Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Dermatoloji

Ameliyatsız Dolgu Uygulamaları

Ameliyatsız estetik uygulamaları arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biri de dolgu yöntemidir. Yüz estetiği dolgu uygulamaları hem bölgesel hem tüm yüze uygulanabilen kolay ve pratik uygulamalar arasındadır. Hyalüronik asit dolgusu ile yapılan uygulamaların yanı sıra yağ enjeksiyonu yöntemi bulunuyor.

Yağ enjeksiyonu doğal yöntem olarak tercih edilse de; kişinin kendi bedeninden alınan yağ dokularının arındırılarak enjekte edilmesi yöntemiyle uygulanır. Hyalüronik asit dolgusu, 6 ila 8 ay kullanılabilen estetik uygulamadır.

Dudak dolgusu, burun ucu estetiği, yanak ve mimik çizgileri gibi farklı bölgelerde uygulanabilir. Hem kırışıklıkların giderilmesi için hem de daha orantılı yüz hatlarına sahip olmak için yapılan estetik yöntemler arasında yer alır.

Ameliyatsız dolgu uygulamaları elmacık kemikleri, yanaklar, dudak üstü çizgileri, çene simetrisinin düzeltilmesi ve daha dolgun dudaklar için yapılan, genç bir görünüm kazandıran estetik uygulamalar arasındadır.

Ameliyatsız Gençleşme

Ameliyatsız lifting uygulaması ile daima genç ve daima formda bir görünüme sahip olabilirsiniz. Hem yüz estetiği hem beden estetiği uygulamaları arasında yer alan ağ ile lifting yöntemi, sarkıklıkların tamamen giderilmesine ve daha dinamik bir görünüm kazanılmasına katkı sağlar.

Dekolte ve göğüs bölgesi, sırt ve göbek bölgesi, bacaklar ve basen bölgesiyle, diz üstü bölgelerinden sarkıklıklar ve yaşlılık izlerinin geçirilmesi, ameliyatsız gençleşme uygulamalarına dahildir.

İplikle lifting tedavisi olarak yapılan yöntem, yüz estetiği uygulamaları dahilinde burun kenarlarındaki derin çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesi, ağız çevresindeki sarkıklıkların giderilmesi için uygulanır.

Yüz, dekolte bölgesi ve vücuttaki kırışıklıklar ve deforme deri dokularının toparlanması için yapılan bir yöntemdir. Düşük görünümlü kaşların kaldırılması ve çene bölgesindeki sarkmış cilt yapısının toparlanması için uygulama yapılır.

Alın bölgesi ve boyundaki kırışıklıkların düzeltilmesi, yanak bölgeleri ve çene altı bölgelerindeki sarkmaların tamamen giderilmesi sağlanır. Tekil uygulama olarak veya dolgu uygulamaları ile kombine olarak yapılan estetik yöntemlerdir.

Ayrıca; karın, kol ve bacak sarkmalarının giderilmesi, daha genç bir görünüm kazanılması için yapılan uygulamalardır. İplikle lifting uygulamasında; biyolojik olarak absorbe edilen antimikrobiyal flamentler ile gençleşme uygulaması yapılır. Yenilenen cilt daha dinamik bir görünüm kazanırken, dokuların kaldırılması sağlanır.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Lifting yöntemi ile gençleştirme estetiğinde, deri altına yerleştirilen iğnelerle uygulama yapılır. SMAS bölgelerine yerleştirilen iğneler aracılığı ile ipliklerin dokuda bırakılması sağlanır. Kullanımında sağlık açısından herhangi bir sakıncası bulunmayan iplikler, beden içerisinde kendiliğinde eriyen ipliklerdir.

Ameliyatsız gençleşme uygulaması nda kullanılan iplikler PDO (polidioxinone) olarak bilinir. Tamamen eriyebilen PDO iplikleri, deri altında kolajen üretimini destekler. İplik çevresinde oluşan kolajen sentezi sayesinde cildin yeniden gençleşmesi ve daha formda bir görünüm kazanılması sağlanır.

Kanallar halinde üretilen kolajen yapı, cilt yapısının iyileşmesini sağlar. Esnekliğini kazanan cilt, lifting etkisiyle elde edilir. Ağ ile lifting uygulamasının tam etkisi, 3 ay içinde cildin daha yenilenmiş görüntüsüyle belirlenir. 3 aydan itibaren artarak gelişen kolajen yapı ve lifting etkisi, ortalama 2 sene boyunca devam eder.

Parıltılı, canlı ve daha genç bir görünüm kazandıran ameliyatsız gençleşme yöntemi, son yılların en çok tercih edilen uygulamaları arasında yer alıyor. 

Ameliyatsız Dolgu Uygulamaları için Uzm. Dr. Hande Ulusal Kliniği’ nden telefon ile hemen  randevunuzu  alabilir,İletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Paylaş

Doktorunuza Sorun!

Dilerseniz işlemler ile ilgili herhangi bir soru sorabilir veya 0553 332 62 32 numarasından bize ulaşabilirsiniz.