Daha Dolgun Ve Pürüzsüz Görünmesini Sağlayabilir

Enjekte edilebilir hyaluronik asit bazlı dermal dolguların giderek daha popüler olmasının nedenlerinden biri, doktora tek bir ziyarette bulunarak hacim ekleme ve kırışıklıkları azaltma yeteneklerindeki başarısıdır.

Sonuçlar tipik olarak enjeksiyonun bulunduğu yere bağlı olarak üç ila altı ay sürer. Araştırmalar, HA enjeksiyonlarının kolajen üretimini uyarabileceğini ve uzun vadede daha taze görünen cilde yol açabileceğini de göstermektedir.

İyi Dolgu Görünmezdir

Alabalık pout ve ördek dudaklar dolgu maddesinin kesin bir işaretidir. Ancak uzmanlıkla enjekte edildiğinde, dolgu doğal görünmelidir.

Uzman Dermatolog Hande Ulusal bünyesinde yapabileceğimiz değişiklikler kimsenin fark etmeyeceği kadar incedir. Dolgunun hemen göze batması yerine tıpkı 'Ah, gözlerinin yeşil olduğunu hiç fark etmedim' denmesi daha hoş ve başarılı bir dolgu işleminin sonucudur.

Kötü Dolgu Maddesi Olabilir, Ancak Bu Şekilde Kalmak Zorunda Değildir

Dolgunun görünüşünden memnun değilseniz, panik yapmayın çoğu durumda bunun düzeltmesini sağlayabilirsiniz.

Bir dermatolog dengeyi sağlayabilmek için ek dolgu maddesi enjekte edebilir veya tamamen sorunu çözebilir. Özellikle Hyaluronik asit dolgu maddeleri ile ilgili harika bir şey, kullanılan bu ürünü çözmek için bölgeye enjekte edilebilen bir enzim olmasıdır.

Bazı Zamanlar Dolgu Maddeleri Enjekte Edilmemelidir

Dolgu maddelerinin güvenli olduğu düşünülse de, bir enjeksiyonu ertelemenin birkaç nedeni vardır.

Hamileyseniz, emziriyorsanız veya sinüs enfeksiyonuyla savaşıyorsanız, yüz bölgesindeki herhangi bir enfeksiyon enjeksiyon bölgesine yayılabileceğinden, en iyisi uzak durmaktır. Ve burada aklınıza gelmeyecek bir şey daha var.

Diş temizliği veya diğer diş tedavilerinden hemen önce herhangi bir dolgu almayın. Bu prosedürler, dolgu maddelerini potansiyel olarak yanlış yerleştirebilecek yüzün baskısını ve gerilmesini gerektirir. En az birkaç gün veya tercihen bir hafta beklemek idealdir.

Dolgularının Görünümünü Seviyorsanız, Daha Fazlası Için Geri Dönmeniz Gerekir

Yaklaşık altı ay sonra, hyaluronik asit dolgu maddeleri vücut tarafından doğal olarak parçalanır. Bu nedenle, görünümü korumak için yılda bir veya iki kez rötuş yapmanız gerekir.

Ancak, sadece bir veya iki kez dolguları denemek istiyorsanız, bu iyi bir haberdir, çünkü etkileri uzun vadeli riskler olmadan kaybolur. Dolgu almanın cildinizin tamamen yaşlanmasını engellemediğine dikkat etmek önemlidir, bu nedenle zaman içinde aynı sonuçları almak için daha fazla dolguya ihtiyacınız olabilir.

Ağrı Genellikle "Minimal" Dir

Birçok insan yüzlerine yaklaşan kocaman bir iğne fikrinden kaçar. Rahatsız edici olabilir, ancak bu durumdan endişe etmek yersizdir.

Genellikle yaşayacağınız hiss "minimal acı" olarak sınıflandırılır. Bunun yanında nöromodülatörlerin duygusu kanınız alındığı zaman duyduğunuz hisse benzetilebilir.

Dermal dolgu maddeleri bir adımdır, ancak derminiz veya cerrahınız yerleştirme ağrısını azaltmak için tedaviden önce bir uyuşma kremi sunacaktır. Bunun yanında doktorunuz bölgeyi de soğutabilir.

Karaborsa Dermal Dolgu Maddelerinden Kaçının

Dermal dolgu prosedürleri pahalı olabilir, bu da bazı tüketicilerin kendin yap dolgu maddeleri satın almak için çevrimiçi kara pazara yönelmesini sağlamıştır.

Günümüzde, bir çok medya kuruluşlarında ve tıbbi literatürde, sağlık dışı profesyoneller tarafından dolgu maddelerinin kendi kendine enjekte edilmesinden kaynaklanan tehlikeli komplikasyonların çoklu raporları olmuştur .

Bir risk, çevrimiçi satın alınan dolgu maddelerinin saç jeli gibi çeşitli steril olmayan maddeler içerebilmesi dir. Enjekte edildiğinde, bu maddeler alerjik reaksiyonlara, enfeksiyonlara ve cilt hücrelerinin ölümüne neden olabilir.

Başka bir risk, yanlış enjeksiyon tekniğinin sadece şişlik ve yumuşamaya değil, aynı zamanda cilt hücrelerinin ölümü ve körlüğe neden olan emboli gibi daha ciddi yan etkilere yol açabilmesi dir.

Neden Uzman Dermatolog Hande Ulusal Kliniği?

Yüksek vasıflı profesyonel ekibimiz Uzman Dermatolog Hande Ulusal tarafından yönetilmektedir. Klinikte müşterilerimizin güvenli ve deneyimli ellerle tedavi edilmesine verdiği önemi anlıyoruz.

Bu yüzden tedavilerimizi sunmak için sadece en iyi profesyonelleri sağlıyoruz. Kliniğimizde çalışan dermatoloji uzmanları, doğal ve güzel sonuçların elde edilmesine yardımcı olarak, özel endişelerinizi karşılamak için gerekli tedavi konusunda size tavsiyede bulunabileceklerdir.

Tedavi̇ Öncesi̇ Tavsi̇ye

Tedavi sonrası kızarıklık, morarma ve şişlik yaşanabileceğinden, lütfen enjeksiyonluk tedavilerinizin etrafında sosyal yaşantınızı ve etkinliklerinizi planlayın.

Başka bir klinikte daha önce bir yüz dolgusu yaptırdıysanız, lütfen yaptırdığınız yüz dolgusu tedavilerinin adını öğrenin.

Lütfen şunlardan emin olun:

 • Soğuk algınlığı almayın (soğuk algınlığına yatkınsanız, lütfen tedavi uzmanlarımız ile görüşün)
 • Dermal dolgu tedavisi öncesi veya sonrası bir ay önce veya yaklaşmakta olan invaziv diş tedavisi almadınız
 • Genel olarak iyi diş sağlığına sahip olmak
 • Yakın geçmişte hiç hastalığım olmadı
 • Yakın zamanda bakteriyel enfeksiyon veya antibiyotik tedavisi görmediniz
 • Tedaviden dört hafta önce veya sonra son invaziv cilt tedavileri (önerilen dermal dolgu tedavi alanınızla aynı tedavi alanında) olmadı
 • Daha önce aynı bölgeye enjekte etmiş olduğunuz önceki herhangi bir dermal dolgu ürününün adını bilin.
 • Aldığınız herhangi bir ilaç veya diyet takviyesi hakkında tedavi uzmanınıza bilgi vermelisiniz, bazı ilaçlar Kırışıklık Karşıtı Enjeksiyonların veya Dermal Dolguların çalışma şeklini olumsuz etkileyebilir ve morarma riskinizi artırabilir.
 • İbuprofen içeren herhangi bir ağrı kesici ilacı kullanmaktan kaçınmalısınız (bu sadece “Doktor tarafından reçete edilmeyen” herhangi bir ilaçla ilgilidir), morarmaya katkıda bulunabilir ve en iyi tedavi öncesi 7 gün önlenebilir.
 • Alkol ve vitamin takviyeleri almaktan kaçınmalısınız
 • Tedavi gününde makyajsız olarak gelmeniz önemlidir, enjeksiyon bölgelerinde enfeksiyon veya tahriş riskini azaltmak için makyajı 24 saat boyunca tekrar uygulamamalısınız.

Tedavi Sonrası Tavsi̇ye

Çoğu insan tedaviden hemen sonra normal aktivitelere devam edebilir. Bazılarında kızarıklık, iğne batması lekeleri, muhtemelen şişme, muhtemelen morarma olabilir bu durum özellikle dudaklarda yaygındır. Herhangi bir şişme ve morarma ertesi gün daha belirgin de olabilir.

 • Tedaviden sonra 24 saat boyunca makyaj yapılmamalıdır.
 • Tedaviden sonra 24 saat boyunca alkol ve kuvvetli egzersizlerden kaçının.
 • Tedaviden sonraki ilk hafta tedavi bölgesine baskı uygulamaktan kaçının.
 • Tedaviden 2 hafta sonra güneşlenmek, şezlong veya aşırı sıcak veya soğuktan kaçının.
 • Bu faaliyetlerin morarma ve şişmeyi arttırdığı ve uzattığı bulunmuştur.
 • Şişme ilk 24 saatte kötüleşebilir. Görünür şişlik tedaviden sonraki ilk hafta içinde yerleşmelidir. Soğuk paketler şişmeyi azaltmada yardımcı olabilir. Şişlik ve iç iyileşmenin bir sonucu olarak ürün daha zor veya topaklı hissedebilir ve biraz asimetri görebilirsiniz. Nihai sonuç tedaviden 4 hafta sonra değerlendirilebilir.
 • Morarmaların ortaya çıkması birkaç gün sürebilir ve çözülmesi 10 gün sürebilir.
 • Arnica morarmayı temizlemede yardımcı olabilir. Berelenmeyi ve şişmeyi azaltmak için tedaviden 24-48 saat sonra Ibuprofen ve alkolden kaçının.
 • Şişlik azaldıkça ve tedaviden sonraki 4 hafta boyunca morarma iyileştikçe hassasiyet yerleşmelidir.
 • Yüz dolgusu tedavisinden sonra 4 hafta boyunca diş tedavisi yapmayın.
 • Tedaviden 4 hafta sonra yüz dolgusu tedavinizle aynı bölgede invaziv lazer veya cilt tedavileri yapmayın.

Tedaviden hemen sonra veya tedavi sonrası günlerde deride yoğun ağrı, beneklenme (file çorap deseni) veya ciltte renk değişikliği yaşarsanız derhal Kliniğimiz ile iletişime geçmeniz çok önemlidir. Kliniğimiz, sizinle irtibata geçebilmeleri, size tavsiyelerde bulunmaları ve gerekirse sorunu ele almak ve çözmek için sizi tekrar görebilmeleri için tedavi uzmanınızı bilgilendirecektir.

Dermal Dolgu Maddeleri̇ Nedi̇r?

Dermal Dolgular, yaşlanma nedeniyle kırışıklıkların ve kıvrımların göründüğü hacim veya dolgun alanlar ekleyecek cerrahi olmayan bir tedavidir. Dermal dolgu maddeleri, çizgileri yumuşatmaya, dudakları geliştirmeye ve daha genç ve taze yüzlü bir görünüm vermek için yanakları düzeltmeye yardımcı olmaktadır.

Dermal Dolgu Maddeleri̇ İçi̇n Uygun Muyum?

Hamileyseniz, emziriyorsanız veya kolayca yaralanıyorsanız Dermal dolguları kullanmayın. Uygunluğunuzdan emin değilseniz, doktorlarımız size danışmada daha fazla tavsiyede bulunacaktır.

Dermal Dolgu Maddeleri̇ Güvenli̇ Mi̇di̇r?

Kliniğimizde, piyasada bulunan dünyanın en denenmiş ve test edilmiş HA dermal dolgularını kullanıyoruz. Güvenliği ve etkileri klinik olarak kanıtlanmış ve kapsamlı klinik verilerle desteklenmiştir. Doktorunuz konsültasyonunuz sırasında size daha fazla bilgi verecektir.

Tedavi̇den Sonra Ne Yapmalıyım?

Doktorunuz konsültasyonunuzda size tedavi sonrası için tavsiyelerde bulunacaktır. Tedaviden sonra, enjeksiyon bölgesinde şişme, kızarıklık, ağrı, kaşıntı, renk değişikliği ve hassasiyet gibi bazı yaygın enjeksiyonla ilişkili reaksiyonlar meydana gelebilir.

Bunlar tipik olarak 2 ila 10 gün içinde kendiliğinden düzelir. Bunun yanında doktorunuz tarafından verilecek Anti-enflamatuar ilaçlar veya aspirin kullanımı kısmende olsa enjeksiyon yerinde kanamaya veya artmış morarmaya neden olabilir.

Ayrıca doktorunuz işlemden sonra 24 saat yürüyüş dışında egzersiz yapmamanız da isteyebilir.

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Uzm. Dr. Hande Ulusal özellikle estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriasis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase, saç hastalıkları ve ürtiker ile ilgilenmektedir.

Kvkk , ve Yasal Uyarı yazısını okudum, onaylıyorum.